Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

W Sejmie RP o RAFAKO i TAURONIE. "Miejsca pracy w Raciborzu i Jaworznie są zagrożone" 

Resort aktywów państwowych stoi na stanowisku, że sprawa nie jest polityczna i spółki muszą się dogadać. Politycy opozycji kontrują, że wicepremier "twittem" ustala cenę gazu, a w tak ważnej sprawie jak inwestycja za 6 mld zł umywa ręce. Kto ma rację?

Donald Tusk rozmawiał z załogą RAFAKO. Firma z Raciborza stoi na krawędzi upadłości z powodu konfliktu z TAURONEM [RELACJA NA ŻYWO]  

Rankiem 20 stycznia były premier Donald Tusk przyjechał do firmy RAFAKO w Raciborzu. Zaprosili go związkowcy, zaniepokojeni losem przedsiębiorstwa. RAFAKO to wciąż największy pracodawca w Raciborzu.

AKTUALIZACJA

Nowiny Raciborskie piszą o wyroku śmierci dla Rafako. Co z tysiącem pracowników? 

Zaostrza się spór o blok energetyczny w Jaworznie, który toczą od miesięcy Tauron i Rafako. Tauron żąda od raciborskiej spółki 1,3 mld zł kar za rzekomo niesprawny blok. Rafako nie odpuszcza – wylicza swoje straty na jeszcze więcej. Ważą się losy 1000 pracowników z Łąkowej, choć w zarządzie twierdzą, że to jeszcze nie czas...

Sejm nie zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Gabrieli Lenartowicz 

Wniosek Komendanta Głównego Policji odrzucono w głosowaniu z 13 stycznia. Posłanka Koalicji Obywatelskiej nie zostanie ukarana za przejście na czerwonym świetle, co zarzucał jej szef policji. Sprawa ciągnęła się prawie 3 lata, bo wniosek dotyczył zdarzenia z kwietnia 2020 roku w Chałupkach.

Bożydary 2022 

No i ani się człowiek obejrzał, jak przeleciało nam dwanaście miesięcy i „Bożydary” za 2022 rok czas przyznać. Trzeba uczciwie zaznaczyć, że naszym raciborskim twórcom i wydarzeniom nie było w ubiegłym roku łatwo przebijać się medialnie, bo konkurencja ogólnopolska i regionalna okazała się wyjątkowo mordercza. A to inflacja...

Dariusz Rosati w Raciborzu: rząd PiS przepycha problemy na przyszły rok   

- Rządzący zadłużają kraj na wydatki bieżące, na łatanie dziur, na kupowanie wyborców. Nie ma nakładów na oświatę, na służbę zdrowia, na badania naukowe, innowacje. Rząd wszystko to robi, żeby PiS rządził do końca świata i jeden dzień dłużej - mówił znany polityk PO, w przeszłości minister spraw zagranicznych i europoseł....

Już 7 grudnia spotkanie z posłem Dariuszem Rosatim 

Przewodniczący Raciborskiej Izby GospodarczejRoman Majnusz,oraz Posłanka na Sejm RPGabriela Lenartowiczmają zaszczyt zaprosić na otwarte spotkaniez prof. nauk ekonomicznych, Posłem na Sejm RPDariuszem RosatimZapraszamy 7 grudnia o godzinie 17:00 do Sali Bankietowej Hotelu Racibor (wejście od ul. Ludwika)Zaproszenie jest dedykowane wszystkim...

Materiał zewnętrzny

Lenartowicz o przewrocie w Sejmiku: to może być tsunami społecznej niezgody 

Gabriela Lenartowicz posłanka Platformy Obywatelskiej w komentarzu do wydarzeń w samorządzie województwa mówi o akcji ratunkowej polityków opozycji i porównuje Śląsk do łajby, która zaczęła tonąć.

Grabarczyk bronił Lenartowicz w sprawie jej przejścia na czerwonym świetle. Posłowie rekomendują odrzucić wniosek policji  

W poniedziałek 14 listopada Komisja Regulaminowa Spraw Poselskich i Immunitetowych opiniowała wnioski Komendanta Głównego Policji o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posłów za wykroczenia. Jeden z wniosków dotyczył Gabrieli Lenartowicz. Chodzi o jej przejście na czerwonym świetle, co stanowi wykroczenie.

Raciborskiej PO nie zaproszono na miejskie obchody Święta Niepodległości [OŚWIADCZENIE] 

Posłanka Gabriela Lenartowicz poinformowała wieczorem 10 listopada, że Zarząd Powiatu Platformy Obywatelskiej RP nie otrzymał zaproszenia na oficjalne uroczystości z okazji 11 listopada w Raciborzu. W PO uważają, że tegoroczne obchody będą miały wysoce polityczny charakter.

20 pięknych i twórczych lat. Wiwat Akademia na inaugurację roku akademickiego w Raciborzu   

Większy prestiż i rozpoznawalność to spodziewane korzyści z zamiany nazwy w raciborskiej uczelni - z PWSZ na Akademię Nauk Stosowanych. Mówił o tym 13 października rektor dr Paweł Strózik, inaugurując nowy rok akademicki w liczącej już 20 lat wyższej szkole. Rektor wręczył indeksy studentom pierwszego roku, a wiceminister Paweł...

Obchody święta edukacji w powiecie wodzisławskim [ZDJĘCIA]  

Dziś nauczyciele powiatu wodzisławskiego świętowali w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Były życzenia, gratulacje oraz wyróżnienia.

Nowy blask auli w ZSO nr 1  

Rok trwały prace renowacyjne w auli, sali reprezentacyjnej gmachu ZSO nr 1, jednego z najbardziej godnych symboli szkoły. Efekt można było zobaczyć 26 września, podczas uroczystego oddania obiektu do użytku.

Niemieckie reparacje dla Polski. Zasłona dymna czy sprawiedliwość dziejowa? Komentują parlamentarzyści z naszego regionu  

Publikacja "Raportu o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939-1945" wywołała lawinę komentarzy. Sprawdziliśmy, jakie zdanie w kwestii reparacji wojennych mają parlamentarzyści z naszego regionu: Krzysztof Gadowski (KO/PO), Adam Gawęda (PiS), Ewa Gawęda (PiS), Teresa Glenc (PiS),...

Chleb i sól… w oku 

Bożydar Nosacz pisze o tym, co się dzieje, gdy koalicja spotka się z opozycją na dożynkach.

Cała gmina Krzanowice bawi się na dożynkach w Borucinie [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Dożynki to czas na to, by świętować zakończenie żniw i prac polowych, a także podziękować za dary ziemi i pracę rolników. W Borucinie czekali trzy lata, aby móc ugościć u siebie całą gminę.

Donos na wiceprezydenta Wacławczyka 

Podobno to Cyceron powiedział, że „Historia jest nauczycielką życia”. Tak sobie myślę, że on albo strasznie naiwny był, albo ludzie kiedyś bardziej nauczycielek słuchali. Która z tych alternatyw bardziej odnosi się do wiceprezydenta Wacławczyka – nie wiem.

Zobacz więcej