Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborska prokuratura umorzyła, ale śledczy z Gliwic wznowili postępowanie w sprawie śmierci 34-latki z powiatu wodzisławskiego

Prokuratura Rejonowa w Raciborzu umorzyła postępowanie. Jednak śledczy z Gliwic przeanalizowali akta sprawy i doszli do wniosku, że umorzenie było przedwczesne. Obecnie śledztwo jest kontynuowane. - Sprawa ma charakter rozwojowy - dowiedziały się Nowiny.pl.

Raciborska prokuratura umorzyła, ale śledczy z Gliwic wznowili postępowanie w sprawie śmierci 34-latki z powiatu wodzisławskiego
Raciborska prokuratura przedwcześnie umorzyła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 34-letniej mieszkanki powiatu wodzisławskiego. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wznowiła, a następnie przejęła postępowanie w tej sprawie. Fot. OSP Roszków.

On przeżył, ona zginęła

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w Roszkowie 11 lipca 2021 roku, w rejonie wyrobisk pożwirowych.

- Z naszych ustaleń wynika, że dwoje mieszkańców powiatu wodzisławskiego spędziło noc nad zbiornikiem. Prawdopodobnie spożywali alkohol. W trakcie ich snu auto stoczyło się do wody. Mężczyzna przebudził się, jak woda dostawała się do samochodu i otworzył drzwi. Jak to zrobił, samochód poszedł na dno - powiedział Nowinom mł. asp. Paweł Malcharczyk z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu w dniu zdarzenia.

Ciało zmarłej 34-latki wydobyli płetwonurkowie. Spoczywało w samochodzie na głębokości pięciu metrów. Później wydobyto również auto.

Prokuratura w Raciborzu umorzyła postępowanie. Przedwcześnie

13 lipca 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Raciborzu wszczęła postępowanie o czyn z art. 155 Kodeksu Karnego, tj. nieumyślne spowodowanie śmierci. To przestępstwo, za którego popełnienie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Śledztwo zostało umorzone 31 grudnia 2021 roku. Na tym jednak sprawa się nie skończyła.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach przeprowadziła badanie aktowe. Uznano, że śledztwo zostało umorzone przedwcześnie. Nowiny.pl ustaliły, że 22 lutego 2022 roku wydano polecenie podjęcia i kontynuowania postępowania poprzez wykonanie dalszych czynności śledczych. 29 sierpnia 2022 roku śledztwo zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy proszą o pomoc w rozwikłaniu zagadki

Czy zdaniem śledczych do śmierci 34-latki mogły przyczynić się osoby trzecie?

- W toku śledztwa obecnie prowadzone są dalsze czynności procesowe, mające na celu weryfikację możliwych wersji śledczych. Aktualnie, z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, nie można podać dalszych szczegółów dotyczących postępowania. Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a do chwili obecnej nie zatrzymano żadnych osób. Sprawa jednak ma charakter rozwojowy. Śledztwo zostało przedłużone na dalszy czas i jest kontynuowane

- dowiadujemy się w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach.

Ktokolwiek posiada informację na temat sprawy, proszony jest o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach (tel. 47 851 14 44)  lub Prokuraturą Okręgową w Gliwicach (tel. 32 780 91 00).

Wjechał samochodem do wody

Na zakończenie dodajmy, że we wrześniu 2021 roku w Roszkowie doszło do jeszcze jednego zdarzenia z udziałem tego samego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. 33-letni mężczyzna poinformował w mediach społecznościowych, że zamierza odebrać sobie życie. Znajomi 33-latka zaalarmowali policjantów, którzy ruszyli do akcji. Mężczyzna prawdopodobnie celowo wjechał samochodem do wody. Policjanci wydobyli go z pojazdu. 33-latek był nietrzeźwy, miał 1 promil alkoholu. Pisaliśmy o tym tutaj: Zdesperowany mieszkaniec powiatu wodzisławskiego wjechał samochodem do wody. Uratowali go policjanci z Krzyżanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].