Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Radny Rycka wezwał naczelnika Żychskiego do honorowej dymisji z pracy w urzędzie 

Były przewodniczący komisji oświaty Rady Miasta Racibórz Paweł Rycka zabrał głos pod koniec czerwcowej sesji i zaapelował do Krzysztofa Żychskiego, by ten odszedł z wydziału edukacji. Jako powód wskazał jego zaangażowanie w wybory do władz spółdzielni mieszkaniowej Nowoczesna. Żychski przegrał rywalizację z Tadeuszem Wojnarem.

Tadeusz Wojnar przyszedł na sesję absolutoryjną w Raciborzu. Towarzyszy mu Myśliwy 

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna Tadeusz Wojnar, który w minionym tygodniu wygrał wybory w konkurencji ze wspieranym przez prezydenta Polowego naczelnikiem Krzysztofem Żychskim pojawił się na czerwcowej sesji Rady Miasta Racibórz.

Wojnar: Polowy się skończył. Co na to prezydent Raciborza? 

Tadeusz Wojnar zapowiada powrót do polityki samorządowej i wieszczy rychły koniec rządów Dariusza Polowego. Prezydent Raciborza mówi z kolei o wielu latach rządów ugrupowania Tadeusza Wojnara, czego ukonorowaniem było "ostatnie 12 lat prezydentury pana Mirosława Lenka".

Walne w Nowoczesnej. Robert Myśliwy w prezydium, pewne zwycięstwo zwolenników Tadeusza Wojnara 

24 czerwca przeprowadzono piątą część Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna. W sali Powiatowego Centrum Sportu zebrało się 119 członków spółdzielni oraz 120 pełnomocników.

Nauczyciel to zawód z bonusem, czyli miejskie zakończenie roku szkolnego w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

Życie to pasmo wyzwań, na które można się przygotować, m.in. w szkole. Pomagają w tym nauczyciele i rówieśnicy - powiedział do uczniów prezydent Raciborza 24 czerwca.

Walne w Nowoczesnej. Eleonora Cofała wygrała z Krzysztofem Żychskim 

22 czerwca przeprowadzono trzecią część Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna. Uczestniczyło w nim 76 członków spółdzielni oraz 92 pełnomocników.

Walne w Nowoczesnej: Markowiak przewodniczącym drugiej części, Wojnar powiększa przewagę 

Wszystko wskazuje na to, że prezes spółdzielni Nowoczesna Tadeusz Wojnar skuteczniej niż Krzysztof Żychski zmobilizował swoich zwolenników. Tak jak w pierwszej części walnego zgromadzenia, tak i w drugiej części kandydaci prezesa Wojnara zdeklasowali konkurentów.

Wybory w Nowoczesnej. Najwięcej głosów dostał Wyrzykowski. Żychski dopiero w trzeciej dziesiątce 

To nieoficjalne (przypomnijmy, że Tadeusz Wojnar nie wpuścił na Walne SM Nowoczesna Nowin Raciborskich i Dziennika Zachodniego) wyniki głosowania z pierwszego dnia wyborów, które potrwają do piątku. W tej turze głosowań 174 głosy zdobył były dyrektor II LO i radny Raciborza kilku kadencji - Leszek Wyrzykowski. 147 głosów miał Sławomir...

AKTUALIZACJA

Tajny memoriał ze zgrzytem towarzyskim [KOMENTARZ] 

Na tajnym memoriale zapaśniczym im. Grzegorza Pieronkiewicza był zgrzyt. Ręka Polowego wyciągnięta w geście powitania do Wojnara zawisła w powietrzu. - Ja tam uważam, że prezydent, jak w tym starym dowcipie o Stalinie, defiladzie i dziecku, nie powinien rozpaczać z powodu odrzucenia, bo mógł przecież na przykład zostać… rzucony na...

Przeciwnicy prezesa Wojnara rozdają na osiedlach gazetkę o „milionerach z Nowoczesnej” 

Krzysztof Żychski stojący na czele Społeczności Mieszkańców Nowoczesna firmuje liczące 14 stron wydawnictwo, w którym opisano (na podstawie autorskich szacunków), że zarząd spółdzielni mieszkaniowej Nowoczesna kosztuje rocznie 1,65 mln zł. Oszacowano też ile czasu zajmuje jego członkom osiągnięcie - dzięki zarobkom - statusu milionera.

Przybyło kandydatów do nowej Rady Nadzorczej SM Nowoczesna. Jest ich teraz 44, listę zamyka Żychski 

Trzy nowe pozycje zajęli w tym zestawieniu: Andrzej Demianowski, Maciej Gadzicki i Marek Łapin. Wybory do rady zaczynają się 20 czerwca i potrwają tydzień. Zostaną przeprowadzone w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Sportu (dawniej MOS, popularny "Sokół") przy ul. Klasztornej.

Spółdzielnia Nowoczesna podała nowe terminy walnego zgromadzenia 

W trakcie zgromadzenia odbędą się wybory do rady nadzorczej "Nowoczesnej". To bardzo ważne wybory, gdyż rada nadzorcza decyduje o składzie zarządu spółdzielni. W przypadku "Nowoczesnej" prezesem od wielu lat jest Tadeusz Wojnar. Jego konkurentem jest Krzysztof Żychski.

Żychski radzi prokuraturze wezwać Wojnara na świadka 

Kandydat na prezesa największej spółdzielni mieszkaniowej w Raciborzu chce, aby prokuratura jak najszybciej przeprowadziła postępowanie w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, które dotyczy jego osoby. Takie zawiadomienie złożył obecny zarząd spółdzielni.

Co z placem zabaw odebranym Przedszkolu nr 24 pod budowę nowego żłobka w Raciborzu? 

Najpóźniej do półtora miesiąca przedszkolaki z Ostroga mają się bawić na nowym placu zabaw. Taka jest deklaracja naczelnika wydziału edukacji Krzysztofa Żychskiego.

Żychski i jego zwolennicy przyszli na odwołane walne w "Nowoczesnej"  

- Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowoczesna" odwołał dzisiejsze Walne Zgromadzenia Członków Spółdzielni. Powstaje pytanie czy Zarząd Spółdzielni złamał prawo? Naszym zdaniem Zarząd nie miał podstaw do odwołania zwołanego Walnego Zgromadzenia Członków. Powoływanie się na ustawę covidową jest bezprawne - powiedział ubiegający...

Nowiny Raciborskie piszą o karze dla zabójcy Michała Kędzierskiego 

6 zarzutów postawionych przez prokuraturę i widmo dożywocia dla Radosława Ś, który przed rokiem strzelał do policjantów, zabijając na osiedlu w Raciborzu funkcjonariusza, byłego dziennikarza Vanessy i RTK.

Żychski podejrzewa, że zarząd "Nowoczesnej" popełnił przestępstwo 

Krzysztof Żychski dwukrotnie powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. W pierwszym przypadku podejrzewa Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowoczesna" w osobach Tadeusza Wojnara, Teresy Ziółko i Rafała Jasińskiego. W drugim przypadku nie wskazuje, kto może stać za popełnieniem zabronionego czynu, jednak w pierwszej...

Zobacz więcej