Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Brutalny mord w Rybniku. Ciało ofiary wieźli w bagażniku 

Czterech pijanych budowlańców skatowało na śmierć swojego kolegę z pracy. Dramat rozegrał się na budowie w Rybniku. Oprawcy ciało porzucili w Żorach.

Dramat w Niedobczycach. Matka wyrzuciła niemowlę przez okno 

Dziś rano w Rybniku Niedobczycach doszło do dramatycznego zdarzenia. Ranne jest 11-miesięczne niemowlę. 

Gang lichwiarzy rozbity. Te pożyczki były nie do spłacenia 

10 marca funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach dokonali zatrzymania 4 osób podejrzanych o udzielanie lichwiarskich pożyczek oraz stosowanie gróźb w celu egzekwowania zwrotu zawyżonych...

Pijany strażak z OSP Czerwionka pojechał do pożaru. Wydmuchał dwa promile 

Fatalnie dla 33-letniego strażaka, zakończyła się sobotnia akcja gaśnicza. Prosto z miejsca akcji pojechał na komisariat policji.

CBA wkracza do raciborskiego RAKONU 

Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło naruszenia prawa przez raciborski Rakon. Firma mieści się w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Produkuje odzież roboczą i medyczno-higieniczną.

Kilkunastu policjantów z drogówki w Żorach oskarżonych. Przyjęli blisko 180 tysięcy złotych od kierowców 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała akt oskarżenia przeciwko 14 podejrzanym w śledztwie dotyczącym czynów polegających na przyjmowaniu przez funkcjonariuszy żorskiej Komendy Miejskiej Policji, korzyści majątkowych w postaci pieniędzy,...

Pijany policjant zatrzymany na komisariacie w Krzyżanowicach 

Znów głośno o komisarzu Dawidzie D., policjancie z wydziału kryminalnego raciborskiej komendy. Kryminalny w sobotę pijany przyjechał do pracy. 

Sparaliżowany uczeń. Nauczycielka z zarzutami 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zdecydowała o postawieniu zarzutów wychowawczyni nastolatka z Boguszowic. To kolejna osoba z zarzutami, po lekarzu, który będąc kierownikiem zespołu ratownictwa medycznego nie przewiózł nastolatka na szpitalny...

Adrian P. skazany na 25 lat więzienia za zamordowanie Alicji F. 

Dziś o godzinie 14.00, 18 listopada w rybnickim wydziale Sądu Okręgowego w Gliwicach zapadł wyrok w sprawie morderstwa młodej mieszkanki Boguszowic, Alicji F..

Po latach policja zatrzymała sprawcę napadu na bank w Raciborzu 

Waldemar K. lubił oglądać filmy sensacyjne. Jak filmowi bohaterzy, każdy skok długo planował, rozpracowując systemy zabezpieczające. Udało mu się obrabować siedem banków. 37-latka zgubiła pewność siebie, gdy postanowił dokonać skoku...

W chwilę stracił ponad 500 tys. euro. Teraz walczy o swoje. Innych chce przestrzec, żeby nie popełnili podobnego błędu 

- Stracić tyle pieniędzy to jedno, ale żeby nas to nie wykoleiło całkowicie - martwi się oszukany mieszkaniec gminy Rudnik prosząc, by nie podawać jego nazwiska. W chwilę stracił ponad 500 tys. euro, bo opłacił fałszywe faktury. Nowinom opowiedział o swoim przypadku, bo chce ustrzec innych przed takimi sytuacjami.

Czy to Rumuni okradli dwa razy Media Markt w Rybniku? 

Włamywali się do sklepów z elektroniką w całej Polsce i kradli najdroższe telefony. Wpadli, po włamaniu w Oświęcimiu w wyniku skoordynowanej akcji kryminalnych z kilku jednostek. W działaniach brali udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Sierżant z Raciborza na czele gangu. Rabował Ukraińców na autostradach 

Nawet dwanaście lat więzienia grozi policjantowi z Raciborza, który stał na czele grupy, która okradała Ukraińców w rejonie autostrady A4. Jej członkowie podszywali się pod policjantów, zastraszali bronią i gazem obcokrajowców.

