Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dariusz Biel

Księgarz, przedsiębiorca. Prowadzi od dekad księgarnię przy ul. Długiej w Raciborzu, popularny "pan Darek".

Miłośnik gier planszowych, właściciel kilku placówek handlowych w regionie.

Wybory w "Nowoczesnej". Mamy listę wszystkich kandydatów do rady nadzorczej 

Kto jest kim i od kogo? Na liście są m.in.: nauczyciele, byli dyrektorzy, przedsiębiorcy, radni miejscy i powiatowi. Zobaczcie sami, z pewnością znacie niejednego kandydata.

Kicia Kocia bawiła w Raciborzu. Nie znasz tej postaci? To kultowa bohaterka najmłodszego pokolenia  

Dorośli nie potrafią zrozumieć, dlaczego dzieci uwielbiają Kicię Kocię. Chcąc nie chcąc, czytają swoim pociechom o przygodach rezolutnej kotki, jej młodszego braciszka Nunusia oraz przyjaciół z przedszkola. Po czym słyszą jedno: "jeszcze raz". Na czym polega fenomen Kici Koci? Aby się tego dowiedzieć, wybraliśmy się na spotkanie...

Przedsiębiorcy z Raciborza liczą straty i popadają w długi. "Długo nie wytrzymamy" 

Wywołany pandemią koronawirusa kryzys gospodarczy puka już do bram Raciborza. Początkowo największe trudności dotknęły gastronomię, turystykę i hotelarstwo, jednak każdy kolejny tydzień walki z epidemią przynosi nowe obostrzenia oraz kłopoty w kolejnych branżach, począwszy od usług, przez handel i szeroko rozumianą produkcję, po...

Radny Klima na sesji: traktujemy PWSZ jak „obcą” 

- Szkoła wyższa w Raciborzu powinna odczuć, że jest Miastu potrzebna - powiedział na grudniowej sesji szef komisji gospodarki Piotr Klima. Bo zdaniem radnego samorząd traktuje PWSZ jaki „obce” jednostki, a nie coś wyróżniającego Racibórz.

Filip Springer w raciborskiej bibliotece mówił o Jante, architekturze i kataklizmach  

Dziś w ramach literackiej jesieni z Księgarnią Sowa w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbyło się spotkanie autorskie z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Promował tutaj swoją nową książkę pt. Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz.

Robiliśmy zdjęcia do Nowin z Zajączkiem Wielkanocnym 

Wspólnie z Księgarnią Sowa zaprosiliśmy dzieci napotkane na ulicy Długiej w Raciborzu (a także na Rynku) do zdjęć, które pojawią się w gazecie tuż po świętach wielkanocnych. To już tradycja Nowin Raciborskich i portalu nowiny.pl 

Mądra Mysz na zakończenie ferii [ZDJĘCIA]  

Jak się robi miód? Jak wygląda wnętrze ula? Jak pracowite pszczoły przenoszą nektar kwiatowy? Na te i wiele innych pytań odpowiadała Mądra Mysz, przedstawiając zawód pszczelarza w bibliotece.

Polowy prezydentem, z głośników leci "Wind of change"  

Podobnie jak 21 października, tak i 4 listopada Dariusz Polowy oczekuje na wyniki wyborów w restauracji Browar Rynek.

Kto tak naprawdę doprowadził do awarii prądu w Raciborzu? 

Zwolennicy prawicy twierdzą, że wczorajsza awaria prądu to laurka dla władz Raciborza, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat doprowadziły miasto do totalnej ruiny, w której diabeł mówi dobranoc przed godz. 22.00. Tymczasem prawda okazuje się zgoła odmienna...

Pożegnanie Zimy w Fiku-miku [ZDJĘCIA]  

W Raciborskim Centrum Kultury, 20 marca dzieci z grupy Fiku-miku pożegnały Zimę występem dla rodziców.

Dlaczego Franklin odwiedził przedszkolaków z Nędzy?  

Któż to skrył się pod strojem Franklina? Czy Franklin przyszedł razem z przyjaciółmi? Podobno w swoim domku na plecach nosi wiele niespodzianek i wspomnień niezwykłych przygód. A …. Czy żółwie potrafią przepraszać?

Tadeusz Płużański w księgarni Sowa. Spotkanie autorskie w Raciborzu   

Historyk i dziennikarz, autor książek "Bestia: mordercy Polaków" i "Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy" spotkał się 21 marca z czytelnikami w Raciborzu. Zaprosił go do swej księgarni Dariusz Biel, właściciel "Sowy". Sala przy ul. Długiej, gdzie doszło do spotkania, była pełna, dominowali członkowie Klubu Gazety Polskiej.

Piotr Semka w Księgarni Sowa  

Dziennikarz i komentator polityczny Piotr Semka będzie gościem raciborskiej księgarni Sowa. Dariusz Biel zaprasza na spotkanie 4 listopada o godz. 18.00. 

Noc z Harrym Potterem w Księgani Sowa  

Dokładnie sekundę po północy w raciborskim Hogwarcie, w który zamieniła się księgarnia Sowa, ruszyła sprzedaż książki "Harry Potter i przeklęte dziecko". Właściciel Dariusz Biel przygotował na tą niesamowitą noc wiele niespodzianek. Zobaczcie sami.

Nowy Harry Potter i magiczna noc w księgarni Sowa  

Trzy pytania do Dariusza Biela z księgarni Sowa o pełną niespodzianek premierę książki "Harry Potter i przeklęte dziecko".

Żołnierze Wyklęci. Dlaczego warto o nich pamiętać? [DEBATA NOWIN] 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zbliża się wielkimi krokami. Popularny w ogólnopolskich mediach temat wciąż budzi tam spore kontrowersje. Redakcja „Nowin Raciborskich” zaprosiła do debaty raciborskich historyków, pedagogów, przedstawicieli świata kultury i przedsiębiorców o tym wciąż nowym święcie państwowym.

Akcja „Zaczytani” w Bibliotece PWSZ  

Przedszkolaki z Przedszkola nr 26 w Raciborzu gościły niecodziennego gościa. Ze specjalną wizytą przybył do nich Pan Sowa.

Zobacz więcej