Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej i Zmartwychwstania w Syryni [ZDJĘCIA]

W szkole podstawowej w Syryni odbyła się niezwykła inscenizacja Męki Pańskiej i Zmartwychwstania, przedstawiona przez uczniów klasy ósmej.

Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej i Zmartwychwstania w Syryni [ZDJĘCIA]Marek Szebesta
- Inscenizacja, którą mieliśmy zaszczyt oglądać, ukazała ostatnie godziny życia Jezusa Chrystusa w sposób poruszający i autentyczny, oddając ich dramatyzm i głęboką duchową treść - informuje Nowiny nauczyciel Laura Kaczyna - Szczęch.

-  Wielki Post, będący czasem przygotowania do Wielkanocy, jest okresem głębokiej refleksji, pokuty i duchowego oczyszczenia dla wielu chrześcijan na całym świecie. W tym duchu inscenizacja Misterium Męki Pańskiej i Zmartwychwstania, przedstawiona przez uczniów klasy VIII integracyjnej Szkoły Podstawowej w Syryni w formie teatru cieni, nabiera szczególnego znaczenia. Wydarzenie odbyło się w piątek, 15 marca 2024 r. w hali sportowej w Syryni. Inscenizacja, którą mieliśmy zaszczyt oglądać, ukazała ostatnie godziny życia Jezusa Chrystusa w sposób poruszający i autentyczny, oddając ich dramatyzm i głęboką duchową treść - informuje Nowiny nauczyciel Laura Kaczyna - Szczęch.

Wykorzystali grę świateł

- Jednym z najbardziej porywających elementów tego przedstawienia było wykorzystanie gry świateł, które delikatnie podkreślały kontury postaci, tworząc niezwykle malownicze i sugestywne obrazy na tle sceny. Dzięki temu technicznemu zabiegowi, uczestnicy widziani byli nie tylko jako aktorzy, lecz prawie jak mistyczne postacie unoszące się w ciemnościach, co dodawało przedstawieniu niezwykłej głębi i tajemniczości. Nie można też pominąć muzyki, która stanowiła integralną część tej sztuki. Świetnie dobrana ścieżka dźwiękowa nie tylko dodawała dramatyzmu poszczególnym scenom, ale także podkreślała ich emocjonalny ładunek. Melodie wplatały się w całą opowieść, budując napięcie i intensyfikując atmosferę na scenie. Mistyczny nastrój wieczoru, o którym wspominano, był zdecydowanie wyczuwalny - informuje pani Kaczyna - Szczęch.

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie

- Przedstawienie to z pewnością zostanie zapamiętane na długo po zakończeniu i będzie inspiracją do zatrzymania się i zastanowienia nad naszym życiem, refleksją nad wartościami wiary, miłosierdzia i przebaczenia. Należy wyrazić wdzięczność wobec osób, które przyczyniły się do tego wyjątkowego przedstawienia. Ogromne podziękowania należą się wychowawczyni klasy VIII, Pani Joannie Frydrych, za jej nieocenioną pracę i zaangażowanie w rozwój uczniów. Jej wsparcie i inspiracja odegrały kluczową rolę w przygotowaniu tego niezwykłego teatralnego wydarzenia. Nie można zapomnieć o Pani Patrycji Szelidze i Pani Marioli Grzonce, które przekazały wiedzę religijną, ale także wspierały uczniów w ich duchowym rozwoju. Serdeczne podziękowania Panu Kamilowi Klimkowi, za wspaniałą oprawę dźwiękową, która wzmocniła emocjonalny ładunek przedstawienia i nadała mu dodatkowego wymiaru. Wreszcie, gorące podziękowania dla uczniów klasy VIII i uczennicy klasy Vb, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i talentem sprawili, że to przedstawienie było możliwe do zrealizowania. Wasza energia i determinacja uczyniły z tego wydarzenia coś wyjątkowego i niezapomnianego - kończy Laura Kaczyna - Szczęch.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].