Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Andrzej Sączek (ur. 1973) jest Radnym Miasta Rybnika. Szczególnie angażuje się w działalność na terenie dzielnicy Chwałęcice. Zawodowo jest związany z Polską Grupą Górniczą, w której zajmuje stanowisko dyrektora departamentu wsparcia HR.

Andrzej Sączek z Rybnika został liderem grupy roboczej ds. bezpieczeństwa w górnictwie 

- Będziemy dążyli do znalezienia nowych rozwiązań legislacyjnych dla górnictwa w aspekcie wsparcia rodzin po tragicznych wydarzeniach, w kwestii poprawy zdrowia naszych pracowników, szerzenia bezpiecznych zachowań u pracowników czy podnoszenia kwalifikacji zawodowych - mówi Andrzej Sączek z PGG.

"Gazeta Rybnicka" w pakiecie z broszurą posła PO. Radny pyta, czy miasto za to płaci 

- Czy Miasto Rybnik finansuje kolportaż gazetki posła Krząkały? Czy jest to dodatek na wzór "Wysokich Obcasów" w "Gazecie Wyborczej"? Warto się zainteresować - pisze w mediach społecznościowych radny Andrzej Sączek, prezentując zdjęcie "Gazety Rybnickiej" i broszury promującej posła Marka Krząkałę. Sprawdziliśmy, na jakich zasadach...

Konkurenci prezydenta Rybnika Piotra Kuczery "wyszli z szafy". To nie PiS, to nie BSR [ZDJĘCIA]  

- Czasami szlag mnie trafia, jak widzę co się dzieje w tym mieście - mówi Tomasz Pruszczyński, jeden z inicjatorów projektu Lepszy Rybnik.

Górnicy szkolą się pod okiem żołnierzy 

Pierwsza grupa pracowników Polskiej Grupy Górniczej przechodzi kurs podstawowego przysposobienia wojskowego pod okiem instruktorów 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie jest efektem podpisanego na początku kwietnia porozumienia o współpracy pomiędzy dowódcą 13. ŚBOT, a przedstawicielami Zarządu PGG S.A. Bierze w nim udział...

Pożegnanie absolwentów ZST w Rybniku. "Dziękuję, że jesteście częścią Tygla" [ZDJĘCIA]  

28 kwietnia 245 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku stało się absolwentami szkoły. Byliśmy na uroczystości, którą zorganizowano w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Polecamy obszerną fotorelację z tego wydarzenia.

Gwarancja zatrudnienia i pieniądze dla uczniów. Klasy górnicze wracają do szkół w Radlinie i Rybniku 

Absolwenci klas górniczych otrzymają kilka tysięcy złotych. Oprócz tego w trakcie nauki mogą liczyć na stypendia i nagrody roczne za dobre wyniki w nauce.

Marsz pamięci św. Jana Pawła II w Rybniku [ZDJĘCIA]  

Plac Jana Pawła II przed rybnicką bazyliką wypełnił się niemal po brzegi. Wszystko za sprawą marszu papieskiego.

Radni nie zostali okłamani? Prezydent Piotr Kuczera o sprzedaży miejskiej kamienicy przez Hossę 

Prezydent Piotr Kuczera zapewnia, że radni - głosujący za przekazaniem miejskiej kamienicy do Hossy w celu modernizacji budynku z przeznaczeniem na apartamenty - nie zostali wprowadzeni w błąd. Decyzja o sprzedaży nieruchomości prywatnemu inwestorowi miała zapaść później. Tymczasem rzeczniczka prasowa rybnickiego magistratu odpowiadając...

Miasto Rybnik przekazało kamienicę swojej spółce na pokoje do wynajęcia, a ta ją sprzedała  

24 października 2019 roku rada miasta, na wniosek prezydenta, podjęła uchwałę o przekazaniu w formie aportu kamienicy przy ul. Rynkowej 1 spółce Hossa należącej do Miasta Rybnik. Według zapewnień wiceprezydenta Piotra Masłowskiego, spółka miała wyremontować budynek w celu urządzenia tam pokoi do wynajmu krótkoterminowego. Mieszkania...

"Potraktował nas jak frajerów!" Opozycja oburzona zachowaniem prezydenta Piotra Kuczery 

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera opuścił salę obrad tuż przed dyskusją w sprawie zakupu działki pod nową zajezdnię autobusową. Razem z prezydentem wyszedł jego zastępca oraz prezes Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Tym samym na sali obrad nie został nikt, kto mógłby odpowiedzieć na pytania radnych.

Radny odsyła prezydenta Rybnika na korepetycje do prezydenta Raciborza 

Sprawa dotyczy gospodarowania odpadami. Rybniczanie płacą za śmieci o wiele więcej niż raciborzanie. Władze Rybnika mają swój pomysł na śmieciowy biznes, ale to plan na lata. Jednak działać trzeba już dziś, bo  zaczyna brakować miejsca na składowisku śmieci. Tymczasem radni opozycji nie ufają prezydentowi.

Cuda! Cuda opowiadają! Polityczna pyskówka prezydenta z opozycją na sesji w Rybniku. Kto wygrał? 

"Państwo nie rozróżniacie wydatków bieżących i inwestycyjnych", "W sferze PIT i CIT samorząd został zdemolowany przez rząd PiS", "Czy dzisiaj za przysłowiowe 500 plus możemy kupić tyle samo, co 5 lat temu, czy mniej?" - to tylko kilka wypowiedzi prezydenta Rybnika Piotra Kuczery z ostatniej sesji rady miasta. Mocno polityczna dyskusja,...

Przymiarki do budowy remizy OSP Chwałęcice 

W sprawie budowy remizy dla strażaków z Chwałęcic jest sporo "jeśli", tym niemniej lepsze to niż nic.

Rybnik podniósł opłatę za żłobek o 47,5%. Przez inflację i... pomoc państwa? 

- Naszym zdaniem nie jest to kwota szczególnie wygórowana - twierdzi wiceprezydent Rybnika Wojciech Świerkosz i wskazuje na pomoc państwa skierowaną do rodziców dzieci żłobkowych*.

Stypendia dla przyszłych górników potrzebne czy nie? 

Stypendia wypłacane przez Polską Grupę Górniczą uczniom szkół, przygotowujących do pracy w kopalniach nie wszystkim się podobają.