Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Szczęść Boże Rybnik!". PiS idzie po władzę w wyborach samorządowych [ZDJĘCIA][WIDEO]

Tytułowe pozdrowienie wypowiedział Andrzej Sączek, kandydat PiS na prezydenta Rybnika, podczas konwencji zorganizowanej w rybnickim "Świerklańcu". W wydarzeniu wzięło udział wielu lokalnych i regionalnych polityków tego ugrupowania, w tym posłowie Bolesław Piecha i Paweł Jabłoński.

"Szczęść Boże Rybnik!". PiS idzie po władzę w wyborach samorządowych [ZDJĘCIA][WIDEO]
Konwencja PiS w sali bankietowej "Świerklańca", 11.03.2024 r.

Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Rybnika?
Zobacz więcej

Konwencja samorządowa PiS w okręgu rybnickim rozpoczęła się "Mazurkiem Dąbrowskiego". Następnie głos zabrali posłowie Bolesław Piecha oraz Paweł Jabłoński. P. Jabłoński stwierdził, że to właśnie PiS, w przeciwieństwie do swoich politycznych przeciwników, przestało dzielić nasz kraj na "Polskę A" i "Polskę B", a stawką wyborów samorządowych jest utrzymanie tego stanu rzeczy.

Czy kontrapasy są potrzebne? Po co tyle spółek komunalnych? Andrzej Sączek zapowiada, co zrobi po zwycięstwie

Punktem kulminacyjnym całej konwencji była prezentacja Andrzeja Sączka - kandydata na prezydenta Rybnika. Ten zaprosił na scenę kandydatów PiS do Rady Miasta Rybnika, a następnie przedstawił najważniejsze punkty swojego programu, m.in.: zadbanie o porządek w mieście, bezpłatną komunikację (zwrócił uwagę, że takie rozwiązanie od lat funkcjonuje w Żorach, a niedawno wprowadzono je również w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Raciborzu), ożywienie rybnickiego Kampusu, powrót wielkich koncertów na stadion, poddanie pod publiczną dyskusję sensu istnienia kontrapasów dla rowerzystów w centrum Rybnika, przegląd spółek komunalnych, które - jak podkreślił - mają służyć mieszkańcom, a nie zarządom i radom nadzorczym.

W rozmowie z Andrzejem Sączkiem zwróciliśmy uwagę na fakt, że większość jego postulatów pokrywa się z programem Lepszego Rybnika. Co odpowiedział kandydat PiS? Na głosy, której grupy społecznej szczególnie liczy? Między innymi o tym rozmawialiśmy z Andrzejem Sączkiem tuż po konwencji:

Kałuża, Dwornik i Szczęsny na scenie

Wcześniej prowadząca Mirela Szutka (rybnicka radna) zaprezentowała kandydatów PiS do Sejmiku Województwa Śląskiego. Przypomnijmy, że listę otwiera Wojciech Kałuża (Żory), drugie miejsce ma Łukasz Dwornik (Rybnik), a trzecie Julia Kloc-Kondracka (Kobiór). Kolejne miejsca na liście PiS zajmują: Jarosław Szczęsny (Olza), Paulina Matusiak (Jastrzębie-Zdrój), Jerzy Labus (Świerklany), Maria Mura (Owsiszcze), Bogumił Wrona (Wodzisław Śl.), Barbara Cygańczuk (Rybnik).

Rybnicki radny Łukasz Dwornik, poseł Bolesław Piecha, radny sejmiku Wojciech Kałuża oraz radny sejmiku Jarosław Szczęsny ustawiają się do zdjęcia

Z radnym Łukaszem Dwornikiem, w poprzednich wyborach kandydatem PiS na prezydenta Rybnika, rozmawialiśmy tuż po zakończeniu konwencji:

Wybory w Czerwionce, powiecie rybnickim i Żorach

Kolejnym punktem programu było przedstawienie kandydatów na burmistrza Czerwionki-Leszczyn. Kandydatką PiS na to stanowisko jest Izabela Rajca. Jej mąż Cezary Rajca jest kandydatem PiS na starostę powiatu rybnickiego.

