Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Jastrzębski Węgiel wygrywa z Olsztynem [ZDJĘCIA]
Jastrzębie-Zdrój
Jastrzębie Online
Sport
Siatkówka
Jastrzębski Węgiel wygrywa z Olsztynem [ZDJĘCIA]  
Najnowsze komentarze
Spotkali Radosława Ś. w drodze do przedszkola. Zapamiętali jego "zapitą lub naćpaną twarz" [PROCES ZABÓJCY POLICJANTA]  

7 września 2022 r. odbyła się trzecia rozprawa w sprawie zabójstwa Michała Kędzierskiego - policjanta z Raciborza, który zginął na służbie 4 maja 2021 roku. Zeznawali świadkowie zdarzenia - jeden z interweniujących policjantów oraz osoby postronne, które feralnego dnia znalazły się w pobliżu strzelaniny.

Nożownik z Jastrzębia aresztowany. Zranił swoją żonę 

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 41-latka, który ugodził nożem swoją żonę. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek śledczych, decyzją jastrzębskiego sądu, został tymczasowo aresztowany.

Bandyta z Jastrzębia aresztowany za napady na ludzi 

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek policjantów i prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka podejrzanego dwukrotnie o rozbój. Mieszkaniec Jastrzębia przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy. 

JSW Innowacje zawiadamia prokuraturę. Były prezes mógł molestować cztery pracownice 

Tymczasowy Zarząd JSW Innowacje po analizie sytuacji, podjął decyzję w sprawie podejrzeń o molestowanie czterech pracownic przez przełożonego. Do prokuratury zostało skierowane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Rezygnacja prezesa JSW Innowacje. W tle podejrzenia o molestowanie 

- Takie praktyki są skandaliczne, nieetyczne i nie będziemy tolerowali ich w żadnej firmie podległej Ministerstwu Aktywów Państwowych - powiedział Jacek Sasin, szef resortu w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Zamordował 20-letnią Wiktorię 

Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali 40-letniego jastrzębianina, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 24-latki.

Zabójstwo 24-latki w Jastrzębiu. Do mordu przyznał się 40-latek 

Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali 40-letniego jastrzębianina, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 24-latki. Na wniosek śledczych, prokurator wystąpił do sądu o aresztowanie mężczyzny. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjant z Jastrzębia aresztowany. Prowadził plantację narkotyków 

14 września funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju uzyskali informacje, że mieszkaniec miasta w miejscu swojego zamieszkania uprawia konopie indyjskie. Na miejscu ujawniono plantację konopi indyjskich, a także znaczne ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi indyjskich, innych niż włókniste. Ponadto w pomieszczeniach...

Podpalacz z Jastrzębia nie odziedziczy nic po rodzinie, którą podpalił 

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju uznał Dariusza P., skazanego za zabójstwo żony i czworga dzieci na karę dożywotniego pozbawienia wolności, za niegodnego dziedziczenia po zmarłej żonie.

Zapadł wyrok w sprawie śmierci Jacka Hrycia 

Po blisko dwóch latach, 3 czerwca w rybnickim wydziale zamiejscowym zapadł wyrok w sprawie brutalnego morderstwa Jacka Hrycia, jastrzębianina, który został brutalnie skatowany przez grupę pijanych bandytów.

Policja rozbiła gang, który żył z licytacji komorniczych 

Jastrzębscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która wpływała na przebieg licytacji komorniczych dotyczących nieruchomości.

Prokurator w Jastrzębskiej Spółce Węglowej 

Prokuratura Regionalna w Katowicach sprawdza, czy byli członkowie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) z lat 2013-2016 wyrządzili firmie szkodę o wartości ponad 87 mln zł - podał serwis wnp.pl.

Śledztwo po zatruciu dopalaczami 

Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju prowadzi śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym o handel dopalaczami.

Trzynaście lat za podcięcie gardła kobiecie 

To już pewne. Krzysztof W. spędzi w więzieniu trzynaście lat. Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał karę dla nożownika z Żor. Wyrok jest prawomocny.

Prawomocny wyrok dla podpalacza z Jastrzębia 

12 stycznia Sąd Apelacyjny w Katowicach podtrzymał wyrok Sądu Okregowego w Gliwicach, który skazał Dariusza P. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Chodzi o tragiczny pożar, do którego doszło w 2013 roku w Jastrzebiu-Zdroju. W płomieniach zginęła zona i dzieci Dariusza P.

Podpalacz z Jastrzębia liczy na alibi 

JASTRZĘBIE, REGION. 21 listopada Sąd Apelacyjny miał wydać ostateczny wyrok w sprawie podpalacza z Jastrzębia, który miał zabić swoją żonę i czwórkę dzieci. W sprawie niespodziewanie pojawiło się znalezisko, które może zostać dowodem w sprawie.

Krwawe walentynki. Chciał zabić z miłości 

Piekarz z Jastrzębia zakochał się bez wzajemności w 22-latce. Zaczaił się na nią kiedy szła do pracy i podciął jej gardło. – Mogłaby zdechnąć, skoro ja nie mogę jej mieć, to nikt by nie miał – powiedział koledze kilka dni wcześniej.

Zobacz więcej