Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Artur Wierzbicki

Radny Powiatu Raciborskiego.

Radny Powiatu Raciborskiego. Przewodniczący komisji budżetu i finansów.

Trybuny na bunkrach i sala z aulą. II LO Mickiewicz ma się doczekać obiektów sportowych  

Starosta raciborski powiedział we wtorek 7 sierpnia, pod szkołą powiatową, że do rządowego funduszu Polski Ład złoży wniosek o budowę boisk i rozbudowę sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Mowa o inwestycji za 6 mln zł.

Prześcieradła multimedialne, czyli promocja na miarę Powiatu Raciborskiego 

- 23 billbordy z prześcieradeł to już byłaby kampania reklamowa nie od parady - pisze Bożydar Nosacz o pomyśle promocyjnym, na temat którego rozprawiano podczas ostatniego posiedzenia powiatowej komisji edukacji.

Księżycówka z pomiarem prędkości i progiem zwalniającym. Starosta uspokoi ruch na Ocicach 

Włodarz Powiatu Raciborskiego odpowiedział na interpelację radnego Artura Wierzbickiego. 61,5 tys. zł Powiat zapłacił za umożliwienie poszerzenia tzw. księżycówki w Ocicach, aby na odcinku śródpolnym jezdnia i pobocze były zgodne z wartościami normatywnymi. A jak konkretnie Powiat uspokoi ruch na księżycówce?

Radny Wierzbicki pyta, czy po remoncie księżycówki ruch tamtędy będzie uspokojony. Bo Ocice mogą przeżyć szok 

O remont odcinka 700 m ulicy Wiejskiej samorządowcy walczą już prawie 10 lat. Pierwszą interpelację w tej sprawie złożył Leonard Malcharczyk, który nadał dziurawej drodze nazwę "księżycówka". Ta się przyjęła i weszła do urzędowego użytku.

Czarne chmury nad MOW-em w Rudach. Trzeba znaleźć rozwiązanie na czas, by nie doszło do likwidacji ośrodka  

- Nie jesteśmy cudotwórcami - mówił starosta Grzegorz Swoboda na komisji edukacji. Zwołano ją w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach, gdzie dyskutowano o sytuacji jednostki. Problemem jest niedoszacowana subwencja oraz liczba wychowanków, którzy zamiast do publicznych trafiają do prywatnych ośrodków. - Trzeba znaleźć złoty...

Gdzie indziej PKS-y upadają. W Raciborzu się trzyma i ma wizję rozwoju 

Powiat Raciborski, który prowadzi w oparciu o PKS komunikację powiatowo-gminną, chce stworzyć związek samorządowy, żeby zdobyć więcej pieniędzy na działalność swego przewoźnika. Radni powiatowi spotkali się 24 października z prezesem spółki Damianem Knurą i szefem wydziału komunikacji Andrzejem Chwalczykiem.

Sala balowa, kinowa i przestrzeń biurowa. Studenci pokazali wizje na pałac w Rzuchowie [ZDJĘCIA]  

Studenci architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu opracowali projekty adaptacji pałacu w Rzuchowie (gm. Kornowac). Efekty zaprezentowano w czwartkowe popołudnie 30 czerwca. Właściciel pałacu chciał, aby koncepcje były efektem nieskrępowanej i uwolnionej wyobraźni.

Czy Żychski zastąpi Wojnara? Nowiny Raciborskie o batalii o Nowoczesną 

Czy będzie zmiana władzy w "Nowoczesnej"? Naczelnik Krzysztof Żychski rzuca wyzwanie prezesowi Wojnarowi. Krzysztof Żychski szef raciborskiej oświaty w magistracie mówi, że spółdzielnia mieszkaniowa to nie firma Tadeusza Wojnara i jej członkowie mają prawo wiedzieć, ile zarabia prezes, mieć wgląd do umów i faktur. - Każdy członek...

