Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz

Radna Miasta Racibórz

Gdzie te kobiety… 

Co stało się z aktywnością radnych, które jeszcze niedawno były chodzącymi wulkanami energii?

„Siedmiu wspaniałych”, a gdzie reszta? 

- Kiedy sesję przed zakończeniem opuszcza 70 procent składu rady to wygląda to po prostu słabo - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Miesiąca.

Ścieżka przyrodnicza w Arboretum Bramy Morawskiej jest jak nowa [ZDJĘCIA]  

- Oficjalnie zapraszamy na odnowioną ścieżkę przyrodniczą. Możecie ją z powodzeniem odwiedzać sami ze swoimi rodzinami, polecamy się też na zajęcia zorganizowane z pracownikiem Arboretum - informuje Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

Sukces rodzi śmieci. W Oborze narzekają po Festiwalu Średniowiecznym 

Rekordowy pod względem frekwencji tegoroczny festiwal Drengów pozostawił po sobie nie tylko miłe wrażenia. Mieszkańcy dzielnicy, gdzie odbyła się impreza, byli poddenerwowani wielką ilością śmieci, która została po wydarzeniu. Z prośbą o wzmożoną pracę służb porządkowych przy kolejnych edycjach poprosiła prezydenta miejscowa radna Magdalena Kusy.

Zagłosowali choć nie słuchali. Kusy przegrała z opozycją w sporze z Szukalskim 

Słynna sprawa z kolanami radnego wciąż nie może się skończyć. W nawiązaniu do niej, w marcu Magdalena Kusy poróżniła się z Michałem Szukalskim. Poszło o lekturę protokołu z lutowej sesji rady miasta. Zdaniem radnej treść powinna być identyczna z tym, co słychać w materiale wideo z obrad. Wiceprzewodniczący rady i opozycyjni...

Kusy i Klima zaczęli sesję oświadczeniami. Oboje zażądali przeprosin 

Oba oświadczenia na lutowej sesji Rady Miasta Racibórz dotyczyły tzw. afery kolanowej. Sprawa zaczęła się w listopadzie 2021 roku w komisji gospodarki. Radna Magdalena Kusy zareagowała na rozpoczynające sesję z 23 lutego wystąpienie Piotra Klimy. Ten powiedział, że jest niewinny wobec podejrzeń prezydenta Polowego, co niejako stwierdziła...

Dyrektor Król podał jakich nakładów potrzebują raciborskie baseny. Wyszło tego 33 miliony złotych 

Szef raciborskiego OSiR-u spotkał się w środę 16 lutego z radnymi komisji oświaty i sportu. Opowiedział im jakich pieniędzy potrzeba, żeby rozbudować aquapark o basen letni i wyremontować pływalnię w Oborze. Zbulwersowana była radna Magdalena Kusy, która w ubiegłym roku wskazała na konieczność napraw miejskiego basenu pod lasem.

Piotr Klima nagrał filmik o aferze kolanowej. Zarzuca w nim kłamstwo radnej Kusy 

Przewodniczący komisji gospodarki miejskiej chce mieć ostatnie słowo w sprawie incydentu z Miejską Konserwator Zabytków. Zapowiedział, że wyda oświadczenie, a na razie rozesłał mediom krótki materiał wideo. - Wciąż czekam na udostępnienie mi treści zawiadomienia do prokuratury - przekazał nam Piotr Klima, który zwrócił się o...

Pomnik Żołnierzy Wyklętych stanie przy więzieniu w Raciborzu. Prace już trwają  

Godzinę temu oficjalnie tego tematu jeszcze nie było. Milczał Zakład Karny w Raciborzu. Milczało biuro poselskie Michała Wosia, któremu jako wiceministrowi sprawiedliwości podlega więziennictwo. W ślad za pytaniami Nowin, do mediów trafił oficjalny komunikat w tej sprawie.

Szpital nie raportuje zdarzeń medycznych. Dyrekcja wini Infomedicę - przestarzałe oprogramowanie 

4 mln zł wyda szpital rejonowy w Raciborzu na wdrożenie w lecznicy nowego oprogramowania komputerowego. Obecne nie daje sobie rady z nowymi wymogami, na czym tracą pacjenci.

Bożydar Nosacz: Od buractwa do soku z buraków 

Ogłaszam powstanie Społecznego Komitetu Obrony Kundelków i Buraków (za wyjątkiem buraków cukrowych, bo cukier niszczy kolagen i mamy przez to zmarszczki). Szczególnie na powstanie Komitetu chciałbym uczulić przewodniczącego Mariana Czernera, żeby – kiedy otrzyma nasz oficjalny protest – nie potraktował go jako anonimu, jak to zrobił...

Przewodniczący Czerner uznał pismo Kongresu Kobiet za anonim. Dotyczyło sprawy radnego Klimy 

Dotarliśmy do treści pisma - sygnowało je 11 pełnomocniczek stowarzyszenia. Wśród nich jest kandydatka do Rady Muzeum w Raciborzu, która przegrała głosowanie o miejsce w radzie z Piotrem Klimą. - Śmiałem domniemywać, że ma ono formę anonimu - oznajmił na ostatniej sesji Marian Czerner.

Budżet obywatelski 2022 z dyskryminacją głosowania na papierze [PROJEKT] 

W nowej edycji głosowanie ma się odbywać głównie w internecie. Tylko w jednym punkcie w Raciborzu (hol w magistracie) - będzie można oddać głos także w formie papierowej, na karcie do głosowania Być może urząd podzieli pulę 1,5 mln zł na projekty duże i małe. Te drugie nie będą mogły być droższe niż 100 tys. zł Głosowanie...

Oficjalna wersja zdarzeń z kolanami radnego: chodziło o urzędnika, a nie urzędniczkę 

W protokole z posiedzenia komisji Piotra Klimy, które zrodziło już wiele kontrowersji, zapisano, że przewodniczący spytał, czy to on ma komuś siadać na kolana, a inny radny rzucił propozycję, by Piotr Klima skorzystał z kolan… kierownika biura rady.

Kolana radnego. Niewinny żart czy brak szacunku dla urzędnika? 

Zachowanie przewodniczącego komisji gospodarki Piotra Klimy nie spodobało się wiceprezydentowi Raciborza Dawidowi Wacławczykowi. Do scysji między byłymi kolegami z klubu radnych NaM doszło na listopadowym posiedzeniu komisji. Poszło o to, gdzie powinna siedzieć Miejska Konserwator Zabytków Maria Olejarnik.

Czego Dariusz Polowy zazdrości nauczycielom? Czyli miejskie obchody Dnia Nauczyciela w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia nauczycielom nagród prezydenta, a także aktów mianowania na stopień nauczyciela mianowanego.

Czy konferencje Polowego kogoś bolą? Wschodnia obwodnica znów rozgrzała radnych   

Na wrześniowej sesji miejskiej pokazano, jak ma przebiegać wschodnia obwodnica Raciborza, która wyprowadzi ruch ciężarowy poza Płonię, Studzienną i Sudół. Chodzi o tzw. wariant zielony (2B). Nad tą propozycją aktualnie pracuje GDDKiA, gdzie wysłano ją z magistratu.

Zobacz więcej