Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Prezydent Polowy podał na bilbordach nazwiska radnych blokujących jego lodowisko 

Tym razem nie formie konferencji prasowej, a za pomocą bilbordów Dariusz Polowy poinformował raciborzan o działaniach radnych opozycji. Ci na dwóch ostatnich sesjach głosowali na „nie” dla projektu krytej ślizgawki, jaki proponuje głowa miasta. - Opozycja czy większość w radzie, to określenia nie zawsze jasne. Dlatego zdecydowałem...

Opozycja czeka na konkrety w sprawie żwirowni. Pyta Polowego o alternatywę dla oferty za 60 mln zł 

Pytania liderki “Niezależnych” - Anny Szukalskiej, które padły na wrześniowej sesji miejskiej, dotyczyły żwirowni na Ostrogu. NIeruchomość nadal nie została wystawiona na sprzedaż, chociaż radni takie zadanie wyznaczyli prezydentowi na ten rok.

Wycinka o północy. Opozycja odwołała Ronin i Tomaszewską z funkcji przewodniczących komisji rady miasta 

Pod nieobecność pań radnych w końcowej części sesji sierpniowej Rady Miasta Racibórz, przy minimalnym kworum, bo przy 11 nieobecnych, kluby opozycyjne dwunastoma głosami odwołały z funkcji szefów komisji, pełniące te funkcje od początku kadencji Annę Ronin i Zuzannę Tomaszewską.

Szukalska na sesji: niech wyborcy pana Polowego dowiedzą się jak traktuje komisję rewizyjną 

Szefowa komisji rewizyjnej poinformowała radę miasta, że włodarz albo nie odpowiada wcale, albo wymijająco na pytania w ramach kontroli prowadzonej w sprawie delegacji służbowych i dodatków w wypłatach dla wiceprezydentów. - To apogeum problemów, które mamy ze strony prezydenta Polowego - oznajmiła radna na sierpniowej sesji.

Kiedy wzniosą kolejne bloki TBS przy więzieniu? 

Wiadomo, że nowe budynki wielomieszkaniowe w Raciborzu będą miały o jedno piętro więcej niż te stojące już przy Łąkowej. Kiedy TBS wykorzysta tamtejszy teren, kolejne bloki zamierza zbudować na Ostrogu.

Prezydent Polowy nie chce odpowiadać na pytania komisji rewizyjnej 

Jak informują członkowie komisji kontrolującej działania włodarza, ten po raz kolejny uchyla się od udzielenia odpowiedzi na pytania jej członków. Poprosili szefa rady miasta, by ten zajął się tematem na najbliższej sesji.

PRD z rekordowym zyskiem i wymijającą odpowiedzią 

Spółka komunalna, o której ostatnio w powiecie raciborskim jest najgłośniej - raciborskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych - ma za sobą udany rok 2021. Tak wynika z raportu, jaki jej szef zdał przed radą miasta. PRD nie ma jednak wciąż swojej wytwórni asfaltu, a na pytania radnych o ten stan rzeczy, prezes odpowiada zdawkowo.

Kampania dworcowa Polowego nie podoba się opozycji. "Kto za to płaci?" 

W Raciborzu pojawiły się bilbordy, plakaty i reklamy na wiatach przystankowych z informacją, że ruszyła przebudowa dworca PKP. Na zdjęciu obok wizualizacji nowego dworca uśmiecha się prezydent miasta, stojący obok senator Ewy Gawędy i przedstawicieli wykonawcy remontu oraz PKP.

Wiceprezydent Konieczny bronił Polowego na sesji absolutoryjnej. "Niebywale bzdurna uchwała komisji rewizyjnej" 

Podstawą do nieudzielenia absolutorium prezydentowi Raciborza (do czego doszło 29 czerwca głosami radnych z Razem i Niezalżnych) był wniosek komisji kierowanej przez Annę Szukalską i szereg zarzutów pod adresem Dariusza Polowego. Odniósł się do nich na sesji jego zastępca. Mówił, że argumenty komisji mają charakter czysto polityczny...

