Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Polowy i Wojciechowicz w TVP3. Prezydent spytał rywala, czy ten zamierza wyciąć las Obora, pod sprzedaż działek budowlanych. Kandydat pytał o niespełnione obietnice, brak zabudowy placu Długosza 

W katowickim oddziale telewizji publicznej kandydaci na urząd włodarza Raciborza prezentowali się pół godziny. Do debaty doszło w czwartek 18 kwietnia. Na koniec zadali sobie po pytaniu. Dariusz Polowy podarował Jackowi Wojciechowiczowi formularz meldunkowy. Rywal głowy miasta dziwił się, że ten po 5. latach rządzenia chwali się głównie...

Alan Wolny obawia się kolejnych pięciu lat sporów 

Nowy radny Raciborza rozesłał list otwarty do prezydenta miasta. Odniósł się opinii Dariusza Polowego, że można skutecznie zarządzać Raciborzem niezależnie od posiadania większości w radzie miasta. Zdaniem Wolnego samorządowców powinien łączyć szacunek. - Od prezydenta powinny wychodzić gratulacje za osobiste rezultaty w wyborach...

Michał Fita nie poprze nikogo w II turze. Nie podoba mu się hejt i ośmieszanie urzędu. Jednego kandydata nazywa nieobecnym, drugiego - aroganckim 

W poprzednich wyborach, w 2018 roku, to jego poparcie zaważyło na wyniku starcia Lenk-Polowy. Teraz kandydat KWW Michała Fity Dla Raciborza zajął stanowisko: wyborcy potrafią samodzielnie zdecydować, nie zamierzam niczego narzucać. Przyznał, że wywierano nań naciski, co do poparcia kogoś z pary Wojciechowicz-Polowy.

Szeroki front robót w miejskich kamienicach. Będą nowe mieszkania komunalne w Raciborzu  

9 budynków komunalnych w Raciborzu jest w trakcie kompleksowego remontu. Są już pierwsze efekty prac remontowych i termomodernizacyjnych, które przebiegają w 9 budynkach komunalnych zlokalizowanych przy ul. Głubczyckiej, ul. Stalmacha, ul. Pszczyńskiej i ul. Rybnickiej.

Zaproponowaliśmy debatę prezydencką. Polowy odpowiedział, za Wojciechowicza odpowiedzieli inni 

W środę 10 kwietnia skontaktowaliśmy się z kandydatami do urzędu prezydenta Raciborza. Sondowaliśmy ich gotowość do udziału w debacie. Dzień wcześniej powiedzieli kolegom z Radia Vanessa, że obaj chcą debaty.

Polowy i Wojciechowicz w debacie radiowej. Jednak nie w Raciborzu, ale w Rybniku 

Kandydaci na prezydenta Raciborza - Dariusz Polowy i Jacek Wojciechowicz - spotkali się 16 kwietnia o 8.00 na antenie radiowej rybnickiego Radia 90. W części radiowej rozmawiali około 12 minut, później dyskutowali w internecie i całość rozmowy zajęła około pół godziny. Prezentujemy opracowanie tej dyskusji.

Apel Michała Wosia: nie głosujcie na reprezentanta układu, nie głosujcie na Wojciechowicza 

Poseł Suwerennej Polski rozesłał do lokalnych mediów swój apel związany z drugą turą wyborów prezydenckich w Raciborzu. Zwraca się do jednej czwartej wyborców, którzy głosowali w pierwszej turze na innych kandydatów niż Dariusz Polowy i Jacek Wojciechowicz.

Przedszkolna zawierucha. Na Bema mogło zabraknąć oddziału. Sprawa trafiła na szczyt kampanii wyborczej  

Sprzeczne informacje pojawiły się odnośnie przyszłej działalności przedszkola naprzeciw parku Miasta Roth. W placówce mówiono o zamknięciu jednego oddziału, w magistracie - o jego utworzeniu. Temat podjął kandydat na prezydenta Jacek Wojciechowicz i powiadomił o tym media.

