Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Komornik wyegzekwuje od Miasta ponad 5 mln zł za szkielet lodowiska na Zamkowej. Do tego jest kara 2,5 mln zł za niedotrzymanie umowy. Opozycja trwa przy swoim: nie zgodziliśmy się na taką inwestycję 

- Będziemy płacić i nie będziemy mieli nic. A mogliśmy mieć na początku kadencji lodowisko za 6 mln zł - powiedział na listopadowej sesji były szef rady Leon Fiołka. Radni Szukalscy i Mirosław Lenk ogłosili winowajcą tej sytuacji prezydenta Dariusza Polowego, bo ten zamówił w przetargu nie takie lodowisko, jakiego chcieli radni. -...

Na Szczęśliwej bronią się przed nowym blokiem. Starosta odmówił inwestorowi pozwolenia na budowę 

Mieszkańcy osiedla przy ul. Szczęśliwej w Raciborzu, które znajduje się obok nowej tężni, starają się zablokować planowaną tam inwestycję. Deweloper zamierza postawić obok ich domu nowy blok mieszkalny. - Balkony będziemy mieli 3 metry od tego budynku. Światła dziennego wcale - narzekają miejscowi. W urzędzie procedowana jest zmiana...

Burmistrz, ksiądz, leśniczy, strażacy, byli i obecni radni z naszego regionu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę  

Szesnatu mieszkańców naszego regionu zostało odznaczonych krzyżami za zasługi, jedna osoba otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent Polowy łączy poprzez likwidację i zwolnienia. Radny Lenk: to brutalne postępowanie z urzędnikami 

Z końcem wakacji z magistratu w Raciborzu znikną wydziały lokalowy i spraw społecznych, a w ich miejsce powstanie jeden przejmujący kompetencje obu. Tym samym wypowiedzenia otrzymały długoletnie naczelniczki tych komórek urzędu - Iwona Trzeciakowska i Agnieszka Mróz-Węglorz. Prezydent Dariusz Polowy tłumaczy to dążeniem do poprawy jakości...

Dlaczego opozycja nie udzieliła absolutorium prezydentowi Polowemu? 

Spółka Unia, nowe lodowisko i autopromocja włodarza to kości niezgody między radnymi Razem dla Raciborza a prezydentem miasta. U radnych Niezależnych Michała Fity te zarzuty pod adresem włodarza pokrywają się. Dochodzą uwagi na temat festiwalu Wiatraki. Anna Szukalska powiedziała, że Dawid Wacławczyk zamienił układ z Wileńskiej,...

Szukalski i Mainusz oburzeni wypowiedzią Wacławczyka. Za ban na Facebooku do prokuratora? 

Na zakończenie marcowej sesji padło pytanie pod adresem pierwszego zastępcy Dariusza Polowego o prowadzoną przezeń na Facebooku stronę, jako osoby publicznej. Radna Anna Szukalska zarzuciła Dawidowi Wacławczykowi, że ten blokuje tam możliwość śledzenia i komentowania swoich postów, choć przedstawia "nie do końca prawdziwe informacje z sesji".

Szukalska zażądała od Polowego planów dla placu Długosza i żwirowni. Prezydent odmówił. “Jest pan mistrzem w wymijaniu tematu”  

Marcowe posiedzenie Rady Miasta Racibórz zaczęło się od wymiany zdań między liderką Niezależnych a włodarzem. Anna Szukalska z poparciem komisji rewizyjnej zażądała od głowy miasta omówienia prezydenckiej wizji dla niezagospodarowanego placu Długosza i niesprzedanej mimo zamiarów żwirowni na Ostrogu. Dariusz Polowy przedstawił...

Dywidenda PRD zbyt wirtualna dla opozycji w Radzie Miasta Racibórz. Rozbudowa H2Ostróg zawisła na włosku 

Szef rady Marian Czerner zaprosił na sesję nadzwyczajną prezesa PRD i przewodniczącego rady nadzorczej tej spółki, ale ci nie mogli przyjść, bo dostali informację o sesji na dzień przed jej zwołaniem. Radni chcieli ich spytać, czy spółce nie potrzeba 3,5 mln zł, które PRD ma przekazać ze swojego zysku na rozbudowę aquaparku w OSiR.