Biznesmen pod wybiegiem dla koni miał zakopywać niebezpieczne odpady  

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śl. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letni mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego. Ten miał składować na działkach w Rogowie i Wodzisławiu niebezpieczne odpady. Jak informuje policja, oskarżony przyznał się do zarzucanych czynów. Jak ustaliliśmy, to znany w okolicy i powiecie biznesmen....

Pił z kolegą wódkę, potem wsiadł za kółko. Omal nie zabił mieszkanki Rudnika  

Prokuratura Rejonowa w Rybniku skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie znanego sportowca Rafała Szombierskiego. Żużlowiec może spędzić za kratami nawet 15 lat.

Jest areszt dla nożownika z Boguszowic. Odpowie za usiłowanie zabójstwa 

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 28-latka. Agresor zaatakował dwoma nożami mieszkańca Rybnika, który wraz z grupą osób spacerował przy wybiegu dla psów wraz ze swoim pupilem.

Jest areszt dla podejrzanego o zabójstwo żony 

Wczoraj przed południem, na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo 49-letniego knurowianina zatrzymanego przez policję 23 marca br., a podejrzanego o zabójstwo 46-letniej żony.

Mieszkaniec Knurowa zastrzelił swoją żonę 

23 marca około godziny 15.30 knurowscy policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie zabójstwa swojej żony.

Uratowali samobójcę 

RADLIN Policjanci z Komisariatu Policji w Radlinie otrzymali informację o mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie w jednym z domów na terenie Radlina. Stróże prawa przybyli na miejsce jako pierwsi i miało to decydujące znaczenie dla dalszego przebiegu interwencji. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał, dlatego policjanci...

Spokojnie. W Pszowie nikt nie strzela 

PSZÓW Nasza redakcja dotarła do kolejnej osoby, której nieznany sprawca uszkodził szybę w samochodzie. Wcześniej informowaliśmy o uszkodzonej karetce pogotowia. Wśród mieszkańców miasta zaczęła krążyć informacja, że ktoś urządza sobie z pojazdów tarcze strzelnicze i strzela z wiatrówki.

Brutalny mord w Rybniku. Ciało ofiary wieźli w bagażniku 

Czterech pijanych budowlańców skatowało na śmierć swojego kolegę z pracy. Dramat rozegrał się na budowie w Rybniku. Oprawcy ciało porzucili w Żorach.

Rybniczanin skatowany na śmierć pod Amsterdamem. Policja zatrzymała jedną osobę 

Holenderska policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo rybniczanina Krzysztofa M.

Gang z Rybnika zarobił miliony na nieistniejącej kawie 

Śledczy prowadzą śledztwo dotyczące wyłudzenia od skarbu państwa ponad 6 mln zł nienależnego zwrotu podatku VAT. Zatrzymano do tej pory 9 osób, prezesów i pracowników spółek i firm, które zajmowały się fikcyjnym obrotem kawą, kremem czekoladowym, napojami energetycznymi, jednorazowymi maszynkami oraz maszynami budowlanymi. Sprawa...

Omal nie zakatowali mężczyzny. Policja wpadła na ich trop po latach 

Policjanci CBŚP zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Dwóm z nich grozi odpowiedzialność za usiłowanie zabójstwa, które miało miejsce w Knurowie w 2005 roku, kiedy to sprawcy siekierami i kijami bejsbolowymi zaatakowali mężczyznę, ciężko go raniąc.

Górnicy w barach sprzedawali akcje kopalń, których nie mieli. Oszuści zarobili na tym fortunę 

14 października na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali Bartłomieja P., byłego prezesa zarządu spółki Real Estate Inwestorbp.

Pijany sędzia spowodował kolizję w Rybniku 

Ponad promil alkoholu miał w wydychanym powietrzu 62-letni kierowca skody, który wczoraj staranował forda na ulicy Gliwickiej w Rybniku. Jak się okazuje, to sędzia Sądu Okręgowego w Rybniku.

Grozili i wyłudzali pieniądze. Wkrótce ruszy proces lichwiarzy 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom oskarżonym o udzielanie pożyczek o charakterze lichwiarskim i stosowaniem gróźb w celu egzekwowania zwrotu zawyżonych wierzytelności.

Zobacz więcej