Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty

Budżet Raciborza 2024 uchwalony. Opozycja kosztem darmowych autobusów i lodowiska wspomogła urzędników, strażaków oraz piłkarzy  

W środę 24 stycznia na sesji budżetowej (przeniesionej z grudnia) radni Mirosława Lenka i Anny Szukalskiej, tak jak obiecywali - nie powywracali znacząco planu wydatków. Mówili, że to budżet bardziej już dla nowej rady. Ta przyjdzie po wyborach w kwietniu. Kluby opozycji spełniły część oczekiwań płacowych urzędników. Odpowiedziały...

Budżet 2024 bez nowych zadań z brutalnymi cięciami w wydatkach. Miastu Racibórz potrzeba 15 mln zł kredytu 

- Nie będziemy przewracać budżetu - uspokaja radny Michał Kuliga przed sesją budżetową zaplanowaną na 24 stycznia w Raciborzu. Radna z NaM-u Zuzanna Tomaszewska poprosiła opozycję, by ta nie zwlekała z ogłoszeniem swoich poprawek do samego końca i radni nie siedzieli później na sesji „do nieskończonej nocy”.

Gdzie te kobiety… 

Co stało się z aktywnością radnych, które jeszcze niedawno były chodzącymi wulkanami energii?

Wycinka o północy. Opozycja odwołała Ronin i Tomaszewską z funkcji przewodniczących komisji rady miasta 

Pod nieobecność pań radnych w końcowej części sesji sierpniowej Rady Miasta Racibórz, przy minimalnym kworum, bo przy 11 nieobecnych, kluby opozycyjne dwunastoma głosami odwołały z funkcji szefów komisji, pełniące te funkcje od początku kadencji Annę Ronin i Zuzannę Tomaszewską.

Ale jazz w radzie. ZuSanah i Kuliga Bambino* 

Bożydar Nosacz pisze o powakacyjnych rozluźnieniu w Radzie Miasta Racibórz.

Bożydar Nosacz: Nieobecnym nie dajemy 

Na kwietniowej sesji radnych miejskich poróżniła (jaka nowość, co nie?) kwota na świętowanie jubileuszu Tetraedru – formacji założonej w RCK przez Grażynę Tabor 30 lat temu - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Wino, cygara i czekolada na trzecim muralu w Raciborzu. Ma powstać na kamienicy Ostróg-Net 

Ryszard Paurowski ma otrzymać kolejną szansę, by ozdobić ścianę raciborskiej kamienicy. Tym razem chodzi o prywatną własność, ale pracę artysty ma sfinansować Miasto. Honorarium wynosi 25 tys. zł.

Dzieci z Ukrainy w szkołach Raciborza. Dlaczego nie ma klas przygotowawczych? 

W Radzie Miasta Racibórz doszło do sporu na temat formy nauki dzieci i młodzieży ukraińskiej. Urzędnicy zdecydowali, że uczniowie ze wschodu będą uczyli się z polskimi rówieśnikami. Nie wszystkim to się w radzie spodobało.

Pójdą do żłobka zanim trafią tam dzieci 

Szefowa komisji oświatowej w Radzie Miasta Racibórz - Zuzanna Tomaszewska zaproponowała, by radni udali się do nowego żłobka na Ostrogu. Jej propozycję przyjęto z entuzjazmem. W marcu grupa chętnych przekroczy próg nowej placówki Miasta Racibórz.

Radny Fiołka: komisja rewizyjna nie popisała się w sprawie absolutorium 

Były przewodniczący rady miasta podzielił się na forum komisji oświaty swoją opinią na temat stanowisk komisji rewizyjnej, która wnioskuje, aby nie udzielać prezydentowi Raciborza absolutorium na czerwcowej sesji. Leon Fiołka zwrócił uwagę na rozbieżność ocen wykonania budżetu przez radnych opozycji i Regionalną Izbę Obrachunkową.

Radna Nowacka: Na mural aż 50 tysięcy? Dla klubów mamy 10 tysięcy na cały rok 

Dziewiczy mural na starówce urzędnicy zaplanowali na remontowanej, prywatnej kamienicy przy ul. Zborowej. - Jak pierwszy raz, to najlepiej profesjonalnie - przekonywał wiceprezydent Wacławczyk od sięgnięcia po usługi uznanego artysty. Kwota na ścienny malunek wprawiła w zdumienie radną Ludmiłę Nowacką. - Pooszczędzajmy trochę - apelował...

Czerner odebrał głos Polowemu. Prezydent chciał mówić o lodowisku [SESJA RADY] 

Przewodniczący rady miasta nie zgodził się na wystąpienie na sesji majowej prezydenta Raciborza. Gdy ten mimo zakazujących poleceń szefa rady chciał nadal mówić, Marian Czerner wyłączył mikrofon. Ostro zareagowała na to radna Magdalena Kusy.

Skąd się biorą mistrzowie? Radni Raciborza poznali odpowiedź wizytując ZSOMS   

Dr Ludmiła Nowacka jako dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oprowadziła członków komisji oświaty po obiektach szkolnych. Wizytę zaplanowano przed miesiącem. Członkini komisji i szefowa szkoły chciała uświadomić radę, jakim potencjałem dysponuje popularna "ósemka". - To nie tylko placówka oświatowa,...

Wojewoda wyciął 7 dzielnic Raciborza z Budżetu Obywatelskiego. Małe projekty są bez szans 

Nowe zasady rozdziału pieniędzy w Budżecie Obywatelskim w Raciborzu promują duże projekty ogólnomiejskie. Prawnicy wojewody śląskiego wytknęli urzędnikom z Raciborza, że dzielą budżet na strefy w oparciu o nieformalne dzielnice miasta, a prawo tego zabrania. Teraz małe projekty przepadną w starciu z takimi, które dotyczą całego...

Prawnicze dysputy o północy. Radni Raciborza pokłócili się o skargę Wacławczyka 

Nie kończy się spór między opozycyjnymi radnymi i wiceprezydentem Wacławczykiem związany z podejrzeniem go o skopiowanie opracowania o połączeniu Zamku z Muzeum. Zastępca Polowego złożył skargę do sądu na działanie radnych, a ci odpowiedzieli na nią. Wynajęli w tym celu prawnika, co wywołało kontrowersje.

Śmieci w Raciborzu 100% droższe niż w Katowicach. Kino Bałtyk prosi w urzędzie o ulgę 

Silesia Film prowadząca w Raciborzu kino Bałtyk zwróciła się do prezydenta miasta i radnych by zmieniono przepisy o wywozie śmieci. Instytucja pokazała ile płaci w Katowicach za kino Rialto i wyszło, że to połowa stawki z Raciborza.

Wodniacy szukają ciepłego kąta w mieście. Najlepiej na plaży  

Mariusz Miczek z Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego gościł na lutowym posiedzeniu komisji oświaty Rady Miasta Racibórz. Apelował do radnych o wsparcie wodniaków, którzy chcą godnej siedziby w mieście.

Zobacz więcej