Gdzie te kobiety… 

Co stało się z aktywnością radnych, które jeszcze niedawno były chodzącymi wulkanami energii?

Niezależni Fity do Polowego: pieniądze podatników wydaje się łatwo 

Radni klubu Niezależni Michała Fity odnieśli się 14 lutego do poniedziałkowej konferencji prasowej prezydenta Raciborza. Uważają decyzję Dariusza Polowego za niegospodarność i szastanie publicznymi pieniędzmi.

Rynek w Raciborzu jest krzywy, a rowerzysta wpada na kelnera 

Czy faktycznie trzeba przebudować rynek? W magistracie twierdzą, że tego chcą mieszkańcy, urzędnicy i użytkownicy - przedsiębiorcy. Miałaby to być tak istotna przebudowa, jak ta z lat 90. kiedy wyłączono tu ruch samochodowy.

Opozycja znów uchwaliła, że nie chce lodowiska. Radcy prawni odmówili opinii, bo uchwała będzie wadliwa 

Anna Szukalska zawnioskowała na sesji budżetowej o zmianę porządku obrad, jeszcze przed głosowaniem nad uchwałą budżetową. Wprowadziła projekt grupy radnych - o zaniechaniu realizacji przedsięwzięcia pod nazwą RCAIS - budowa obiektu z wyposażeniem. - Rada nigdy nie wyrażała zgody na zadanie RCAIS pod pozorem którego ma być realizowane...

Bożydary 2022 

No i ani się człowiek obejrzał, jak przeleciało nam dwanaście miesięcy i „Bożydary” za 2022 rok czas przyznać. Trzeba uczciwie zaznaczyć, że naszym raciborskim twórcom i wydarzeniom nie było w ubiegłym roku łatwo przebijać się medialnie, bo konkurencja ogólnopolska i regionalna okazała się wyjątkowo mordercza. A to inflacja...

W Raciborzu nie uchwalono budżetu 2023. Opozycja przygotowała 39 propozycji na ponad 21 milionów 

Mirosław Lenk oświadczył, że nie jest w stanie głosować nad projektem prezydenta Dariusza Polowego, podobne stanowisko wygłosiła Anna Szukalska. Szef rady poddał pod głosowanie odesłanie projektu budżetu 2023 do komisji. Kolejna sesja budżetowa odbędzie się 18 stycznia.

Szukalska: Polowy powinien wziąć się do roboty, on gra na negatywnych emocjach i podsyca konflikty  

W nawiązaniu do konferencji prasowej prezydenta Dariusza Polowego radna Anna Szukalska wydała oświadczenie. Odnosi się do wypowiedzi włodarza na temat pracy komisji rewizyjnej, którą Szukalska kieruje. Pyta Polowego o nadzór nad OSiR, podaje “porażąjące wnioski” z prac komisji.

Nie chcą, ale muszą? Przeciwnicy lodowiska Polowego będą głosowali nad jego sfinansowaniem 

Pan z nas kpi - powiedział prezydentowi miasta jego poprzednik w fotelu na Batorego, obecny radny Mirosław Lenk. Pytał Polowego, dlaczego ten zlekceważył zdanie większości radnych. Ci nie zgadzają się na budowę obiektu proponowanego przez włodarza. Prezydent odparł, że wypełnia wolę rady. W listopadzie radni, wskutek zaleceń RIO przywrócili...

Prezydent Polowy podał na bilbordach nazwiska radnych blokujących jego lodowisko 

Tym razem nie formie konferencji prasowej, a za pomocą bilbordów Dariusz Polowy poinformował raciborzan o działaniach radnych opozycji. Ci na dwóch ostatnich sesjach głosowali na „nie” dla projektu krytej ślizgawki, jaki proponuje głowa miasta. - Opozycja czy większość w radzie, to określenia nie zawsze jasne. Dlatego zdecydowałem...

Zobacz więcej