Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Druga debata prezydencka w Rybniku odbędzie się tuż po świętach [ZAPOWIEDŹ]

2 kwietnia odbędzie się druga debata prezydencka przed wyborami w Rybniku. Swój udział potwierdzili wszyscy kandydaci - Krzysztof Kazek, Piotr Kuczera, Tomasz Pruszczyński, Andrzej Sączek. Współorganizatorem wydarzenia jest portal Nowiny.pl.

Druga debata prezydencka w Rybniku odbędzie się tuż po świętach [ZAPOWIEDŹ]
Druga debata prezydencka w Rybniku odbędzie się 2 kwietnia w auli Uniwersytetu Ekonomicznego na Kampusie (ul. Rudzka 13c)

Debata rozpocznie się o 18.00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rudzkiej 13 c. Wydarzenie organizują lokalne media: rybnik.com.pl, portal Nowiny.pl oraz TVT. Darmowe bilety na wydarzenie można pobrać poprzez formularz:

https://app.evenea.pl/event/debatarybnik/

Pytania dziennikarzy

Debata będzie podzielona na cztery części. W pierwszej kandydaci odpowiedzą na pytania dziennikarzy - Bartłomieja Furmanowicza (rybnik.com.pl), Piotra Chaładaja (TVT) oraz Wojciecha Żołneczki (Nowiny.pl, Magazyn Rybnicki Nowiny.pl). Pytania będą dotyczyć kwestii związanych z bezpieczeństwem, biznesem, edukacją, komunikacją, kulturą i promocją. W tej części każdy z kandydatów będzie mógł skorzystać z jednej riposty.

Pytania wzajemne

Druga runda to pytania wzajemne kandydatów. Kandydaci zadadzą po jednym pytaniu swoim rywalom. Wywołany do odpowiedzi będzie mieć minutę na odpowiedź. Następnie pytającemu będzie przysługiwać 30-sekundowa riposta.

Pytania czytelników

W trzeciej części kandydaci odpowiedzą na pytania czytelników. Jeśli macie jakieś pytanie do kandydatów, możecie zaproponować je w komentarzu do artykułu na portalu, na naszym Facebooku lub poprzez e-mail (portal@nowiny.pl).

"Rybnik przyszłości"

Ostatnia część debaty będzie swobodną wypowiedzią kandydatów na temat "Rybnika przyszłości".

Moderatorem debaty będzie Tomasz Raudner. Debata będzie transmitowana przez organizatorów, m.in. w portalu Nowiny.pl oraz na Facebooku Nowin.

***

Na zakończenie dodajmy, że pierwsza debata w tej kampanii wyborczej odbyła się 20 marca w bibliotece. Wydarzenie współorganizowały Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku (lokal, warunki techniczne), portal Nowiny.pl oraz "Gazeta Wyborcza":

Ludzie

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 02.04.2024 16:49

Być może to wynika z rangi i prestiżu miasta oraz budżetu oraz potencjału. W tym Rybnik nie ma u nas równych sobie.

~klekot (5.184. * .80) 27.03.2024 20:37

Bo media w regionie kontrolują rybnikersi, których nie interesuje organizowanie debat w tychże "małych ośrodkach"

~Wilkowy (37.47. * .149) 27.03.2024 18:29

A czemu w małych ośrodkach takich jak Żory, Wodzisław, Rydułtowy nie ma takich debat?