Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tomasz Pruszczyński jest kandydatem Lepszego Rybnika w wyborach na prezydenta miasta

TEKST AKTUALIZOWANY

Rozmawialiśmy z kandydatem na prezydenta miasta z komitetu Lepszy Rybnik. W czym upatruje swoich szans na zwycięstwo w starciu z kandydatami popieranymi przez wiodące siły polityczne w kraju?

Tomasz Pruszczyński jest kandydatem Lepszego Rybnika w wyborach na prezydenta miasta
Tomasz Pruszczyński wygrał prawybory zorganizowane przez Stowarzyszenie Lepszy Rybnik i to właśnie on będzie kandydatem w wyborach na prezydenta miasta

Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Rybnika?
Zobacz więcej

Przedsiebiorca z Rybnika chce wygrać z Piotrem Kuczerą

12 lutego upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych w wyborach samorządowych. Choć do zgłoszenia kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów jest jeszcze miesiąc (termin mija 14 marca, 16.00), to kolejne komitety już teraz ogłaszają liderów w wyborach samorządowych.

14 lutego KW Lepszy Rybnik zaprezentował kandydata na prezydenta Rybnika. To Tomasz Pruszczyński - przedsiębiorca, wydawca kilku portali w regionie. Oto krótka rozmowa z kandydatem:

Dla niego nie istnieje coś takiego jak "nie da się"

- Jesteśmy grupą mieszkańców, która jest zaniepokojona tym, w jakim kierunku zmierza nasze miasto i jak funkcjonuje po 9 latach rządzenia obecnych włodarzy. Powiem krótko. Chcemy, żeby Rybnik znowu stał się liderem naszego regionu - powiedział Mirosław Małek, prezes Stowarzyszenia Lepszy Rybnik, podczas konferencji prasowej. M. Małek określił Tomasza Pruszczyńskiego mianem człowieka, dla którego nie istnieje coś takiego jak "nie da się".

Tomasz Pruszczyński przyznał, że kandydowanie na prezydenta Rybnika jest jednym z największych wyzwań w jego karierze. Podkreślił swoje doświadczenia menedżerskie - od startupów po spółki wchodzące na giełdę. - Jesteśmy jako mieszkańcy bardzo mocno zniesmaczeni polityką miasta, tym co się dzieje z Rybnikiem - powiedział Tomasz Pruszczyński.

Inwestycje i dobrze płatne miejsca pracy

Tomasz Pruszczyński zapowiedział, że celem jest zmiana Rybnika zgodnie z założeniami programu. Pierwszy punkt, w którym T. Pruszczyński czuje się najmocniej, to inwestycje i nowe miejsca pracy. - Obecna władza nie pozyskała ani jednego konkretnego inwestora. My mamy zamiar to zmienić. Potrzebujemy w Rybniku nowych miejsc pracy, ale wysokopłatnych. Nie chodzi o kolejne markety, ale o miejsca pracy dla osób wykształconych, inżynierów, specjalistów. Mając kontakty i naszą wiedzę jesteśmy w stanie to zrobić - zapowiedział Tomasz Pruszczyński.

Zdaniem Tomasz Pruszczyńskiego, dziś wielu rybniczan musi za dobrze płatną pracą wyjeżdżać do Gliwic czy Katowic. - To jest wstyd dla Rybnika - powiedział T. Pruszczyński.

Kolejne punkty programu Lepszego Rybnika to: bezbiletowa komunikacja oraz połączenia do Gliwic i Żor, naprawa tego, co wymaga naprawy, szkolnictwo wyższe w Rybniku, Rybnik dla seniorów i osób potrzebujących pomocy, Zalew dla Rybniczanek i Rybniczan, powrót do wielkich koncertów.

Oprócz Tomasza Pruszczyńskiego i Mirosława Małka, w konferencji prasowej wzięła udział również szefa sztabu Lepszego Rybnika Edyta Godziek oraz kandydaci na radnych. - To nie są tylko przedsiębiorcy i sportowcy, ale też ludzie z kultury, oświaty. Ten zespół wkrótce będzie pokazywali coraz szerzej - zapowiedział Tomasz Pruszczyński.

Więcej w relacji na żywo na Facebooku:

Piotr Kuczera będzie ubiegał się o kolejną kadencję

Przypomnijmy, 8 lutego prezydent Piotr Kuczera oficjalnie ogłosił, że będzie starał się o kolejną kadencję. Była to tylko formalność, bo P. Kuczera już wcześniej tego nie ukrywał. Mówił o tym m.in. w wywiadzie dla Nowin: "Zbieram baty, bo nadrabiam opóźnienie Rybnika". Wywiad z prezydentem Piotrem Kuczerą.

Piotr Kuczera jest kandydatem komitetu Wspólnie dla Rybnika z Piotrem Kuczerą. Wspierają go Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni, które nie wystawią kontrkandydatów w wyborach prezydenckich.

Co z pozostałymi kandydatami?

Jeśli mowa o PiS, to na giełdzie nazwisk przewijają się: Andrzej Sączek, Mirela Szutka, Łukasz Dwornik i Karol Szymura.

Swojego kandydata wystawi również środowisko Konfederacji, które w wyborach samorządowych zarejestrowało komitet Rybnik 2.0. Jak przekazał nam poseł Roman Fritz, kandydat jest już wybrany i wkrótce zostanie również zaprezentowany.

Ponadto w Rybniku zarejestrowano również komitety: Blok Samorządowy Rybnik oraz Niezależni dla Rybnika. Póki co nie informują one o swoich kandydatach w wyborach prezydenckich.

***

Przypomnijmy, wybory odbędą się 7 kwietnia 2024 r. Oprócz wójtów/burmistrzów/prezydentów, będziemy wybierać również radnych gminnych oraz radnych sejmiku wojewódzkiego. Ewentualna druga tura wyborów na włodarzy gmin (w przypadku, gdy w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50% głosów) odbędzie się 21 kwietnia 2024 r.


Zobacz również:

Ludzie

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Karol Szymura

Radny Miasta Rybnika (klub PiS).

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].