Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Farmaceuta, właściciel dwóch aptek w Raciborzu. Założyciel i były prezes Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu, znany działacz społeczny. W przeszłości związany politycznie z SLD, ostatnio z PJN. Kandydował na prezydenta Raciborza, radny.

Tadeusz Wojnar przyszedł na sesję absolutoryjną w Raciborzu. Towarzyszy mu Myśliwy 

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna Tadeusz Wojnar, który w minionym tygodniu wygrał wybory w konkurencji ze wspieranym przez prezydenta Polowego naczelnikiem Krzysztofem Żychskim pojawił się na czerwcowej sesji Rady Miasta Racibórz.

Radny Lenk krytykuje wzrost zatrudnienia w urzędzie. “Milion złotych na nowe etaty” 

Na majowej sesji mają być głosowane podwyżki płac w raciborskim urzędzie. Były włodarz Raciborza wytyka swemu następcy, że nie zabezpieczył tych środków w budżecie, tylko stawia radnych pod ścianą i teraz chce pieniędzy na wypłaty swych nowych podwładnych. - Takiej skali wzrostu zatrudnienia tu jeszcze nie było. To 14 nowych etatów...

Polowy do Klimy: prezydent nie musi tłumaczyć się radnemu 

Radny Piotr Klima dociekał w interpelacji, czy prezydent Polowy mógł być równocześnie w dwóch miejscach, jak wynika z analizy dokumentów - protokołów spółki miejskiej i rozliczenia delegacji służbowej. Włodarz odpowiedział mu m.in., że radny powinien interesować się sprawami istotnymi dla gminy, a nie gdzie był prezydent i co...

Apel Klimy o „wyciszenie strasznej autopromocji prezydenta”. Polowy zrobił w urzędzie wystawę o żłobku 

Niezależnemu rajcy nie spodobał się ostatni pomysł głowy miasta. Przed sesją marcową ustawiono na korytarzu magistratu kilkanaście wielkoformatowych zdjęć z realizacji miejskiej inwestycji na Ostrogu przy ul. Bielskiej. Wchodzących na sesję radnych witała wielka fotografia Dariusza Polowego w kasku budowlanym.

Prima aprilis: Będzie jeszcze jedno otwarcie drogi Racibórz-Pszczyna. Za pierwszym razem zabrakło... księdza 

Zapowiedź drugiego otwarcia drogi Racibórz - Pszczyna to żart Nowin. Co prawda na "pierwszym" otwarciu faktycznie nie było księdza, orkiestry, przedstawicieli władz Raciborza (aktualnych i poprzednich), ale nie jest to dostateczny powód do organizacji "drugiego otwarcia". Daliście się nabrać?

AKTUALIZACJA

Klima: obwodnica ma za dużo drewnianych ekranów. To jakiś tunel 

Szef komisji gospodarki Piotr Klima skrytykował na posiedzeniu komisji gospodarki umieszczenie na nowej obwodnicy Raciborza zbyt wielu ekranów akustycznych. Jego zdaniem  zasłaniają kierowcom widoki na Odrę i podmiejską okolicę. 

W Raciborzu nie ma schronów. Prezydent proponuje radnym szkolenie na strzelnicy 

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Racibórz. Radny Piotr Klima przedstawił się jako oficer rezerwy Wojska Polskiego. Pytał Dariusza Polowego o stan przygotowań miasta do działań wojennych. - Nie chodzi o sianie paniki, ale nie możemy tego odkładać na później - uważa Klima.

Kusy i Klima zaczęli sesję oświadczeniami. Oboje zażądali przeprosin 

Oba oświadczenia na lutowej sesji Rady Miasta Racibórz dotyczyły tzw. afery kolanowej. Sprawa zaczęła się w listopadzie 2021 roku w komisji gospodarki. Radna Magdalena Kusy zareagowała na rozpoczynające sesję z 23 lutego wystąpienie Piotra Klimy. Ten powiedział, że jest niewinny wobec podejrzeń prezydenta Polowego, co niejako stwierdziła...

Proboszcz wybrałby inaczej. Czy wieża kościoła farnego będzie punktem widokowym?  

Wiceprezydent Dawid Wacławczyk próbuje przekonać radę miasta do uruchomienia w kościele przy rynku atrakcji turystycznej. Na przygotowanie koncepcji potrzeba 120 tys. zł. Radni opozycji mają wątpliwości.

Piotr Klima o piekle, męskiej rozmowie i opuszczonej rękawicy 

Przewodniczący komisji gospodarki miejskiej zaapelował 17 lutego o serię spotkań samorządowców. - Żeby w sposób twórczy i spokojny porozmawiać o problemach w gronie władzy uchwałodawczej i wykonawczej. Czy możemy i czy chcemy im zaradzić? - mówił. Powiedział, że w obecnych relacjach na linii prezydent - opozycja strony doszły do apogeum.

Zdaniem prawników urzędu pismo Kongresu Kobiet powinno trafić do radnych 

Wbrew temu co podał w poniedziałkowym oświadczeniu przewodniczący Marian Czerner (czytaj TUTAJ), radcy prawni magistratu wydając opinię, nie nazwali wprost anonimem pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego (KKWŚ) i stwierdzili, że radni Raciborza powinni zapoznać się z treścią pisma.

Piotr Klima nagrał filmik o aferze kolanowej. Zarzuca w nim kłamstwo radnej Kusy 

Przewodniczący komisji gospodarki miejskiej chce mieć ostatnie słowo w sprawie incydentu z Miejską Konserwator Zabytków. Zapowiedział, że wyda oświadczenie, a na razie rozesłał mediom krótki materiał wideo. - Wciąż czekam na udostępnienie mi treści zawiadomienia do prokuratury - przekazał nam Piotr Klima, który zwrócił się o...

Pomnik Żołnierzy Wyklętych stanie przy więzieniu w Raciborzu. Prace już trwają  

Godzinę temu oficjalnie tego tematu jeszcze nie było. Milczał Zakład Karny w Raciborzu. Milczało biuro poselskie Michała Wosia, któremu jako wiceministrowi sprawiedliwości podlega więziennictwo. W ślad za pytaniami Nowin, do mediów trafił oficjalny komunikat w tej sprawie.

Polowy: postanowienie prokuratury ws. radnego Klimy kończy tę sprawę 

Prezydent Polowy powiedział nam, że ucieszyła go informacja z prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie incydentu z udziałem radnego Piotra Klimy. Śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa w sytuacji, o jakiej zawiadomił prokuraturę włodarz Raciborza.

Koalicja miłości? W walentynki wszystko jest możliwe... 

- To nasza kolejna próba podsłuchania i domyślenia się o czym szepczą lub myślą radni na sesji. Jeśli tym razem coś poszło nie tak to zainteresowanych z góry przepraszamy - pisze Bożydar Nosacz.

Kolana radnego w Wyborczej. Gazeta pisze o skandalu i przemocy symbolicznej 

Tekst „o siadaniu na kolanach” ukazał się 8 lutego wieczorem na stronach katowickich serwisu wyborcza.pl. Mowa w nim m.in. o schowaniu przez przewodniczącego rady miasta Mariana Czernera oficjalnego pisma Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego.

BOŻYDAR NOSACZ: „Kajś” czytają, ale… 

Jest taki stary kawał (od razu ostrzegę, że trochę buracki), w którym jeden zięć tłumaczy drugiemu na przykładzie, czym jest „ambiwalentne uczucie”. Według niego, jest to sytuacja tego typu, kiedy teściowa ma wypadek - spada w przepaść w nowym bmw. No i ja właśnie często mam ambiwalentne uczucia, kiedy zastanawiam się, czy niektóre...

Zobacz więcej