Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk, obecnie prezes Fundacj Elektrowni Rybnik

Katarzyna Maria Dutkiewicz z domu Dąbkowska (ur. 14 listopada 1973 w Raciborzu) – polska samorządowiec, dziennikarka i polityk, posłanka na Sejm VIII kadencji (2019).

Ukończyła studia socjologiczne: w zakresie kierowania i przywództwa w jednostkach administracji publicznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu (licencjat w 2006) oraz z komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim (magisterium w 2008). Pracowała jako dziennikarka, wydawca i prezenter w Raciborskiej Telewizji Kablowej. Była również asystentką oraz dyrektorką biura posła i europosła Bolesława Piechy. W 2003 współtworzyła lokalne stowarzyszenie „Tęcza”, zajmującego się pomocą bezdomnym. Była jego sekretarzem, później objęła funkcję prezesa.

Związała się politycznie z Prawem i Sprawiedliwością, pełniła funkcję członka zarządu i skarbnika okręgu oraz pełnomocnika wyborczego ugrupowania. W 2005 i 2007 bezskutecznie ubiegała się o mandat poselski. W 2006 uzyskała mandat w radzie miejskiej Raciborza (w 2010 nie wybrano jej ponownie, zaś w 2014 i 2018 była wybierana do rady powiatu raciborskiego. W drugim gremium była m.in. przewodniczącą komisji zdrowia oraz komisji rewizyjnej, a także przewodniczącą klubu radnych PiS .

W 2015 bez powodzenia kandydowała do Sejmu w okręgu rybnickim, otrzymując 4782 głosy i zajmując szóste miejsce wśród kandydatów PiS (partii przypadło w tym okręgu 5 miejsc w Sejmie). W 2019 uzyskała możliwość objęcia mandatu posła w miejsce wybranej do Europarlamentu Izabeli Kloc, na co wyraziła zgodę. Złożyła ślubowanie 12 czerwca 2019. W wyborach w tym samym roku nie uzyskała poselskiej reelekcji.

Konkurs na dyrektora szpitala w Raciborzu. Co zrobi Ryszard Rudnik? 

W starostwie czekają na kandydatów do 18 listopada. Na 24 listopada zaplanowano rozmowy z kandydatami. Czy finalnie dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora? Tego na razie nie wiadomo, bo dyrektor Ryszard Rudnik już dziś zapowiada, że weźmie udział w konkursie.

AKTUALIZACJA

Uczniowie IV LO oraz ZSEU w Rybniku stoczą pojedynek na słowa. A to dopiero początek 

Wraca konkurs edukacyjno-artystyczny "Pojedynek na Słowa". Konkurs jest skierowany do uzdolnionej młodzieży szkół średnich Rybnika i okolic. W tym roku odbędzie się jego 18. edycja. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Elektrowni Rybnik, której fundatorem i mecenasem jest spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Nowiny Raciborskie piszą o jodku potasu - tabletkach, które mają trafić do szkół 

Urzędy gmin w całym powiecie mogą dostać od straży pożarnej tabletki jodku potasu, których zażycie chroni w przypadku zagrożenia radiacyjnego. Rosjanie ostrzeliwują ukraińską elektrownię atomową i skażenie radioaktywne stało się realnym scenariuszem - tak jak w 1986 roku po katastrofie w Czarnobylu. Szef miejskiego Centrum Zarządzania...

Rybnik kocha się w piosence artystycznej od 26 lat [OFPA 2022] 

Z prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik Katarzyną Dutkiewicz rozmawiamy o zbliżającym się Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej, planach na przyszłość, a także o tym co ma Racibórz, czego nie ma Rybnik (i odwrotnie).

Fundacja Elektrowni Rybnik wita wiosnę z przedszkolakami, montując budki dla ptaków 

Ponad 100 budek lęgowych zamontowanych w otoczeniu Fundacji Elektrowni Rybnik i edukacyjna tablica - to efekt projektu fundacji „Ptasie lokum”, realizowanego od ubiegłego roku wraz z  Nadleśnictwem Rybnik oraz Przedszkolem nr 37 im. Juliana Tuwima w Rybniku - Rybnickiej Kuźni przy wsparciu Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich...

Rybnicka policja z nowym sprzętem. Dostali specjalny maszt oświetleniowy. Do czego? 

W Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyło się przekazanie masztu oświetleniowego, którego zakup sfinansowała należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Fundacja Elektrowni Rybnik. Jest to maszt oświetleniowy, który zostanie wykorzystany przez policjantów z rybnickiej komendy, a w szczególności przez techników...

Piękne dźwięki, niezapomniane teksty, ogromna radość i łzy wzruszenia. Za nami jubileuszowa 25. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej 

Tegoroczna OFPA rozpoczęła się od dwudniowych przesłuchań eliminacyjnych w Fundacji Elektrowni Rybnik, na które zgłosiło się ponad 100 chętnych z całej Polski. Jury w składzie: Ewa Kornecka, Jacek Wójcicki i Jarosław Wasik po wysłuchaniu 76 uczestników wybrało dziesiątkę najlepszych, którzy wystąpili w finale Konkursu Krajowego.

Nocne rodaków rozmowy, czyli o jakiej nocy sylwestrowej marzy Katarzyna Dutkiewicz 

Przepytaliśmy bohaterów naszych artykułów o sprawy świąteczno-noworoczne. Sprawdź, kto przynosi prezenty w ich domach, bez jakiej potrawy nie wyobrażają sobie wieczerzy wigilijnej, z kim chcieliby spędzić wymarzoną noc sylwestrową, czy też jakie mają postanowienia na nowy rok.

Od serdecznych uśmiechów do lodowatych spojrzeń, czyli jak to było z Polowym i Fitą  

Jeśli zastanawiasz się, jak to się stało, że w niespełna dwa lata po obaleniu "dawnego układu" ludzie, którzy tego dokonali nie potrafią się dziś ze sobą dogadać, to jest tekst właśnie dla Ciebie.

Tak było na wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w Raciborzu  

- Andrzej Duda! Andrzej Duda! Andrzej Duda! - skandowano na rynku w Raciborzu w przedostatnim dniu kampanii wyborczej.

Rybnicki ośrodek ma plan na wakacje 

Katarzyna Dutkiewicz, nowa prezes Fundacji PGE Energia Ciepła w Rybniku opowiada o o letniej działalności ośrodka.

Katarzyna Dutkiewicz została prezesem Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła 

Zarząd PGE Energia Ciepła S.A. powołał Katarzynę Dutkiewicz na stanowisko Prezesa Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła.

Szkoda, że Bareja nie żyje... czyli Bożydary 2019 

Właśnie ogłoszono zwycięzców „Złotych Globów”, w lutym przyznają „Oskary”, więc i ja wracam do filmowych inspiracji w przyznawaniu Bożydarów za 2019 rok. Zwłaszcza, że sporo wydarzeń w Raciborzu, których byliśmy świadkami ma potencjał filmowy. Szkoda, że Stanisław Bareja już nie żyje, a Woody Allen skończył z robieniem filmów w Europie…

Czy prezydent i starosta wspólnie zaśpiewają? 

26 grudnia, w dzień tradycyjnie zwany drugim dniem Świąt Bożego Narodzenia prezydent Dariusz Polowy zaprasza raciborzan do wspólnego kolędowania.

Szpitalna ruletka. Czy starosta zmieni dyrektora? 

W powiecie rządzi już trzeci starosta, a na Gamowskiej zarządza niezmiennie ten sam dyrektor. Choć w połowie roku mówiono o jego emeryturze, to temat szybko ucichł. PiS nie chce go już w szpitalu, starosta obserwuje podwładnego. Czy to jednak możliwe, by na dyrektorskim fotelu zasiadł w Raciborzu ktoś nowy?

Historyczny moment. Odra przepływa już przez zaporę zbiornika Racibórz, a gigantyczne zasuwy działają bez zarzutu [ZDJĘCIA, LIVE]  

Budowa zbiornika Racibórz wchodzi w ostatni etap. Na przełomie roku zyska on pełną funkcjonalność przeciwpowodziową. Niezależnie od tego, wkrótce ruszą prace nad przygotowaniem koncepcji rozszerzenia przeznaczenia zbiornika, tak aby zyskał on również funkcje żeglugową oraz alimentacyjną (zwiększania poziomu wody w Odrze, gdy będzie...

Marszałek Stanisław Karczewski w Raciborzu o rządach PiS: My nie rozdajemy, my inwestujemy  

Zdaniem marszałka Karczewskiego 13 października Polacy dokonają wybory pomiędzy "Polską plus" i "Polską minus". - Będziemy dbali i zabiegali o normalność - zapowiedział S. Karczewski.

Zobacz więcej