Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Leon Fiołka

Radny Raciborza

Leon Fiołka urodził się 22 września 1949 roku w Raciborzu. Jest emerytem, uprzednio był długoletnim pracownikiem ZEW/SGL, gdzie zarządzał remomntami, inwestycjami, gospodarką energetyczną oraz środami trwałymi firmy. Ukończył Liceum Ogółnokształcące im. Jana Kasprowicza w Raciborzu i Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie odbył podyplomowe studia z zakresu zarządzania i organizacji oraz szkolenie na członka rad nadzorczych spółek prawa handlowego w Warszawie. Członek RSS NaM. W poprzedniej kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Racibórz

Komornik wyegzekwuje od Miasta ponad 5 mln zł za szkielet lodowiska na Zamkowej. Do tego jest kara 2,5 mln zł za niedotrzymanie umowy. Opozycja trwa przy swoim: nie zgodziliśmy się na taką inwestycję 

- Będziemy płacić i nie będziemy mieli nic. A mogliśmy mieć na początku kadencji lodowisko za 6 mln zł - powiedział na listopadowej sesji były szef rady Leon Fiołka. Radni Szukalscy i Mirosław Lenk ogłosili winowajcą tej sytuacji prezydenta Dariusza Polowego, bo ten zamówił w przetargu nie takie lodowisko, jakiego chcieli radni. -...

27 mln zł nie wystarczy na nową komendę zawodowej straży w Raciborzu 

Kiedy zaczniecie budowę? - pytał komendanta Jarosława Ceglarka radny Leon Fiołka na sesji miejskiej, gdzie szef straży zdawał coroczny raport przed samorządem.

„Siedmiu wspaniałych”, a gdzie reszta? 

- Kiedy sesję przed zakończeniem opuszcza 70 procent składu rady to wygląda to po prostu słabo - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Miesiąca.

Rynek w Raciborzu jest krzywy, a rowerzysta wpada na kelnera 

Czy faktycznie trzeba przebudować rynek? W magistracie twierdzą, że tego chcą mieszkańcy, urzędnicy i użytkownicy - przedsiębiorcy. Miałaby to być tak istotna przebudowa, jak ta z lat 90. kiedy wyłączono tu ruch samochodowy.

Leon Fiołka nie widzi, żeby w Raciborzu odchodzono od węgla 

Były szef rady miasta zauważył, że na sesji w grudniu zabrakło obecności przedstawicieli ciepłowni, która dostarcza mieszkańcom energię cieplną. Jego zdaniem byłoby, o co zapytać ekspertów z dawnego PEC-u.

Były szef rady Raciborza: to przewodniczący Czerner jest podporządkowany i to paru osobom 

Leon Fiołka, który kierował radą od początku kadencji do lutego 2021 roku, zapytany przez Nowiny skomentował uwagi skierowane pod jego adresem przez Mariana Czernera szefa Rady Miasta Racibórz. Czerner zarzucił Fiołce, że ten był przewodniczącym podporządkowanym prezydentowi Polowemu.

7 kontrargumentów opozycji do nowego projektu lodowiska w OSiR 

Dyskusja nad nową koncepcją ślizgawki przy Zamkowej zajęła na sesji tyle, co film pełnometrażowy. Rajcy wielokrotnie zabierali głos, oponując wobec propozycji Dariusza Polowego za 24 mln zł. Wybraliśmy niektóre z ich uwag, jakie zgłosili w trakcie styczniowego posiedzenia.

Urząd wiedział, nie powiedział. Który wariant przebiegu wschodniej obwodnicy Raciborza wybrano? 

Radnych z komisji gospodarki miejskiej zaskoczyło, że urzędnicy od dawna wiedzą, jaki ma być przebieg planowanej obwodnicy przez Płonię, Studzienną i Sudół. Dokument wysłano już do Warszawy (GDDKiA). Żaden z radnych nie został o tym powiadomiony. Mieszkańcy z dzielnic prosili prezydenta o spotkanie w tej sprawie, ale od pół roku...

