Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Raciborzanin, absolwent I LO w Raciborzu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wyborach samorządowych z 2014 roku dostał się do rady miasta jako kandydat niezależny. W grudniu 2015 roku objał obowiązki szefa gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, 5 czerwca 2017 roku został mianowany podsekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości. W marcu 2018 roku zrezygnował ze stanowiska wiceministra, został pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości ds. funduszu sprawiedliwości.

Jesienią 2018 roku M. Woś z powodzeniem kandydował do Sejmiku Śląskiego. Znakomity wynik wyborczy sprawił, że został etatowym członkiem zarządu województwa śląskiego. Z funkcji wicemarszałka województwa zrezygnował w czerwcu 2019 roku, gdy został powołany do rządu Mateusza Morawieckiego. Minister Michał Woś odpowiadał za koordynację pomocy humanitarnej jaką Polska kieruje do krajów trzeciego świata oraz rejonów dotkniętych konfliktami zbrojnymi. W 2019 roku został posłem. W nowym rządzie Mateusza Morawieckiego był ministrem środowiska. Piastował to stanowisko do rekonstrukcji rządu we wrześniu 2020 r. W październiku 2020 r. został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W 2023 roku ponownie wybrany na posła w 30. okręgu wyborczym.

Apel Michała Wosia: nie głosujcie na reprezentanta układu, nie głosujcie na Wojciechowicza 

Poseł Suwerennej Polski rozesłał do lokalnych mediów swój apel związany z drugą turą wyborów prezydenckich w Raciborzu. Zwraca się do jednej czwartej wyborców, którzy głosowali w pierwszej turze na innych kandydatów niż Dariusz Polowy i Jacek Wojciechowicz.

Szymon Szrot zapowiedział, że pozwie posłankę Lenartowicz. Michał Woś nazwał jej kontrolę kabaretem 

Poseł Suwerennej Polski i były dyrektor jego biura poselskiego odnieśli się do wystąpienia posłanki Gabrieli Lenartowicz na konferencji w Zagrodzie Żubrów. Szrot chce dochodzić swoich racji w tym sporze na drodze sądowej - już po wyborach.

Platforma Obywatelska, nowe Oblicza, komitety Fity i Wosia oraz powiatowy PiS podsumowali swoje kampanie  

W czwartkowe popołudnie przy Zamku spotkali się politycy i sympatycy Platformy Obywatelskiej oraz Jacka Wojciechowicza. Ranek 5 kwietnia należał do Ryszarda Frączka i jego kolegów, którzy zjawili się pod urzędem miasta. Kandydaci KWW Michała Fity Dla Raciborza stanęli pod budową dworca PKP. Ostatni stawiali kropkę nad i politycy i zwolennicy...

Nadleśnictwa finansowały imprezy z udziałem Michała Wosia. Dziś były nadleśniczy jest kandydatem z komitetu Wosia w wyborach 

Wstępne wyniki audytu gospodarki finansowej Lasów Państwowych rodzą pytania, czy środki finansowe tej instytucji nie zostały wykorzystane do promocji Michała Wosia przed wyborami parlamentarnymi. Cześć środków pochodziła z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Były nadleśniczy Marcin Fischer jest dziś "jedynką" na liście komitetu Michała...

AKTUALIZACJA

Interwencja poselska Gabrieli Lenartowicz. Sprawdzała Zagrodę Żubrów, wydatki na promocję i pikniki oraz etat dla Szymona Szrota 

Posłanka Koalicji Obywatelskiej przedstawiła mediom wyniki swojej kontroli wydatków na działającą w Brzeziu Zagrodę Żubrów. Gabriela Lenartowicz zbadała nakłady na budowę obiektów w lesie między Raciborzem a Kornowacem; na działania promocyjne w okresie kampanii parlamentarnej, a także zatrudnienie w Zagrodzie dyrektora biura poselskiego...

Białe i czerwone czyli bloki na Łąkowej. Niezależni chcą więcej żurawi na terenie Raciborza  

- Nowe mieszkania się budują w Raciborzu, a my mówimy kto naprawdę stoi za tym rodzinnym osiedlem, bo chcemy pokazać prawdziwe oblicze samorządowych inwestycji - poinformował na porannym briefingu w czwartek 4 kwietnia Szymon Szrot.

Rolnicy z powiatu raciborskiego odwiedzili biura posłów i senatora. W prezencie przynieśli gnojowicę [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W czwartek 4 kwietnia do biur poselskich Gabrieli Lenartowicz, Michała Wosia, Pawła Jabłońskiego oraz senatora Henryka Siedlaczka zapukali rolnicy. - Jak byłoby dobrze, to nie byłoby nas tutaj dzisiaj - usłyszeliśmy od gospodarzy. Rolnicy "w prezencie" przynosili gnojowicę oraz zieloną farbę symbolizującą Zielony Ład, całość w estetycznym...

