Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Starosta Raciborski

Grzegorz Swoboda w gronie pięciu śląskich Super Starostów 

Jubileuszowa Gala 25 lat Samorządu Województwa Śląskiego odbyła się 25 września w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Starosta raciborski Grzegorz Swoboda z rąk marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz premiera Jerzego Buzka odebrał statuetkę "Super Starosty Województwa Śląskiego".

"Ogórek" będzie woził pasażerów po powiecie raciborskim  

Starostwo Powiatowe w Raciborzu pochwaliło się nową atrakcją turystyczną. To zabytkowy "Ogórek", który od przyszłego roku będzie widoczny na drogach powiatu.

Policjanci bliżej mieszkańców. Do Pietrowic Wielkich po 12 latach powrócił posterunek policji [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA]  

Policjanci jeszcze skuteczniej mają troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie, zwłaszcza że w gminie swoją siedzibę ma największy pracodawca Raciborszczyzny. Posterunek policji oficjalnie został otwarty w piątek 8 września.

Żeby senior nie dał się oszukać. Debata o bezpieczeństwie odbędzie w Strzesze 

Takie debaty senator Ewa Gawęda organizuje wspólnie z samorządowcami. W Raciborzu współgospodarzami będą prezydent miasta i starosta powiatu. Poprzednie spotkania odbyły się w Rydułtowach i Bluszczowie. W środę 6 września o 11.00 senator zaprasza do raciborskiej Strzechy.

Budowlanka-Gastronomik ma swój sztandar. Ufundowali go rodzice. “Symbol wartości, które są fundamentem szkoły”   

Gospodarzem powiatowej inauguracji roku szkolnego 2023/24 było 4 września CKZiU nr 1 w Raciborzu. Wydarzenie odbyło się w nowej auli placówki, którą w dwa lata wyremontowali uczniowie i nauczyciele. - Jesteśmy w historycznym momencie, kształcimy ponad tysiąc osób - podkreślił dyrektor centrum Jacek Kąsek.

Koncert nad wodą. W Babicach muzycznie i na słodko pożegnano wakacje  

W niedzielne popołudnie, 3 września w pięknych okolicznościach przyrody, na terenie żwirowni w Babicach zorganizowano wydarzenie pn. "Spacer z koncertem nad wodą", któremu towarzyszył koncert Orkiestry Dętej Gminy Nędza oraz potańcówka z DJ-em.

Msza dziękczynna, uroczysty obiad, barwny korowód i występ Tiny Turner - tak się bawił Rudyszwałd podczas Sołeckich Dożynek!  

W weekend 2-3 września odbyły się Dożynki Sołeckie w Rudyszwałdzie. Nie zabrakło pysznego jedzenia, uroczystego korowodu, Rudyszwałdzkiej Zorby oraz występów "gwiazd" wielkiej estrady.

Korowód dożynkowy przejechał z Cyprzanowa do Pietrowic Wielkich. Tak gmina świętuje dożynki [ZDJĘCIA, WIDEO]  

2,6 km – taki dystans miał do pokonania korowód dożynkowy w gminie Pietrowice Wielkie. Wyruszył spod kościoła i kierował się w miejsce zabawy – centrum społeczno-kulturalne. To najdłuższa trasa w historii gminy, którą mieli do pokonania uczestnicy zabawy. W tym roku gospodarzem świętowania są sołectwa: Cyprzanów i Lekartów....

Starosta Swoboda o prezydencie Polowym na sesji: insynuuje, że stoi za inwestycjami, które nie są jego 

Włodarz Powiatu Raciborskiego zarzucił prezydentowi miasta, że „nieładnie podpina się” pod inwestycje drogowe, o które zabiegał starosta ze swoim zespołem. Wskazał na obwodnicę Rudnik-Żerdziny, a także remonty dróg w Lekartowie i Babicach. Opozycja z PiS odparła, że Swoboda robi wycieczki bez argumentów i sam też promował się...

SOR w Raciborzu ukończony. “Symboliczne otwarcie czegoś, co powinno być tu już dawno”   

Dyrektor naczelny szpitala rejonowego Ryszard Rudnik w asyście starosty raciborskiego i członków zarządu Powiatu Raciborskiego ogłosił zakończenie prac przy powstaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dla pacjentów oddział ma ruszyć w październiku. Będzie tam większy niż obecnie triaż (ocena stanu chorego), sala operacyjna jak na...

Cały powiat raciborski bawi się na dożynkach w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA, RELACJE NA ŻYWO]  

Ulicami: Główną, Tworkowską i Dworcową przejechał korowód dożynkowy w Krzyżanowicach. To największe, bo powiatowe święto plonów na Raciborszczyźnie. Zjechały się delegacje ze wszystkich gmin, nie zabrakło VIP-ów.

Wiceminister infrastruktury podpisał w Raciborzu umowę na dofinansowanie obwodnicy. Marszałka nie zaproszono, choć to województwo jest liderem projektu 

Na podpisanej w Raciborzu przez wiceministra Rafała Webera umowie zabrakło podpisów pozostałych stron. Było za to pod dostatkiem polityków PiS.

Tak bawi się Bolesław. Korowód dożynkowy przejechał nową trasą [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W Bolesławiu na niedzielę zaplanowano główną część dożynkowych obchodów, choć impreza rozpoczęła się już dzień wcześniej, kiedy na miejscowym boisku odbyła się zabawa taneczna. Tradycyjnie w piątek mieszkańcy mogli poczuć dożynkowy klimat, bo gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bolesławiu piekły kołacze dożynkowe, które później były sprzedawane.

Trybuny na bunkrach i sala z aulą. II LO Mickiewicz ma się doczekać obiektów sportowych  

Starosta raciborski powiedział we wtorek 7 sierpnia, pod szkołą powiatową, że do rządowego funduszu Polski Ład złoży wniosek o budowę boisk i rozbudowę sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Mowa o inwestycji za 6 mln zł.

Marszałek Chełstowski i starosta Swoboda ogłosili nowy plan drogowy: obwodnica Strzybnik-Żerdziny  

- Kiedy zaczęliśmy tę kadencję, nie zastałem planów drogi, która pomogłaby w rozwoju największego zakładu pracy w regionie, czyli fabryki Eko-Okien. Ten zarząd się tym zajął i doczekaliśmy się efektów tych starań - mówił Nowinom starosta Grzegorz Swoboda. Zaprosił do Raciborza marszałka województwa, by ten poinformował o rozpoczęciu...

Dewastują las Bismarck, strach krępuje nauczycieli, a w Ekonomiku od lat śmierdzi. W Strzesze politycy usłyszeli co boli raciborzan  

Nie jesteśmy tutaj, żeby robić propagandę sukcesu - oznajmił w domu kultury wiceminister Paweł Jabłoński, któremu towarzyszyli senator, poseł, wojewoda, starosta i prezydent. Przedstawiciele PiS i samorządów przyszli na spotkanie z mieszkańcami. Podkreślali, że nie robią tego, bo zbliżają się wybory, ale chcą takich spotkań więcej i częściej.

Starosta Swoboda prosił wojewodę o wsparcie w sprawie chirurgii dziecięcej dla szpitala w Raciborzu, ale nie tylko  

Wojewoda Wieczorek był w powiecie raciborskim na początku obecnej kadencji samorządu i u jej schyłku. Tym razem spędził tu więcej czasu. W objeździe gmin z 31 lipca towarzyszył mu starosta raciborski Grzegorz Swoboda, który był współorganizatorem (obok Aliny Kucharzewskiej z Urzędu Wojewódzkiego) pobytu przedstawiciela administracji...

Zobacz więcej