
Karol Szymura
Radny Miasta Rybnika (klub PiS).
Karol Szymura (ur. 1996 r.) jest rybnickim działaczem samorządowym i współpracownikiem posła Bolesława Piechy.
- Widzimy się w rocznicę śmierci Jana Pawła II o godzinie 21.00 na rybnickim rynku! Weź ze sobą znicz, lub świeczkę! - zachęca radny Karol Szymura, współorganizator marszu.
Karol Szymura uważa, że gdyby wysokość opłaty śmieciowej odpowiadała faktycznym kosztom funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami, Rybnik miałby jedną z najniższych stawek opłaty śmieciowej w regionie. Tak jednak nie jest. - Gdzie są te pieniądze? - pyta radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Radny z Klubu PiS ostrzega przed "pozorną obniżką", która tak naprawdę jest... podwyżką opłat za parkowanie. Cała sprawa ma mieć związek z wprowadzeniem karty "Rybka" dla mieszkańców Rybnika.
Realizacja tak dużej inwestycji to szansa dla Rybnika. W szczytowym okresie przy budowie bloku ma pracować od półtora tysiąca do dwóch tysięcy osób. Taka masa ludzi musi gdzieś mieszkać, jeść, a także korzystać z różnego rodzaju usług i rozrywek. Władze Rybnika liczą również, że wkrótce pojawią się kolejne firmy, które zdecydują...
Na spotkanie z wiceminister spraw zagranicznych zaprasza rybnicki radny Karol Szymura.
- Nie spodziewam się odpowiedzi - mówi poseł Bolesław Piecha, ale mimo to zadaje byłemu premierowi 10 pytań.
- Dwanaście lat temu pan były premier Donald Tusk nawarzył piwa i dzisiaj każe je wypić tym, którzy aktualnie rządzą. Przypomnę, że 12-letnie piwo jest zwietrzałe i pewnie niestrawne - mówi Bolesław Piecha o wizycie Donalda Tuska w RAFAKO. Firma z Raciborza jest skonfliktowana z państwowym TAURONEM, co doprowadziło ją na skraj upadłości.
Sprawa dotyczy gospodarowania odpadami. Rybniczanie płacą za śmieci o wiele więcej niż raciborzanie. Władze Rybnika mają swój pomysł na śmieciowy biznes, ale to plan na lata. Jednak działać trzeba już dziś, bo zaczyna brakować miejsca na składowisku śmieci. Tymczasem radni opozycji nie ufają prezydentowi.
Decyzja o zaciągnięciu kredytu wywołała oburzenie części radnych, choć sam prezydent Piotr Kuczera zapowiadał ten ruch już kilka miesięcy temu w rozmowie z Nowinami.
Aktualizacja 9.11.2022 r., 8.21. Briefing prasowy, podczas którego miano podać termin przyjazdu Jarosława Kaczyńskiego został odwołany.
Piszemy o nauczycielach, którzy ukształtowali przyszłych posłów, prezydentów, radnych czy przedstawicieli duchowieństwa z Rybnika. Wśród nich są m.in.: katecheta, który próbował zrozumieć młodzież, matematyk, który ufał prymusowi z pierwszej ławki i polonistka, która zamiast zganić za przeklinanie zaproponowała zaskakujący zamiennik.
Parking wielopoziomowy przy ul. Hallera okazał się trafioną inwestycją, która generuje zysk i porządkuje przestrzeń oraz ruch w mieście - przekonują radni z rybnickiej Platformy Obywatelskiej i zarzucają opozycji, że krytyka tej inwestycji była zupełnie nietrafiona. Przy okazji uchylają rąbka tajemnicy odnośnie kolejnego parkingu...
Budynek po dawnej szkole w Niedobczycach przy ul. Górnośląskiej 108 zostanie wystawiony na sprzedaż. To obiekt wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Ile jest warta ta nieruchomość?
- Naszym zdaniem nie jest to kwota szczególnie wygórowana - twierdzi wiceprezydent Rybnika Wojciech Świerkosz i wskazuje na pomoc państwa skierowaną do rodziców dzieci żłobkowych*.
W Radlinie otwarto pierwszy w historii miejski żłobek. Na jego potrzeby zaadaptowano familok przy ul. Makuszyńskiego. - Cieszę się, a na swoje 25-lecie miasto podarowało mieszkańcom Serduszko - mówi szefowa nowej placówki na mapie miasta.
We wtorek 30 sierpnia w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim odbył się ostatni wykład w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiego Uniwersytetu Ludowego. Wodzisław był pierwszym miastem, gdzie wystartował projekt Fundacji Instytutu Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki.
Szacunkowy koszt budowy 4-kilometrowego odcinka drogi to 250 mln zł. Miasto otrzymało na budowę drogi 165 mln zł z budżetu państwa. Brakującą kwotę wyłoży z budżetu, jako wkład własny inwestycji.