Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Pierwsze słowa Dariusza Polowego - nowego prezydenta Raciborza

04.11.2018 23:08 | 22 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 07:40

TEKST AKTUALIZOWANY

Prawica świętuje zwycięstwo w wyborach na prezydenta Raciborza.

Pierwsze słowa Dariusza Polowego - nowego prezydenta Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Raciborzanie wybrali. Oferta, którą zaproponował duet Dariusz Polowy - Michał Fita okazała się najlepsza. Raciborzanie pokazali, że oczekują samorządu aktywnego, że czekają na gospodarza, który wykorzysta każdą szansę, aby działać na rzecz dobra Raciborza i jego mieszkańców. Warto też podkreślić, że dzięki porozumieniu z panem Michałem i jego komitetem, mamy stabilną większość w radzie, dzięki czemu będziemy mogli realizować nasz program - powiedział Dariusz Polowy.

Gratulacje

W swoim przemówieniu D. Polowy podziękował również wszystkim współpracownikom, którzy pomogli mu w zwycięstwie, a także żonie i najmłodszemu synowi. - To była też ich kampania - dodał.

Według nieoficjalnych wyników, Dariusz Polowy zdobył 55% głosów, Mirosław Lenk 45%. - Panie Dariuszu, wszyscy czekaliśmy na ten wielki dzień, gratuluję - powiedział Michał Woś. - Dwanaście lat czekałem na ten moment. Czuję się usatysfakcjonowany - powiedział Dawid Wacławczyk. Zwycięzcy gratulowali również pozostali uczestnicy spotkania, m.in. poseł Czesław Sobierajski, Katarzyna Dutkiewicz, Tomasz Kusy.

Dariusz Polowy wezwał wszystkich, "którym dobro Raciborza leży na sercu", aby dołączyli do koalicji Polowy - Fita w Radzie Miasta Raciborza.

Nowi radni

Zwycięstwo Dariusza Polowego oznacza, że wiceprezydentem Raciborza zostanie Michał Fita. Zwolnione przez D. Polowego i M. Fitę miejsca w Radzie Miasta Racibórz zajmą Jarosław Łęski oraz Dawid Łomnicki. Koalicja Polowy - Fita dysponuje 12 głosami w radzie miasta, co daje jej większość.

Drugi wicek?

Kto będzie drugim wiceprezydentem Raciborza? Stanowisko to ma przypaść osobie związanej z PiS (cena poparcia, którego partia rządząca udzieliła D. Polowemu). W kuluarach wymienia się Katarzynę Dutkiewicz, Dominika Koniecznego oraz Tomasza Kusego. Z tej trójki największe doświadczenie w zarządzaniu gminą ma D. Konieczny, który w przeszłości był wójtem gminy Rudnik. Dariusz Polowy poinformował nas, że podanie nazwiska drugiego wiceprezydenta ma być kwestią "dwóch-trzech dni".

Poranna kawa z prezydentem Polowym

Nowego prezydenta Raciborza będzie można spotkać w poniedziałkowy poranek 5 listopada na rynku, gdzie od godz. 9.00 będzie częstował kawą.

żet, fot. OQL


Zobacz również:

Ludzie:

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Jarosław Łęski

Jarosław Łęski

Radny Miasta Racibórz

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny powiatowy, szef komisji rewizyjnej i klubu PiS