Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Karol Szymura

Radny Miasta Rybnika (klub PiS).

Karol Szymura (ur. 1996 r.) jest rybnickim działaczem samorządowym i współpracownikiem posła Bolesława Piechy.

Marsz ku pamięci św. Jana Pawła II przejdzie ulicami Rybnika [ZAPOWIEDŹ] 

- Widzimy się w rocznicę śmierci Jana Pawła II o godzinie 21.00 na rybnickim rynku! Weź ze sobą znicz, lub świeczkę! - zachęca radny Karol Szymura, współorganizator marszu.

Opłata śmieciowa w Rybniku jest zawyżona? Radny Karol Szymura podąża tropem pieniędzy 

Karol Szymura uważa, że gdyby wysokość opłaty śmieciowej odpowiadała faktycznym kosztom funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami, Rybnik miałby jedną z najniższych stawek opłaty śmieciowej w regionie. Tak jednak nie jest. - Gdzie są te pieniądze? - pyta radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Czy parkingi w Rybniku podrożeją o 70%? Radny Karol Szymura bije na alarm  

Radny z Klubu PiS ostrzega przed "pozorną obniżką", która tak naprawdę jest... podwyżką opłat za parkowanie. Cała sprawa ma mieć związek z wprowadzeniem karty "Rybka" dla mieszkańców Rybnika.

Elektrownia Rybnik: Dziś umowa, cztery miliardy złotych później również prąd z gazu, a w przyszłości może i z wodoru  

Realizacja tak dużej inwestycji to szansa dla Rybnika. W szczytowym okresie przy budowie bloku ma pracować od półtora tysiąca do dwóch tysięcy osób. Taka masa ludzi musi gdzieś mieszkać, jeść, a także korzystać z różnego rodzaju usług i rozrywek. Władze Rybnika liczą również, że wkrótce pojawią się kolejne firmy, które zdecydują...

Wiceminister Paweł Jabłoński spotka się z mieszkańcami w Czernicy 

Na spotkanie z wiceminister spraw zagranicznych zaprasza rybnicki radny Karol Szymura.

O co PiS z Rybnika pyta Donalda Tuska?  

- Nie spodziewam się odpowiedzi - mówi poseł Bolesław Piecha, ale mimo to zadaje byłemu premierowi 10 pytań.

Poseł Bolesław Piecha z PiS obwinia Donalda Tuska za kłopoty RAFAKO  

- Dwanaście lat temu pan były premier Donald Tusk nawarzył piwa i dzisiaj każe je wypić tym, którzy aktualnie rządzą. Przypomnę, że 12-letnie piwo jest zwietrzałe i pewnie niestrawne - mówi Bolesław Piecha o wizycie Donalda Tuska w RAFAKO. Firma z Raciborza jest skonfliktowana z państwowym TAURONEM, co doprowadziło ją na skraj upadłości.

Radny odsyła prezydenta Rybnika na korepetycje do prezydenta Raciborza 

Sprawa dotyczy gospodarowania odpadami. Rybniczanie płacą za śmieci o wiele więcej niż raciborzanie. Władze Rybnika mają swój pomysł na śmieciowy biznes, ale to plan na lata. Jednak działać trzeba już dziś, bo  zaczyna brakować miejsca na składowisku śmieci. Tymczasem radni opozycji nie ufają prezydentowi.

Rybnik zaciągnie kredyt w wysokości 160 milionów złotych. To dług, który będą spłacać nasze dzieci i wnuki 

Decyzja o zaciągnięciu kredytu wywołała oburzenie części radnych, choć sam prezydent Piotr Kuczera zapowiadał ten ruch już kilka miesięcy temu w rozmowie z Nowinami.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjedzie do Rybnika [AKTUALIZACJA] 

Aktualizacja 9.11.2022 r., 8.21. Briefing prasowy, podczas którego miano podać termin przyjazdu Jarosława Kaczyńskiego został odwołany.

Nauczyciele, których się nie zapomina. Wspominają ich znani mieszkańcy Rybnika [DZIEŃ NAUCZYCIELA] 

Piszemy o nauczycielach, którzy ukształtowali przyszłych posłów, prezydentów, radnych czy przedstawicieli duchowieństwa z Rybnika. Wśród nich są m.in.: katecheta, który próbował zrozumieć młodzież, matematyk, który ufał prymusowi z pierwszej ławki i polonistka, która zamiast zganić za przeklinanie zaproponowała zaskakujący zamiennik.

W Rybniku powstanie kolejny parking wielopoziomowy. Trwają prace nad koncepcją  

Parking wielopoziomowy przy ul. Hallera okazał się trafioną inwestycją, która generuje zysk i porządkuje przestrzeń oraz ruch w mieście - przekonują radni z rybnickiej Platformy Obywatelskiej i zarzucają opozycji, że krytyka tej inwestycji była zupełnie nietrafiona. Przy okazji uchylają rąbka tajemnicy odnośnie kolejnego parkingu...

"Dziedzictwo Niedobczyc można zburzyć, zniszczyć i sprzedać". Ostra reakcja na plan sprzedaży budynku po dawnej szkole  

Budynek po dawnej szkole w Niedobczycach przy ul. Górnośląskiej 108 zostanie wystawiony na sprzedaż. To obiekt wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Ile jest warta ta nieruchomość?

Rybnik podniósł opłatę za żłobek o 47,5%. Przez inflację i... pomoc państwa? 

- Naszym zdaniem nie jest to kwota szczególnie wygórowana - twierdzi wiceprezydent Rybnika Wojciech Świerkosz i wskazuje na pomoc państwa skierowaną do rodziców dzieci żłobkowych*.

Kiedyś szpecąca rudera, dziś piękny budynek. W Radlinie otwarto pierwszy miejski żłobek [ZDJĘCIA]  

W Radlinie otwarto pierwszy w historii miejski żłobek. Na jego potrzeby zaadaptowano familok przy ul. Makuszyńskiego. - Cieszę się, a na swoje 25-lecie miasto podarowało mieszkańcom Serduszko - mówi szefowa nowej placówki na mapie miasta.

Słuchacze Uniwersytetu Ludowego zakończyli wykłady w Wodzisławiu. Mają apetyt na więcej [ZDJĘCIA]  

We wtorek 30 sierpnia w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim odbył się ostatni wykład w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiego Uniwersytetu Ludowego. Wodzisław był pierwszym miastem, gdzie wystartował projekt Fundacji Instytutu Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki. 

100 milionów złotych dla Rybnika, żeby dokończyć drogę Racibórz - Pszczyna  

Szacunkowy koszt budowy 4-kilometrowego odcinka drogi to 250 mln zł. Miasto otrzymało na budowę drogi 165 mln zł z budżetu państwa. Brakującą kwotę wyłoży z budżetu, jako wkład własny inwestycji.

Zobacz więcej