Opozycji nie spodobał się raport z rządów Polowego w 2021 roku. O tempie rozwoju mówiono: Obrazilibyśmy ślimaka 

Oprócz wystąpień mieszkańców - Michała Fity (piszemy o nim tutaj), Marka Labusa i Bogusława Siwaka - do Raportu o Stanie Miasta odnosili się na czerwcowej sesji radni miejscy. Prezentację ich stanowisk rozpoczął Mirosław Lenk.

Komisja Szukalskiej przeciwna udzielaniu absolutorium prezydentowi Polowemu 

Komisja rewizyjna Rady Miasta Racibórz zawnioskowała o nieudzielenie absolutorium włodarzowi za 2021 rok. Zagłosowało za tym troje radnych z klubów Niezależni Michała Fity i Razem dla Raciborza. Nieobecni na posiedzeniu byli radni popierający Dariusza Polowego. Sesja absolutoryjna już dziś (29 czerwca).

Prezydent Polowy w sprawie faktury za audyt w Unii Racibórz: wszystko zgodnie z umową 

Włodarz odniósł się do interpelacji Anny Szukalskiej i radnych klubu Niezależnych Michała Fity, w której zarzucono Polowemu, że zapłacił audytorowi, choć rajcy nie zobaczyli na sesji raportu i nie uzyskali odpowiedzi na swoje pytania.

Szukalska i Niezależni spytali Polowego o plac Długosza. Usłyszeli, że przeszkodą jest COVID-19 

Radna opozycji przypomniała ogłoszenie prezydenta z jego „studniówki”, gdy mówił, że sprzeda plac Eko-Oknom za 10 mln zł. - Rada się zgodziła, prezydent miał ją informować o postępach, a od 3 lat unika odpowiedzi - krytykuje Anna Szukalska. Wystąpiła do Dariusza Polowego z interpelacją. Włodarz obszernie odpowiedział.

Szukalska: poziom kłamstwa i manipulacji Dariusza Polowego sięgnął zenitu [OŚWIADCZENIE] 

Radna miejska odnosi się do podanych przez włodarza informacji na jego ostatniej konferencji posesyjnej. Polowy wskazał tam m.in. na niebagatelne według niego koszty kontroli Unii Racibórz i sugerował, że to Anna Szukalska wybierała audytora dla spółki. Dla liderki "Niezależnych" prezydent czaruje i koloruje rzeczywistość, a Unia to...

Szukalska pyta prezydenta na jakiej podstawie zapłacił za audyt w Unii? „Sprzeczne informacje i brak analiz” 

Przewodnicząca Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity złożyła interpelację do prezydenta Dariusza Polowego w sprawie umowy na przeprowadzenie audytu organizacyjno-prawnego i finansowego spółki miejskiej Unia Racibórz sp. z o.o. Wskazała, że audytor nie wywiązał się z umowy podpisanej z urzędem. Wspólnie z kolegami z klubu domaga...

Zagłosowali choć nie słuchali. Kusy przegrała z opozycją w sporze z Szukalskim 

Słynna sprawa z kolanami radnego wciąż nie może się skończyć. W nawiązaniu do niej, w marcu Magdalena Kusy poróżniła się z Michałem Szukalskim. Poszło o lekturę protokołu z lutowej sesji rady miasta. Zdaniem radnej treść powinna być identyczna z tym, co słychać w materiale wideo z obrad. Wiceprzewodniczący rady i opozycyjni...

Opozycja wciąż wypomina Polowemu, że wymienił prezesa na wysypisku śmieci. "Od fachowców mógłby się pan uczyć, a nie ich zwalniać" 

Dlaczego nie pan odwagi brać odpowiedzialności za swoje decyzje? - dopytywała prezydenta na sesji Anna Szukalska. Chodziło jej o niedawne zwolnienie prezesa wysypiska śmieci (ZZO) Władysława Konopki. Zdaniem radnej wciąż niedoświadczony samorządowiec Polowy zbyt pochopnie pozbywa się fachowców ze spółek miejskich.

Zobacz więcej