Prawko za darmo od nowych władz. O ile Woś z Fitą przejmą Powiat i magistrat  

Podróżująca po powiecie ze swoimi konferencjami grupa kandydatów do rady powiatu wspierana przez Michała Wosia zawitała pod budynek starostwa w Raciborzu. Tu Oliwier Huptaś ogłosił przyszłą ofertę dla uczniów powiatowych szkół. Podkreślił, że nie jest to kiełbasa wyborcza.

Jeśli kandydaci z poparciem Wosia przejmą Powiat, to w starostwie pojawi się nowy etat 

Paulina Bokwa kandydująca do Rady Powiatu Raciborskiego, strażaczka z Bojanowa, organizatorka zawodów dziecięcych OSP, postuluje powołanie w samorządzie urzędnika ds. wsparcia stowarzyszeń.

ABW w hotelu sejmowym. Funkcjonariusze przeszukują pokój Michała Wosia 

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi działania w pokoju posła Michała Wosia z naszego okręgu wyborczego. Wczoraj funkcjonariusze ABW przeszukali dom posła w powiecie raciborskim. - W ramach przedmiotów mi odebranych prokuratura Bodnara, odnosząc „wielki sukces”, zabezpieczyła... nieużywany od lat stary laptop ze studiów -...

AKTUALIZACJA ABW w domu Michała Wosia. Poseł wydał oświadczenie 

Służby przeszukały dom Michała Wosia w powiecie raciborskim. Działania prowadzone są na polecenie Prokuratury Krajowej, której rzecznik Anna Adamiak w rozmowie z Nowinami potwierdza, że czynności trwają. 

Zawaliła się wiata w zagrodzie żubrów w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

Sobotnia wietrzna pogoda spowodowała niebezpieczne zdarzenie w raciborskiej zagrodzie żubrów. Doszło do zawalenia się wiaty. Na szczęście była zabezpieczona ogrodzeniem.

Haja w Sejmie o język śląski. Większość posłów PiS z naszego regionu zagłosowała tak jak KO, Lewica i Trzecia Droga 

- Czy wiecie, jak się dzieli ludzkość świata? Jest 1 mln Ślązaków i 8 mld goroli - to żart, który opowiedział w Sejmie poseł Roman Fritz z Konfederacji w trakcie dyskusji nt. uznania śląskiego za język regionalny.

Fita i Woś pod dworcem. Mówili o człowieku-wizualizacji i regulaminie Facebooka  

Michał Fita - przez dwa lata pierwszy zastępca Dariusza Polowego oraz poseł i były wiceminister sprawiedliwości Michał Woś mówili na swoim piątkowym briefingu prasowym przy dworcu PKP o celach kampanijnych. Odnieśli się także do zarzutów rywala - prezydenta Raciborza.

Komitet Michała Wosia z akumulatorem na Rynku. Przyszedł do nich Jacek Wojciechowicz i szukał „jednego klienta”  

Kandydaci na radnych powiatowych z KWW Dla Ziemi Raciborskiej, Niezależni i Michał Woś zorganizowali 8 marca briefing prasowy na Rynku w Raciborzu. - Powiat potrzebuje świeżej krwi jak tlenu - przekonywał Szymon Szrot. Oliwier Huptaś dodał, że rada powiatu to wciąż te same twarze i formacje. Gdy liderzy komitetu mówili o planach na...

Starosta Szrot, a może Bolik? Wiceprezydent Szukalska? Michał Fita i Michał Woś pokazali kto startuje do rad   

Na tej konwencji wyborczej prezentowali się m.in. synowie nestorów raciborskiego samorządu - Piotra Klimy i Eugeniusza Wyglendy. Obaj panowie reprezentują konkurencyjne dla ekip Fity i Wosia Razem dla Raciborza - z jego list startują teraz do rady miasta. Piotr Klima przyznał po wydarzeniu w Strzesze: pachnie zwycięstwem. Kandydujący...

"Potrafią promować się na dożynkach, ale jak trzeba pomóc, to się odwracają". Gorzkie słowa rolnika ze Świerklan o nieobecnych posłach i europosłach  

- Zaproszeni goście nie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, ale w sytuacji gdy jest potrzeba z ich strony, np. potrzeba rozwieszenia plakatów wyborczych, to wiedzą gdzie zapukać - mówi rolnik ze Świerklan.

Zobacz więcej