Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dlaczego Krzyżanowice zorganizowały koncert noworoczny w Czechach? [ZDJĘCIA]

Mały Wiedeń, czyli Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice rozbrzmiał w klimatycznej sali restauracji „Pod Zeleným Dubem” w Bohuminie 20 stycznia.

Dlaczego Krzyżanowice zorganizowały koncert noworoczny w Czechach? [ZDJĘCIA]
Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice zagrała w towarzystwie wokalistów – Magdaleny Pohlmann i Kamila Klimka (fot. UG Krzyżanowice)

- Czujemy się tu jak u siebie - tak decyzję o wyborze miejsca tłumaczył wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki. Dodał, że w rzeczywistości gmina chciała podkreślić dobre stosunki i współpracę z miastem partnerskim, jakim jest właśnie miasto Bogumin. Hotel Zielony Dąb (dawniej Dom Narodowy) przy tamtejszym ryneczku odnowiono za środki unijne, a oddano w zarząd polskiemu przedsiębiorcy, który zarządza również zamkiem w Chałupkach.

Koncert cieszył się zainteresowaniem. Obecni byli przedstawiciele samorządów, sołectw, jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń i organizacji oraz przyjaciele z czeskich gmin partnerskich. Nie brakowało również mieszkańców gminy, a nawet gości spoza niej. Koncert zagrała Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice pod przewodnictwem Krzysztofa Fulneczka w towarzystwie wokalistów Magdaleny Pohlmann i Kamila Klimka. Spotkanie zakończono noworocznym toastem i drobnym poczęstunkiem.

W gminie podkreślają, że spotkanie wzorowane było na tradycyjnym koncercie noworocznym Filharmoników Wiedeńskich, niosącym światu ducha nadziei, przyjaźni i pokoju.

źródło: UG Krzyżanowice, oprac. (d)

Ludzie

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].