Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tłumy na Kampusie w Rybniku. Luxtorpeda zagrała na Święcie Służby Więziennej [ZDJĘCIA]

Choć w Rybniku nie ma więzienia ani aresztu śledczego, to w mieście zorganizowano wojewódzkie obchody święta Służby Więziennej. Pojawił się dyrektor z Katowic, a także wiceminister, któremu podlega więziennictwo.

Tłumy na Kampusie w Rybniku. Luxtorpeda zagrała na Święcie Służby Więziennej [ZDJĘCIA]
Piknik służb mundurowych połączono z koncertem gwiazdy rocka Luxtorpedą. Fot. PF.

Rybnik jest gospodarzem tegorocznych Wojewódzkich Obchodów Święta Służby Więziennej. Z tej okazji 2 lipca na Kampusie zorganizowano piknik służb mundurowych. Za muzyczną oprawę święta odpowiadała rockowa formacja Luxtorpeda z charyzmatycznym Robertem "Litzą" Friedrichem na czele.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś oraz Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach Maciej Konior podziękowali partnerom z pozostałych formacji za wsparcie w organizacji wydarzenia.

Atrakcje na pikniku zapewnili m.in.: leśnicy z Rybnika i Rud Raciborskich, Służby Więziennej z Katowic, Gliwic, Strzelec Opolskich, Raciborza i Jastrzębia Zdrowia, a także policjanci, żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, strażacy oraz członkowie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

3 lipca dalszy ciąg uroczystości - msza święta w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Rybniku, przemarsz orkiestry i kompanii honorowej na rynek, wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, a także aktów nadania wyższych stopni służbowych.

Święto Służby Więziennej w takiej formule jest obchodzone w tym roku po raz pierwszy. Ma to związek z nowelizacją Ustawy o Służbie Więziennej, na mocy której 29 czerwca został ustanowiony oficjalnie Świętem Służby.

Ludzie

Maciej Konior

Dyrektor Okręgowy Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach.

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Buc (37.225. * .63) 03.07.2023 12:46

Boże czemu nie grzmisz , świat to jakaś porażka.Za chwilę będziemy swietować wyprowadzkę ostatniego mieszkańca miasta .