Wiceprezydent Daniel Wawrzyczek kandyduje na prezydenta Żor. D. Wawrzyczek będzie rywalizować w wyborach ze swoim przełożonym - prezydentem Waldemarem Sochą, którego popiera... Koalicja Obywatelska. Co ciekawe, wcale nie oznacza to rozłamu w żorskim samorządzie. O tej niecodziennej sytuacji rozmawialiśmy z D. Wawrzyczkiem:

Daniel Wawrzyczek o wyborach na prezydenta Żor [MP3]

Kogo poprze PiS w Raciborzu i Wodzisławiu Śl.?

Zapytaliśmy Bolesława Piecha, których kandydatów poprze PiS w wyborach na prezydentów Raciborza i Wodzisławia Śląskiego. Wpływowy poseł PiS powiedział nam, że w Raciborzu jego partia poprze prezydenta Dariusza Polowego (choć D. Polowy nie jest członkiem PiS, w poprzednich wyborach również miał poparcie tej partii), natomiast w Wodzisławiu Śląskim sytuacja nie jest jeszcze jasna.

Ludzie

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Waldemar Socha

Prezydent Żor

19 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~hmm (85.202. * .83) 14.03.2024 09:26

Republika..hmm "ta piosenka napisana jest dla kasy"

~PiSniedziękuję (188.137. * .64) 13.03.2024 13:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@bambaryła na współpracy z Niemcami zyskujemy gospodarczo bo oni są naszym największym importerem. Poza tym najliczniej odwiedzają turystycznie nasz kraj. Najchętniej kupują w przygranicznych sklepach. Co raz mniej osób wierzy we wciskaną przez was ciemnotę. PiS wcale nie było partią która dbałaby o interes Polaków. Np. Polski Ład doprowadził do okradzenia samorządów i przedsiębiorców. Który kraj tak postępuje? Martwisz się o majątek narodowy? To czemu PiS sprzedał LOTOS Arabom? PiS nie ma "trochę" za uszami. To partia szkodząca w wielu dziedzinach i forsująca niektóre regiony, swoich ludzi i kościół. Całe szczęście, że ludzie im powiedzieli DOŚĆ. W wyborach samorządowych czeka ich jeszcze większa klęska bo nie mają już... kłamiących i manipulujących ludźmi radia i telewizji.

~bambaryła (188.137. * .32) 13.03.2024 13:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

POwska ciemnota, Niemcy ciągną za sznurki marionetki, a Tusk tańczy tak jak oni chcą. Obudzicie się kiedyś w kraju , w którym Polak będzie mniejszością i nie będzie miał swojego zdania, strach będzie wyjść o zmroku na ulicę, tak jak dzieje się to obecnie w "liberalnych" wyzwolonych państwach . Zacznie się wysprzedawanie majątku Polskiego - obcym krajom, wprowadzenie Euro. Nie bronię PIS-u , bo każda partia ma swoje za uszami. Ale to co nam zafunduje Tusk z bandą idiotów lewicowców, to będzie jazda bez trzymanki.

~PiSniedziękuję (188.137. * .64) 13.03.2024 11:19
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@Objektywny niestety ale PiS wprowadził głupsze zasady niż w niektórych innych krajach w czasie pandemii np. zakaz wstępu do lasu, brak stanu wyjątkowego, brak ochrony przedsiębiorców (poza tarczą z dykty) a ostatnio polityk PiSu przekonywał do Zielonego Ładu - więc proszę nie chwal tej bandy która jest gorsza od innych bo dodatkowo narusza wolność wyboru, wtrąca się w poglądy ludzi, inwigilowała. Otwarły ci się oczy jak np. TVP odmóżdżała ludzi?