Posłanka Lenartowicz radzi pomagać Ukrainie z głową [BRIEFING PRASOWY]  

Wspólnie z radnym powiatowym Arturem Wierzbickim liderka raciborskiej Platformy Obywatelskiej poinformowała we wtorek 29 marca o ich nowej, wspólnej inicjatywie. Ma zapewnić ciągłość pomocy uchodźcom, która była odruchem serca, ale na dłuższy dystans ulega wypaleniu.

Jak jedna rodzina – Polska i Ukraina 

W muzeum zamieszkali uciekinierzy z Odessy. Zadzwoniła mi z tą informacją Ukrainka Antonina, którą poznałem na raciborskim wiecu poparcia dla Ukrainy. Ona była szczęśliwa, że jej krewni znaleźli schronienie w Raciborzu. Mówiła mi też o wdzięczności: dla pana Romana z Muzeum, pani Marzeny Korzonek i dla prezydenta miasta.

W partnerskim mieście Powiatu Raciborskiego godzina policyjna, uchodźcy i wielka niewiadoma co do przyszłości 

Radny powiatowy Artur Wierzbicki podtrzymuje kontakt z partnerskim samorządem w ukraińskim Horiszni Pławni. - Uciekający przed wojną nie wiedzą co z nimi będzie dalej - usłyszał od koordynującej pomoc dla uchodźców Eleny Efimowej.

Telegram z Ukrainy. Alarm lotniczy w partnerskim mieście powiatu 

- „Przepraszam, zawyły syreny i muszę zejść do schronu” – powiedział Serhii Stretovych z Horiszni Pławni. Alarm przeciwlotniczy przerwał naszą rozmowę internetową na 2 godziny - relacjonuje Artur Wierzbicki.

Rozświetlenie choinki zaczęło oficjalnie Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy [LIVE, WIDEO, ZDJĘCIA]  

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda, wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża, wiceminister sprawiedliwości oraz poseł Michał Woś, a także Witold Witosza nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie otworzyli o godz. 16.00 największy jarmark świąteczny na Śląsku. Zaraz po ich przemowach ze sceny rozświetlono mierzącą...

Felieton o Superbohaterze i całym szczepieniu 

Nadal jestem nieprzekonany do szczepionek przeciw Covid-19, a jednak zaszczepiłem się, a właściwie dałem się zaszczepić. Nie podaję nazwy „najlepszej” szczepionki, bo skutecznej na 100% nie ma. Lepiej, Kancelaria premiera RP, zmusza mnie do oświadczenia przed zabiegiem, że dobrowolnie się szczepię i rozumiem dane dotyczące farmakologicznego...

Politycy PO zabiegają o względy mieszkańców Raciborszczyzny: wzięliśmy się do pracy [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]  

Kilku parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej przyjechało do Raciborza, aby promować program wyborczy swojego ugrupowania. Najpierw spotkali się z mediami na rynku, a później z mieszkańcami na Zamku Piastowskim.

Zespół Śląsk wystąpił w Rzuchowie. Piękna uroczystość w parku pałacowym. Kto nie był, niech żałuje [ZDJĘCIA] [FILM]  

Z wieży pałacu w Rzuchowie strzelano do powstańców śląskich. Nazwiska poległych żołnierzy są wykute na niewielkim pomniku, który znajduje się na terenie parku pałacowego. 3 czerwca zorganizowano tu uroczystość poświęconą upamiętnieniu III powstania śląskiego. Rozpoczęło się od mszy, następnie parlamentarzyści i samorządowcy...

15 sposobów jak rozwijać gospodarczo Racibórz 

Mieszkanie w sklepie przy deptaku na Długiej; wiceprezydent nastolatek i ulica Opawska jednokierunkowa ze ścieżką rowerową - to niektóre z pomysłów na lepszy Racibórz. Przedstawiamy efekt trzecich i ostatnich warsztatów tematycznych przy budowaniu nowej strategii rozwoju miasta.

Zobacz więcej