Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Prezydent Rybnika. Członek Platformy Obywatelskiej.

Rybnik kupi autobusy wodorowe od Zygmunta Solorza 

20 autobusów wodorowych będzie kosztować 66,149 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie do realizacji tego przedsięwzięcia.

Kolejny krok w kierunku Zbiornika Kotlarnia. Padła zapowiedź, że powstanie do 2029 roku [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

- Na ten dzień długo czekaliśmy - mówiono w Kuźni Raciborskiej, gdzie chwilę później podpisano wielostronne porozumienie. Wydarzenie nazywano epokowym, bo o tej inwestycji mówi się od lat. Po Polderze Buków i Zbiorniku Racibórz w strategię przeciwpowodziową wpisuje się także Zbiornik Kotlarnia. Zasilana wodami rzeki Bierawka inwestycja...

Miasto Rybnik przekazało kamienicę swojej spółce na pokoje do wynajęcia, a ta ją sprzedała  

24 października 2019 roku rada miasta, na wniosek prezydenta, podjęła uchwałę o przekazaniu w formie aportu kamienicy przy ul. Rynkowej 1 spółce Hossa należącej do Miasta Rybnik. Według zapewnień wiceprezydenta Piotra Masłowskiego, spółka miała wyremontować budynek w celu urządzenia tam pokoi do wynajmu krótkoterminowego. Mieszkania...

WOŚP 2023 w Rybniku. Finał na Kampusie. Sprawdź, co w programie 

W niedzielę, 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Rybnicki, muzyczny finał czeka na Was na Kampusie.

Samorządowcy z Jastrzębia, Rybnika i Wodzisławia podpisali się pod listem do prezydenta Dudy ws. KPO 

Członkowie "Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski" chwalą prezydenta Andrzeja Dudę za weto dla zmian w edukacji proponowanych przez ministra Przemysława Czarnka i... wzywają do zaangażowania w odblokowanie pieniędzy z KPO.

Rybnik. Koniec z "drogą widmo", ul. Storczyków połączy się z rondem Orzepowickim 

Na tę inwestycję od wielu lat czekali mieszkańcy nie tylko dzielnicy Orzepowice. Budowa i rozbudowa ul. Storczyków wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków powoli staje się faktem.

Opowieść Wigilijna dla rybnickiej pediatrii [ZDJĘCIA]  

W niedzielę, 8 stycznia na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej odbyła się premiera "Rybnickiej Opowieści Wigilijnej" w reżyserii księdza Marka Norasa.

Rybnik. Poprzednia dyrektor domu kultury w Niewiadomiu jeszcze nie została odwołana, ale nową już wyznaczono 

Końcówka 2022 roku przyniosła zmianę na stanowisku dyrektora Domu Kultury w Niewiadomiu.

Dwie firmy chcą sprzedać Rybnikowi autobusy na wodór. Tanie oferty mile zaskoczyły prezydenta Kuczerę 

Miasto Rybnik już ma zakupionych 11 hybrydowych autobusów, które wyjadą na drogi w połowie 2023 roku. „Elektryków” zasilanych wodorem ma być 20. Samorząd był gotów wydać na ten cel 88 mln zł. Oferenci przygotowali niższe ceny. - Oferty są znacznie poniżej tego co zakładaliśmy - zaznacza prezydent Piotr Kuczera. Uważa wprowadzenie...

Długa lista podwyżek w MOSiR Rybnik. Sprawdź, ile w nowym sezonie zapłacisz za bilet na Rudę 

Bilet normalny na kąpielisko Ruda będzie kosztował w przyszłym sezonie o 20-22% więcej niż w poprzednim. Więcej zapłacimy również za korzystanie z pozostałych obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

"Potraktował nas jak frajerów!" Opozycja oburzona zachowaniem prezydenta Piotra Kuczery 

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera opuścił salę obrad tuż przed dyskusją w sprawie zakupu działki pod nową zajezdnię autobusową. Razem z prezydentem wyszedł jego zastępca oraz prezes Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Tym samym na sali obrad nie został nikt, kto mógłby odpowiedzieć na pytania radnych.

Prezydent Rybnika opowiada bajki  

Tytuł tego artykułu mógłby być cytatem z wypowiedzi politycznego adwersarza prezydenta Piotra Kuczery, ale... nie jest. Przynajmniej nie w tym przypadku, bo odnosi się do wydarzenia, które zorganizowano w dawnej kaplicy św. Juliusza 21 grudnia 2022 r.

Radny odsyła prezydenta Rybnika na korepetycje do prezydenta Raciborza 

Sprawa dotyczy gospodarowania odpadami. Rybniczanie płacą za śmieci o wiele więcej niż raciborzanie. Władze Rybnika mają swój pomysł na śmieciowy biznes, ale to plan na lata. Jednak działać trzeba już dziś, bo  zaczyna brakować miejsca na składowisku śmieci. Tymczasem radni opozycji nie ufają prezydentowi.

Urzędnicy z Rybnika dostaną podwyżki, czyli Piotr Kuczera i jego 500+ 

Piotr Kuczera wydał zarządzenie zmieniające regulamin wynagradzania pracowników urzędu. Od nowego roku wynagrodzenie minimalne i maksymalne urzędników wzrośnie o 500 zł.

Rybnik ogłosił przetarg na dokończenie drogi Racibórz - Pszczyna 

Po wybudowaniu 4-kilometrowego odcinka drogi obwodnica Rybnika będzie gotowa. Prawdopodobnie pojedziemy nią na przełomie 2024 i 2025 roku.

AKTUALIZACJA

Cuda! Cuda opowiadają! Polityczna pyskówka prezydenta z opozycją na sesji w Rybniku. Kto wygrał? 

"Państwo nie rozróżniacie wydatków bieżących i inwestycyjnych", "W sferze PIT i CIT samorząd został zdemolowany przez rząd PiS", "Czy dzisiaj za przysłowiowe 500 plus możemy kupić tyle samo, co 5 lat temu, czy mniej?" - to tylko kilka wypowiedzi prezydenta Rybnika Piotra Kuczery z ostatniej sesji rady miasta. Mocno polityczna dyskusja,...

Kopalnia Paruszowiec nie powstanie. Rybnik wygrał w Naczelnym Sądzie Administracyjnym 

W ubiegłym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał postanowienie WSA w Gliwicach, który odrzucił skargę spółki BAPRO na przyjęty przez radę miasta Rybnika plan miejscowy nieuwzględniający budowy kopalni węgla kamiennego. To rozstrzygnięcie zamyka spółce możliwość budowy kopalni na złożu "Paruszowiec".

Zobacz więcej