Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

CBA wkracza do raciborskiego RAKONU

Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło naruszenia prawa przez raciborski Rakon. Firma mieści się w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Produkuje odzież roboczą i medyczno-higieniczną.

CBA wkracza do raciborskiego RAKONU

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrolę w przedsiębiorstwie przeprowadzili funkcjonariusze katowickiej delegatury Biura.

"Trwała ona do końca października, zakończyła się podpisaniem protokołu kontroli przez kontrolowaną firmę" - powiedział PAP Brodowski. "Agenci ujawnili naruszenia Prawa zamówień publicznych i w związku z tym planowane są dalsze czynności pokontrolne" - zaznaczył, ale nie ujawnił jakie.

Kontrola CBA w "Rakonie" dotyczyła tego, czy przedsiębiorstwo prawidłowo pozyskuje i udziela zleceń publicznych oraz jak wykonywane były umowy zawarte przez firmę w latach 2015-2019 - wynika z informacji uzyskanych przez PAP.
(acz)

Czytaj więcej:

https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/cba-podejmie-dzialania-po-kontroli-w-raciborskim-rakonie,45411.html

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hm_ (78.31. * .167) 12.12.2019 12:41

Źle się dzieje w kraju.

~walićsystem (46.134. * .98) 11.12.2019 05:53

niech się urzedasami zajmą bo to największe świnie lapowkarskie o sprzedawskie

zezem 10.12.2019 12:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

jak już jakiś link to proponuję ten: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25496194,na-polecenie-mariana-banasia-nik-donosi-do-prokuratury-nieprawidlowosci.html#s=BoxOpMT

no niech sobie wspomnę, kto nadzorował więziennictwo ?, czyż nie był to doktur jaki ?, czyżby to nie niejaki khantak chwalił rewolucję w pracy więźniów ?,

a co na to woś, przecież też pracował u ziobry a ciekawe kiedy zajmą się jego wydatkami z funduszu sprawiedliwości.

a miało być tak pięknie, tak uczciwie i po katolicku........