Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

I sesja Rady Gminy Godów IX kadencji

6 maja odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy w Godowie. W czasie obrad radni jednogłośnie wybrali przewodniczącego rady. Został nim radny Jacek Kołek.

I sesja Rady Gminy Godów IX kadencjiUG Godów
Ślubowanie radnych i wójta gminy Godów.

Inauguracyjna sesja została zwołana przede wszystkim w celu złożenia ślubowania przez Radnych i Wójta Gminy Godów. Obrady otworzył i poprowadził do momentu wyboru przewodniczącego rady radny-senior Bogusław Dziędziel. Następnie Agnieszka Pustelnik, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Godowie, przedstawiła informację o wynikach wyborów przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r. i wręczyła zaświadczenia radnym i Wójtowi Gminy. Po tym punkcie każdy z radnych złożył ślubowanie. Większość radnych do roty ślubowania dodała do słowa "Tak mi dopomóż Bóg".  Kolejnym punktem sesji był wybór przewodniczącego rady gminy. Jedynym kandydatem został radny Jacek Kołek, który został wybrany jednogłośnie - informuje UG w Godowie.

- Dziękuję moim wyborcom, bo dzięki nim tutaj dziś jestem. Myślę, że nie zawiodę Waszego zaufania i chcę Was godnie reprezentować w radzie gminy. Dziękuję radnym za to, że mogę  w tym miejscu stać, dziękuję za ogromny kredyt zaufania, jakim jest obdarzenie mnie funkcją przewodniczącego rady gminy. Jestem gotowy poświęcać swój czas, by godnie reprezentować Was w gminie i poza nią. Mój poprzednik (Antoni Tomas - przyp. red.) mocno podniósł poprzeczkę i rangę sprawowania tej funkcji. Jestem Ci Antku bardzo wdzięczny, bo mam z kogo brać przykład. Proszę wszystkich o współpracę i pomoc, która na pewno będzie mi potrzebna na początku pełnienia tej misji. Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju uwagi - powiedział nowo wybrany Przewodniczący Rady Gminy w Godowie.

- Następnym punktem było złożenie ślubowania przez Wójta Rady Gminy Mariusza Adamczyka. Wójt podziękował swoim współpracownikom i pracownikom za ich dotychczasową pracę. Wyraził nadzieję na dobrą współpracę z nową radą. Po złożeniu ślubowania przez Wójta, w imieniu swoim i Rady Gminy w Godowie gratulacje złożył mu Przewodniczący Rady Gminy w Godowie. - Życzę Wójtowi zdrowia, pomyślności, trafnych decyzji i zgodnej współpracy z radą - powiedział Jacek Kołek. Kolejnym punktem był wybór wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Godowie. Jedynym kandydatem został radny Krzysztof Kubica, który został wybrany jednogłośnie. Następnie radni wybrali skład stałych komisji Rady Gminy - czytamy w komunikacie urzędu.

źródło: UG Godów

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].