Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wybory 2019. Krząkała "jedynką "Koalicja Obywatelskiej w naszym regionie. Kto na kolejnych miejscach?

Powoli klaruje się sytuacja przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Najpierw lokomotywy wyborcze zaprezentowało PiS, teraz zrobiła to również Koalicja Obywatelska.

Wybory 2019. Krząkała "jedynką "Koalicja Obywatelskiej w naszym regionie. Kto na kolejnych miejscach?
Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski, Gabriela Lenartowicz (fot. Facebook)

Koalicja Obywatelska ogłosiła liderów list w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wiadomo już, że w Katowicach dojdzie do starcia premiera Mateusza Morawieckiego (PiS) z wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej Borysem Budką. W okręgu wyborczym nr 30 (powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory) listę Koalicji Obywatelskiej otworzy poseł PO Marek Krząkała. Jak podaje onet.pl, drugie miejsce na liście KO w naszym okręgu przypadnie Krzysztofowi Gadowskiemu (PO). Posłanka Gabriela Lenartowicz (PO) będzie starać się o mandat startując z trzeciego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej.

W rybnickim okręgu wyborczym wybieramy dziewięciu posłów na Sejm RP. W poprzednich wyborach zwyciężyli: Izabela Kloc (PiS), Grzegorz Matusiak (PiS), Grzegorz Janik (PiS), Czesław Sobierajski (PiS), Teresa Glenc (PiS), Gabriela Lenartowicz (PO), Krzysztof Gadowski (PO), Marek Krząkała (PO) oraz Krzysztof Sitarski (Kukiz'15). Co ciekawe, spośród posłów PO najwięcej głosów zdobyła Gabriela Lenartowicz (17823), wyprzedzając Marka Krząkałę (15404) oraz Krzysztofa Gadowskiego (11549). Wynika z tego, że lista KO na tegoroczne wybory nie będzie odzwierciedlać preferencji wyborców z poprzednich wyborów.

Dla porządku dodajmy, że tegorocznych wyborach parlamentarnych "jedynką" PiS w naszym okręgu będzie Bolesław Piecha - były europoseł. Do startu szykuje się również poseł Czesław Sobierajski. Z naszych informacji wynika, że o mandat będą się starać również posłanki Katarzyna Dutkiewicz (została zaprzysiężona po przejściu Izabeli Kloc do Parlamentu Europejskiego) i Teresa Glenc, a także minister Michał Woś.

Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Grzegorz Janik

Poseł na Sejm

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk, obecnie prezes Fundacj Elektrowni Rybnik

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Teresa Glenc

Poseł na Sejm

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
beatamix 03.08.2019 17:32

Jakby się tak jakimś cudem dostali to serial z cyklu: nie da się, nie można, nie wypada, niewykonalne, nie ma pieniędzy itp... mamy zapewniony :) :) :)

~Nihilnovisubsole (83.29. * .73) 02.08.2019 23:18

Poprawić "image" panie Marku. Na tym zdjęciu trochę zalatuje scenerią z filmu :'Szczęki" Proszę wsiąść przykład z Pana AG. Fotograf, fryzjer, ortodonta...

~wytrawny (188.146. * .44) 02.08.2019 01:05

Gadowski na swoich tak licznie rozwieszonych banerach nie przyznaje się do członkostwa PO.

JacekK 01.08.2019 14:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Listy wyborcze PO i twarz Platformy pt. Schetyna są bardzo rozczarowujące. Nawet ich zawzięci zwolennicy z TOK FM nie mogą się powsztrzymac od krytyki

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25048348,komentatorzy-krytycznie-o-listach-ko-zmarnowano-sytuacje.html#s=BoxOpLink

~rodo (212.59. * .226) 01.08.2019 13:20
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

GLENC????? na posła? A co ona zrobiła dla mieszkańców?

~orIik (93.179. * .251) 01.08.2019 11:53
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Tak oto Wodzislaw zapędzony został do narożnika. Wodzisławskie lemingi i mohery będą masowo wybierać między dzumą i cholerą, głosując na jednego rybnikersów, zwolenników hegemonii Rybnika, wygaszania szpitali, wyprowadzki instytucji i biznesu z innych miast regionu. PiS=PO=jedno zło!

JacekK 01.08.2019 10:34
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wątpię czy PO ma tym razem realną szansę na 3 mandaty, więc rokowania dla naszej Gabi słabe, jeśli się nie ogarnie. Bo na razie to widzę brak pomysłów na dobrą kampanię i przekonanie ludzi, że warto głosować na opozycję.

~Hm_ (78.31. * .167) 01.08.2019 10:25
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Michał Woś do sejmu? Czy nie za dużo tych zmian? Czy to jest dobre, że na chwilę jest w zarządzie sejmiku, potem ministerstwo a teraz do sejmu? Czemu to ma służyć?