Potrzebujemy inżynierów, nauczycieli i robotników, a nie youtuberów. Czyli miejskie rozpoczęcie roku szkolnego w Raciborzu [ZDJĘCIA] [FILMY]  

Senator, posłanka, prezydent i wiceprezydent, radni, dyrektorzy - wszyscy oni wzięli udział w miejskiej inauguracji roku szkolnego w Raciborzu. Większość z nich odstała też swoje w korku, aby dostać się na uroczystość.

Radny Fiołka: komisja rewizyjna nie popisała się w sprawie absolutorium 

Były przewodniczący rady miasta podzielił się na forum komisji oświaty swoją opinią na temat stanowisk komisji rewizyjnej, która wnioskuje, aby nie udzielać prezydentowi Raciborza absolutorium na czerwcowej sesji. Leon Fiołka zwrócił uwagę na rozbieżność ocen wykonania budżetu przez radnych opozycji i Regionalną Izbę Obrachunkową.

Poznaniacy zaprojektowali nowy dworzec PKP w Raciborzu. To wizja na pół wieku [5 NOWOŚCI]  

W czerwcu 2023 roku raciborzanie powinni cieszyć się nowym dworcem kolejowym. PKP ma pieniądze na jego przebudowę, dokumentacja projektowa jest na ukończeniu, a pozwolenie na budowę już w drodze.

Działacze LKS Brzezie do radnych: na 100-lecie zaprosimy was do naszej ruiny. Kiedy powstaną nowe szatnie? 

Zdaniem mieszkańców Brzezia, władze w Raciborzu powinny się wstydzić wobec niewielkich Raszczyc (gmina Lyski), gdzie zbudowano szatnie za 1,5 mln zł. Dużo większy samorząd tylko odkłada realizację inwestycji przy boisku w dzielnicy.

Radny Klima przyniósł do urzędy mapy. "Raciborza nie ma" 

Na kwietniowej sesji wymachiwał książką o Polsce, gdzie nie przeczytał nic o Raciborzu. Z tematem powrócił na forum komisji budżetowej. Tym razem krytykował nieobecność Raciborza na mapach atrakcji turystycznych. - Kto za to odpowiada? - zaadresował swe pytanie do włodarzy miasta.

Radni dotknęli, dopytali, ale jeszcze nie zdecydowali co dalej z lodowiskiem  

W daleką podróż udali się 13 maja chętni samorządowcy z Raciborza, by zobaczyć w Ostrowie Wielkopolskim obiekt, który miałby stanąć przy Zamkowej w Raciborzu. Jego budowę forsuje prezydent Dariusz Polowy. Opozycja traktuje ten pomysł sceptycznie. Czy po tej wizycie rajcy przekonają się do wizji włodarza?

Wojewoda wyciął 7 dzielnic Raciborza z Budżetu Obywatelskiego. Małe projekty są bez szans 

Nowe zasady rozdziału pieniędzy w Budżecie Obywatelskim w Raciborzu promują duże projekty ogólnomiejskie. Prawnicy wojewody śląskiego wytknęli urzędnikom z Raciborza, że dzielą budżet na strefy w oparciu o nieformalne dzielnice miasta, a prawo tego zabrania. Teraz małe projekty przepadną w starciu z takimi, które dotyczą całego...

17 mgnień wiosny czyli Polowy prezentuje urzędową „zamrażarkę” 

17 pozycji liczy wykaz zadań, których prezydent Raciborza nie zrealizuje wskutek postawy radnych miejskich, którzy zablokowali jego propozycje zmian w budżecie miasta na ostatniej sesji. Włodarz uważa, że złamali prawo, a rządząca w radzie opozycja twierdzi, że jej działania były dopuszczalne.

W Brzeziu boją się katastrofy budowlanej 

To miała być ważna inwestycja tej kadencji raciborskiego samorządu. Słynne szatnie LKS Brzezie wycenione na 2 mln zł nie spotkały się z wystarczającym poparciem w radzie miasta i ich powstanie jest wciąż odkładane. Tymczasem stan obiektu tylko się pogarsza.

Zobacz więcej