Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Polowy prezydentem, z głośników leci "Wind of change"

04.11.2018 21:00 | 3 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 22:23

Podobnie jak 21 października, tak i 4 listopada Dariusz Polowy oczekuje na wyniki wyborów w restauracji Browar Rynek.

Polowy prezydentem, z głośników leci "Wind of change"
Dariusz Polowy i Michał Fita
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ludzie z otoczenia Dariusza Polowego wydają się bardziej podekscytowani sytuacją niż sam kandydat na prezydenta Raciborza. Wszyscy czekają na wyniki wyborów w Browarze Rynek. D. Polowemu towarzyszy żona, a także poseł Czesław Sobierajski, księgarz Dariusz Biel (pełnomocnik finansowy kampanii wyborczej D. Polowego), szef powiatowych struktur PiS Józef Gadzicki. Są też byli radni, kandydaci i radni, m.in. Leon FiołkaPiotr Klima, Ewa Klimaszewska, Dariusz Łukoszek, Anna Ronin, Leszek Szczasny, Zuzanna Tomaszewska. Nie brakuje też członków raciborskiego koła Klubu Gazety Polskiej na czele z przewodniczącą Stefanią Pak

Dariusz Polowy jest spokojny, nie widać po nim oznak zmęczenia. - Po czym tu być zmęczonym? Jak się firmę prowadzi, to praca po kilkanaście godzin nie jest niczym niezwykłym - mówi D. Polowy. Jednocześnie przyznaje, że ostatni tydzień kampanii był intensywny. - Najbardziej cieszyły mnie spotkania z ludźmi, ich spontaniczne zachowania - to że sami podchodzili, żeby zrobić sobie wspólne zdjęcie, niektórzy mówili "mój prezydent" - dodaje D. Polowy.

Pytamy, jak odebrał zaostrzenie kampanii wyborczej w ostatnim jej etapie. - Podejmując decyzję o kandydowaniu, mając w pamięci poprzednią kampanię wyborczą, liczyłem się z tym, że coś konfrontacyjnego może się pojawić, ale... Mam do siebie duży dystans, w związku z tym nie odczułem tego jakoś specjalnie - mówi D. Polowy.

Tuż przed godz. 21.00 przyszli również Michał Fita (jeśli D. Polowy wygra, M. Fita ma być wiceprezydentem) oraz radny sejmiku Michał Woś.

Pierwsze, nieoficjalnie wyniki wyborów z Brzezia, Dariusz Polowy otrzymał ponad 200 głosów więcej od Mirosława Lenka. - Brawo! - krzyczą zebrani w Browarze Rynek.

W miarę spływania kolejnych wyników atmosfera staje się coraz bardziej radosna. Ktoś puścił piosenkę "Wind of change" Scorpionsów. - Ludzie chcieli zmiany - mówi pani Stefania Pak. - Myślałem, że wyniki kandydatów będą bardziej zbliżone - dodaje M. Fita. Dariusz Polowy przyjmuje pierwsze gratulacje.


Zobacz również:

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ewa Klimaszewska

Ewa Klimaszewska

Architekt miejski w UM Racibórz

Józef Gadzicki

Józef Gadzicki

Szef raciborskich struktur PiS

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty