Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi inżynierowie pokazali, na co ich stać. Przegląd projektów inżynierskich w ANS Racibórz [ZDJĘCIA]

8 lutego w Akademii Nauk Stosowanych odbył się coroczny przegląd projektów inżynierskich. Studenci kierunków Automatyka i Robotyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji zaprezentowali swoje osiągnięcia. Wydarzenie przyciągnęło przedstawicieli najważniejszych firm z regionu, którzy mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami przygotowanymi przez studentów.

Młodzi inżynierowie pokazali, na co ich stać. Przegląd projektów inżynierskich w ANS Racibórz [ZDJĘCIA]Jakub Kwiatkowski
Studenci prezentowali swoje inżynierskie projekty podczas corocznego przeglądu w 2024 r. Na zdjęciu od lewej: Arkadiusz Burda ze swoim projektem o nazwie "Budowa Trójkołowca Elektrycznego" oraz Piotr Gawlik i "Modyfikacja Układu Napędowego Konwencjonalnego Pojazdu na Napęd Elektryczny"

O godzinie 12:00 w sali 202B przy ul. Akademickiej 1. studenci zaprezentowali swoje projekty z zakresu Automatyki i Robotyki oraz Zarządzania i Inżynierii Produkcji. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wielu firm z regionu.

- W ten sposób chcemy uczcić ten ważny moment i podziwiać utalentowanych inżynierów. To jest znak czasu, bo obserwując osiem edycji, widzę jakie zmiany dokonują się w tych prezentacjach. Kolejne lata to ciągła innowacyjność, zgodność ze współczesnym światem technologicznym i naukowym. W tych projektach widać pasję i zdolność rozwiązywania trudnych problemów - mówił na otwarcie rektor ANS dr Paweł Strózik.

Wydarzenie określił mianem mozaiki obrazów przyszłości, a autorów prac architektami nowoczesnego społeczeństwa, którzy przekształcają świat na lepszy. - Jesteśmy dumni z takich studentów oraz ich prac - podkreślił rektor raciborskiej akademii.

Oto lista projektów oraz autorów:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].