Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
11-latek wypadł z okna z wysokości I piętra 

W Żorach, na ul. Wodzisławskiej 11-latek wypadł z okna budynku jednorodzinnego, z wysokości I piętra. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Brutalny mord w Rybniku. Ciało ofiary wieźli w bagażniku 

Czterech pijanych budowlańców skatowało na śmierć swojego kolegę z pracy. Dramat rozegrał się na budowie w Rybniku. Oprawcy ciało porzucili w Żorach.

Dramat w Niedobczycach. Matka wyrzuciła niemowlę przez okno 

Dziś rano w Rybniku Niedobczycach doszło do dramatycznego zdarzenia. Ranne jest 11-miesięczne niemowlę. 

Gang lichwiarzy rozbity. Te pożyczki były nie do spłacenia 

10 marca funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach dokonali zatrzymania 4 osób podejrzanych o udzielanie lichwiarskich pożyczek oraz stosowanie gróźb w celu egzekwowania zwrotu zawyżonych...

Pijany strażak z OSP Czerwionka pojechał do pożaru. Wydmuchał dwa promile 

Fatalnie dla 33-letniego strażaka, zakończyła się sobotnia akcja gaśnicza. Prosto z miejsca akcji pojechał na komisariat policji.

CBA wkracza do raciborskiego RAKONU 

Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło naruszenia prawa przez raciborski Rakon. Firma mieści się w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Produkuje odzież roboczą i medyczno-higieniczną.

Kilkunastu policjantów z drogówki w Żorach oskarżonych. Przyjęli blisko 180 tysięcy złotych od kierowców 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała akt oskarżenia przeciwko 14 podejrzanym w śledztwie dotyczącym czynów polegających na przyjmowaniu przez funkcjonariuszy żorskiej Komendy Miejskiej Policji, korzyści majątkowych w postaci pieniędzy,...

Pijany policjant zatrzymany na komisariacie w Krzyżanowicach 

Znów głośno o komisarzu Dawidzie D., policjancie z wydziału kryminalnego raciborskiej komendy. Kryminalny w sobotę pijany przyjechał do pracy. 

Sparaliżowany uczeń. Nauczycielka z zarzutami 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zdecydowała o postawieniu zarzutów wychowawczyni nastolatka z Boguszowic. To kolejna osoba z zarzutami, po lekarzu, który będąc kierownikiem zespołu ratownictwa medycznego nie przewiózł nastolatka na szpitalny...

Adrian P. skazany na 25 lat więzienia za zamordowanie Alicji F. 

Dziś o godzinie 14.00, 18 listopada w rybnickim wydziale Sądu Okręgowego w Gliwicach zapadł wyrok w sprawie morderstwa młodej mieszkanki Boguszowic, Alicji F..

Pijany sędzia spowodował kolizję w Rybniku 

Ponad promil alkoholu miał w wydychanym powietrzu 62-letni kierowca skody, który wczoraj staranował forda na ulicy Gliwickiej w Rybniku. Jak się okazuje, to sędzia Sądu Okręgowego w Rybniku.

Grozili i wyłudzali pieniądze. Wkrótce ruszy proces lichwiarzy 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom oskarżonym o udzielanie pożyczek o charakterze lichwiarskim i stosowaniem gróźb w celu egzekwowania zwrotu zawyżonych wierzytelności.

Lekarz z rybnickiego pogotowia stanie przed sądem 

30 września Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Rejonowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko lekarzowi z rybnickiego pogotowia Sunnidoleyowi M.-F. Chodzi o głośną sprawę sprzed dwóch lat.

Policjanci zatrzymali uciekiniera z norweskiego zakładu karnego 

Śląscy „łowcy głów” namierzyli i zatrzymali uciekiniera z norweskiego zakładu karnego. 30-latek odbywał tam karę 3 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Rumuni porwali matkę z dzieckiem. W zatrzymaniu pomogli rybniccy policjanci 

Dzięki szybkiej wymianie informacji funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli zatrzymać sprawców uprowadzenia matki i jej 11-letniej córki.

Jest wyrok w sprawie śmierci na placu manewrowym w Rybniku 

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 24 czerwca 2019 około godziny 13.30 na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ulicy Ekonomicznej w Rybniku. Samochód prowadzony przez 68-letnią kobietę, która zdawała egzamin na prawo jazdy, potrącił 35-letniego egzaminatora.

Sprawca ataku na sędzię idzie siedzieć 

23 lipca przed Sądem Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju zapadł wyrok skazujący Adama K. za popełnienie przestępstwa polegającego na naruszeniu nietykalności cielesnej i znieważaniu sędzi Sądu Rejonowego w Rybniku.

Ksiądz skazany za wypadek, w którym zginął były komendant z Rybnika 

Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata został skazany Ryszard P., 54-letni ksiądz z Bochni oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł nadkom. Krzysztof Skowron.

Wyrzucone przez okno dziecko ma złamane udo. Matka aresztowana przez sąd 

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rybniku wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił stanowisko prokuratora i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Matka, która wyrzuciła dziecko przez okno, już wcześniej próbowała je zabić 

Agnieszka G., która w niedzielę wyrzuciła przez okno swojego 11-miesięcznego syna, już drugi raz próbowała go zabić.

Dramat w Niedobczycach. Matka wyrzuciła niemowlę przez okno 

Dziś rano w Rybniku Niedobczycach doszło do dramatycznego zdarzenia. Ranne jest 11-miesięczne niemowlę. 

AKTUALIZACJA

Napastnik z sądu w Rybniku miał ograniczoną poczytalność 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Adamowi K., oskarżonemu o znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej przewodniczącej składu sędziowskiego Sądu Rejonowego w Rybniku.

Nożownik z Jastrzębia aresztowany. Zranił swoją żonę 

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 41-latka, który ugodził nożem swoją żonę. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek śledczych, decyzją jastrzębskiego sądu, został tymczasowo aresztowany.

Tragedia podczas libacji. Nie żyje mieszkaniec Knurowa 

Do śmiertelnego pobicia doszło tuż po północy w środę, 15 kwietnia, w jednym z mieszkań w Szczygłowicach, podczas imprezy alkoholowej, w której uczestniczyły trzy osoby. 67-latkowi towarzyszyli 33-letni mieszkaniec Mysłowic oraz 46-letnia knurowianka.

Strażacy czekali na palący się pociąg na dworcu PKP [ZDJĘCIA]  

Niespodziewanie w czwartkowy wieczór na dworcu PKP w Wodzisławiu Śląskim pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz policja. Nie był to fałszywy alarm ani ćwiczenia. Na stację od strony Olzy zmierzał pociąg, w którym paliła się lokomotywa.

Bandyta z Jastrzębia aresztowany za napady na ludzi 

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek policjantów i prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka podejrzanego dwukrotnie o rozbój. Mieszkaniec Jastrzębia przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy. 

Nieszczęśliwy wypadek w Turzy Śląskiej. Po poparzoną przyleciał śmigłowiec 

Do zdarzenia doszło w piątek, krótko przed 15.00. Poparzona została kobieta, której przy przyrządzaniu obiadu od palnika zapaliła się bluzka. Z poparzeniami górnej części ciała została zabrana przez śmigłowiec do Siemianowic. Ma poparzenia I i II stopnia.

Zobacz więcej