Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Racibórz gospodarzem regionalnego konkursu wiedzy o Sejmie

24.09.2019 14:35 | 2 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 11:37

TEKST AKTUALIZOWANY

24 września w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu zorganizowano Konkurs Wiedzy o Sejmie. Wzięło w nim udział 45 uczniów ze szkół podstawowych oraz średnich w powiatach raciborskim i rybnickim. Wygrał Tomasz Kandziora z II LO w Rybniku. Drugi był Paweł Gruszka I LO w Raciborzu, a trzecia Klaudia Durczok z II LO w Raciborzu.

Racibórz gospodarzem regionalnego konkursu wiedzy o Sejmie
Laureaci konkursu Klaudia Durczok, Paweł Gruszka (II miejsce) i Tomasz Kandziora (I miejsce) z posłanką Katarzyną Dutkiewicz (fot. raciborz.pl)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorem przedsięwzięcia była Wszechnica Sejmowa, inicjatorką posłanka Katarzyna Dutkiewicz (PiS). Zapytaliśmy ją, czy nie obawia się, że przeprowadzenie konkursu w czasie kampanii wyborczej może zostać odebrane jako wprzęganie dzieci w działania polityczne.

- To był taki punkt honoru, który postawiłam sobie składając ślubowanie w Sejmie, żeby pośród innych obowiązków przeprowadzić dwie inicjatywy, które zawsze chodziły mi po głowie. Mianowicie wycieczkę dzieci i młodzieży z naszego okręgu do Sejmu oraz konkurs wiedzy o Sejmie. Proszę zwrócić uwagę, że tak naprawdę tylko inicjatywa przeprowadzenia konkursu wypłynęła z mojej strony. Honorowym patronatem objęła to wydarzenie Marszałek Sejmu pani Elżbieta Witek, a sam konkurs przeprowadzają pracownicy merytoryczni Wszechnicy Sejmowej Kancelarii Sejmu. Na cztery miesiące pełnienia mojego mandatu poselskiego jak każdy parlamentarzysta miałam prawo skorzystać z takiej możliwości i cieszę się ogromnie, że we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 13 oraz miastem Racibórz, a także wszystkimi, którzy się zgłosili do uczestnictwa, udało się - powiedziała nam K. Dutkiewicz tuż przed rozpoczęciem konkursu.

Rolę gospodarza pełniła wicedyrektor SP 13 w Raciborzu Sylwia Madera. W pierwszych ławach zasiedli m.in. starosta Grzegorz Swoboda, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, naczelnik wydziału oświaty Krzysztof ŻychskiTeresa Frencel z "Solidarności", a także radni  powiatowi i miejscy: Franciszek Marcol, Magdalena Kusy oraz Zuzanna Tomaszewska.

I miejsce zdobył Tomasz Kandziora (II LO w Rybniku), II miejsce Paweł Gruszka (I LO w Raciborzu), a III miejsce Klaudia Durczok (II LO w Raciborzu).

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Franciszek Marcol

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Magdalena Kusy

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz

Teresa Frencel

Teresa Frencel

Radna powiatowa, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność"

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty