Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grzegorz Janik

Poseł na Sejm

Grzegorz Piotr Janik (ur. 27 czerwca 1965 r. w Rybniku) – polski polityk, nauczyciel, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.

Ukończył studia na Wydziale Nauczycielskim Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego i dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Rybniku. Jest prezesem klubu Energetyk ROW Rybnik. W latach 2002–2005 zasiadał w sejmiku śląskim.

W wyborach parlamentarnych w 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu rybnickim. W wyborach w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 7570 głosów. W wyborach w 2011 nie został ponownie wybrany. W 2013 objął mandat posła VII kadencji w miejsce Bolesława Piechy (wybranego na senatora w wyborach uzupełniających).

Wyborcze układanki 2023. Giełda nazwisk i zaskakujący pomysł PiS na utrzymanie się przy władzy [#1]  

Prawdopodobnie nie wszyscy posłowie PiS z naszego regionu zasiądą w poselskich ławach po jesiennych wyborach parlamentarnych. Tymczasem pojawiają się kolejni działacze, którzy również chcą powalczyć o miejsce w Sejmie. Jakby tego było mało, w kierownictwie partii zrodził się pomysł, który z jednej strony ma zapewnić sukces w wyborach...

Posłowie pokazują majątki. Ile zarabiają w Sejmie? 

Z kilkoma posiadłościami, ale i bez dachu nad głową. Z porządnymi uposażeniami, ale i z kredytami. Nowiny prześwietlają najaktualniejsze oświadczenia majątkowe posłów z okręgu nr 30 obejmującego obszar miast na prawach powiatu Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor oraz powiatów mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego.

Wybory do sejmu i senatu w naszym regionie. Kim jest wielki nieobecny na liście PiS? 

Klaruje się sytuacja przed zaplanowanymi na 13 października wyborami do sejmu i senatu. Listy kandydatów ogłosiły już dwa największe ugrupowania - Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska.

Wybory 2019. Krząkała "jedynką "Koalicja Obywatelskiej w naszym regionie. Kto na kolejnych miejscach? 

Powoli klaruje się sytuacja przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Najpierw lokomotywy wyborcze zaprezentowało PiS, teraz zrobiła to również Koalicja Obywatelska.

Posłanka Katarzyna Dutkiewicz ma już biuro poselskie 

Raciborzanka Katarzyna Dutkiewicz (PiS) posłanką jest od 12 czerwca.

Sześć lat od pomysłu do realizacji, czyli jak to z nową remizą i świetlicą było  

W sobotę 18 sierpnia w Rudyszwałdzie otwarto budynek użyteczności publicznej. Obiekt mieści się przy ulicy Głównej 31.

Rudyszwałd z nową remizą i świetlicą [ZDJĘCIA]  

Dzisiaj (18.08) w Rudyszwałdzie nastąpiło otwarcie budynku użyteczności publicznej. Obiekt mieści się przy ulicy Głównej 31.

PiS zdecydował, kto powalczy o fotel prezydenta w Rybniku  

Poseł albo radny powalczą o prezydenturę. 

Wójt Utracki rozmawiał z posłami o pieniądzach na kanalizację i halę 

Dzięki poparciu posłów Prawa i Sprawiedliwości Czesława Sobierajskiego i Grzegorza Janika, wójt Krzyżanowic rozmawiał w Warszawie o dużych pieniądzach na inwestycje w gminie.

Posłowie: Krząkała, Janik i Sobierajski o wydarzeniach w sejmie. Czy na pewno mówią o tym samym? 

To zamach na demokrację – twierdzi poseł Krząkała z PO. Opozycja nie może pogodzić się z utratą władzy – odpowiada Grzegorz Janik, poseł PiS.

Minister otworzył komendę. Prezydent Rybnika tego nie widział 

Z poważnym zgrzytem politycznym otwarto zmodernizowaną Komendę Miejską Policji w Rybniku. Remont obiektu kosztował kilkanaście milionów złotych. Na uroczystości obecny był Komendant Główny Policji oraz szef MSWiA, nie było jednak nikogo z władz miasta ani powiatu.

Harley, kredyt na wybory, książki za 100 tysięcy. Posłowie i senator ujawniają swoje majątki 

Który z posłów nic nie zarobił? Kto spłaca dwa kredyty hipoteczne, a kto pożyczył blisko 90 tys. zł na kampanię wyborczą? Kto ma trzy samochody, a kto wart 100 tys. zł księgozbiór? Takie ciekawostki znajdują się w niedawno opublikowanych oświadczeniach majątkowych parlamentarzystów nowej kadencji.

Skowron kontra Janik - komentarze radnego i posła 

Tydzień temu informowaliśmy o umorzeniu przez rybnicką prokuraturę postępowania w sprawie domniemanego naruszenia nietykalności Arkadiusza Skowrona, radnego powiatu wodzisławskiego z Rydułtów przez posła Grzegorza Janika. O komentarz w całej sprawie poprosiliśmy „bohaterów” sierpniowych wydarzeń.

Umorzono postępowanie w sprawie szarpaniny na stadionie 

Prokuratura Rejonowa w Rybniku nie będzie ścigała posła Grzegorza Janika, za naruszenie nietykalności Arkadiusza Skowrona. Prokurator uznał, że nie leży to w interesie publicznym.

Czy prezydent Rybnika boi się odwołania? Sprawdziliśmy kiedy referendum może się udać 

Grzegorz Janik, poseł PiS, stwierdził niedawno, że nie wyklucza, iż będzie zabiegał o referendum w sprawie odwołania prezydenta Rybnika. O komentarz poprosiliśmy samego zainteresowanego, czyli Piotra Kuczerę. Sprawdziliśmy też, jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby do ewentualnego referendum w ogóle mogło dojść.

Zobacz więcej