Podobny duch i podobne serca. Oblicza z Kowalskim i Wałachem poprą Dariusza Polowego w drugiej turze wyborów na prezydenta   

Prawicowe wartości przekonują środowisko Oblicz do decyzji o wsparciu Polowego w pojedynku wyborczym z Jackiem Wojciechowiczem (Koalicja 15 października). Radni Frączek i Wałach uważają, że prezydent spoza rady zapewni równowagę w samorządzie. Pamiętają rządy ekipy, której liderem był Tadeusz Wojnar. - Tam nie było dyskusji...

Polowy na konferencji prasowej o tym, kto stoi za jego kontrkandydatem [WIDEO] 

Przed raciborskim magistratem odbyła się konferencja prasowa urzędującego prezydenta Dariusza Polowego, który ubiega się o reelekcję. 

Polowy zebrał najwięcej głosów w wyborach do rady. Za nim Kuliga, Lenk i Nowacka. Fita poza pierwszą piątką. Kowalski nie uzbierał 100 głosów 

Zazwyczaj kandydaci na prezydenta zdobywają najwięcej głosów na listach kandydatów do rady miasta. Tak było w przypadku Dariusza Polowego i Michał Fity, choć różnica między nimi jest bardzo duża - 961 i 511. Słabo wypadł Artur Kowalski, osiągając wynik znacznie gorszy (99) niż jedyny radny z Oblicz - Roman Wałach (221). Jacek Wojciechowicz...

Dariusz Polowy zadowolony ze swego wyniku. Co dalej z kampanią? „Będziemy zaskakiwać” 

W poniedziałkowy ranek prezydent Raciborza i kandydat w wyborach prezydenckich ustawił stolik kawowy na rynku i częstował przechodniów darmową kawą. - Tak jak w poprzednich wyborach, przyszedłem podziękować raciborzanom za oddane na mnie głosy - wyjaśnił nam powód swej obecności w sercu miasta.

2024-04-08 11:21 Druga tura w Raciborzu. Pierwszą wygrał Jacek Wojciechowicz z wyraźną przewagą nad Dariuszem Polowym  

Były wiceprezydent Raciborza oraz Warszawy wygrał niemal we wszystkich obwodach, zebrał ponad 7 tys. głosów. Nie wystarczyło to, żeby pokonać urzędującego włodarza - Dariusza Polowego. Panowie zmierzą się ponownie za 2 tygodnie - 21 kwietnia w drugiej turze. Trzeci wynik uzyskał Michał Fita, a ostatni - Artur Kowalski. Byliśmy...

AKTUALIZACJA

Druga miejska tężnia w Raciborzu. Zielone Płuca Ostroga już otwarte  

To drugi, po tężni na ul. Warszawskiej, taki obiekt w Raciborzu. Budowa tężni w tej dzielnicy Raciborza jest realizacją jednego z etapów "Zielonych Płuc Ostroga". - Jest to wyjście naprzeciw realnym potrzebom mieszkańców w zakresie zdrowia oraz rekreacji - podkreśla prezydent Dariusz Polowy.

Ryszard Paurowski stworzył następny mural w Raciborzu. "Mocno podkręcony aspekt historyczny"   

- Jedynym z aspektów troski o miasto jest troska o jego estetykę. Żeby miasto ładnie wyglądało, dla mieszkańców i dla turystów. Mamy kolejny mural na starym mieście, w obrębie dawnych średniowiecznych murów, na szlaku turystycznym - mówił podczas oficjalnej prezentacji muralu przy ul. Zborowej wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

W magistracie, w ciągu tygodnia pozyskali 2,7 mln zł. Strażnicy dostaną elektryka, w Miedoni położą asfalt, a w SP15 zaczną strzelać  

Miasto Racibórz pozyskało dofinansowania ze środków zewnętrznych w kwocie 2 705 350 zł. Na konferencji prasowej prezydent Dariusz Polowy poinformował, na co zostaną przeznaczone środki pozabudżetowe.

Szukalska ma przesłanie do następców. Lenk czuje się perfidnie wykorzystany, a Rycka okłamany. Nawet ostatnia sesja była o lodowisku 

Niedokończona budowa tego obiektu na Zamkowej to wątek, który był obecny na posiedzeniach rady miasta wyjątkowo długo, bo odkąd tylko pojawiła się idea, że kryte lodowisko jest celem kadencji. O spornej inwestycji dyskutowano także na marcowej, ostatniej sesji samorządu kadencji 2018-2024.

Zobacz więcej