Objektywny 13.03.2024 10:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(188.137.*.64) Zapomniałeś jeszcze napisać o tych większych winach PiS-u dotyczących całej Uni jak pandemia dzięki której prawie w wszystkich krajach Uni nastąpiła rosnąca inflacja ,proponował bym zacząć myśleć samodzielnie proszę uwierzyć to wcale nie boli a potrzeba tylko otworzyć oczy szeroko zamknięte !!!!....

~PiSniedziękuję (188.137. * .64) 13.03.2024 10:31
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@bambaryła to są PiSowskie bujdy bo: VAT 0 na żywność miał być w założeniu krótkookresowy, koniec kotłów na gaz - nie ma znaczenia kto by rządził w Polsce bo tego chce większość unijna (to działania mające uniezależnić się od krajów nieunijnych - Rosji, Kataru, Norwegii), przymusowe remonty - będzie ładniej i cieplej dla lokatorów tak jak w blokach, a kto np. kupując auto czy mieszkanie płaci jeszcze gotówką - od lat nie ma takich płatności, Zielony Ład był chwalony przez Wojciechowskiego człowieka z PiS - nagle nie podoba się?, paliwo było sztucznie zaniżone przez Obajtka - trochę jak w gospodarce PZPR sterowanej centralnie. A co mieliśmy dzięki PiS? Największą inflację, najsłabszą złotówkę, brak środków KPO, miliardowe kary za TSUE i Turów, okradanie samorządów, zdecydowane faworyzowanie bastionów PiS czyli Polski wschodniej, kłamstwa premiera, inwigilowanie Pegasusem, butę i pychę rządzących, starca sterującego wszystkimi swoimi politykami z Nowogrodzkiej. NIE DLA PIS w kraju! NIE DLA PIS w samorządach.

~bambaryła (188.137. * .32) 13.03.2024 09:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No zagorzali zwolennicy koalicji z15 października, co ze 100 konkretami , ja wam powiem!
Vat na żywność, podatek od aut spalinowych, koniec kotłów na paliwa kopalne - czytaj na gaz!, przymusowe remonty klimatyczne budynków, zakaz transakcji gotówkowych, najliczniejszy rząd w całej UE, Zielony Ład dla rolników, podwyżki cen za paliwo. A wy głupcy dalej ślepo wierzycie , że Tusk uratuje Polskę

~Kwdg (46.134. * .220) 13.03.2024 09:31
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Żadnego pomysłu na Rybnik nie ma ,a rowery miejskie prawie nikt nie wypożyczał to po co miały być komunikacja za darmo to sobie na podatkach odbiją cały pis

~Ihvf (46.134. * .220) 13.03.2024 09:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Daleko od PiSu nie po to byłem na wyborach żeby PiS mi żądził w Rybniku

~Normalny1 (91.204. * .132) 12.03.2024 23:09
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Żaden pisowiec,nie dla partii złodziejki..

~Kubbaa (46.204. * .85) 12.03.2024 14:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ciekawe czy gdyby Oni mieli iść i służyć za darmo dwa lata w zasadniczej sluzbie wojskowej to czy też tak ochoczo sie tam do niej tak samo by pchali. Oni wszyscy idą dla forsy i tyle , takie jest moje zdanie.

~Cola (46.134. * .135) 12.03.2024 11:46
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Szczęść Boże Rybnikowi ale nie PiSowi. Przez złodziejski PiSowski ład polskie miasta zostały okradzione. Rybnik stracił 175 milionów.

~Pomysl (46.204. * .150) 12.03.2024 11:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Chcesz podarować Komuś dietę i dojścia oraz ustawić Mu rodzinę idź na wybory głosować . .

~Wald (193.43. * .140) 12.03.2024 09:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jest i on Jabol w całej okazałości (Jabłoński). Kombinator i bajkopisarz.

~bambaryła (193.46. * .123) 12.03.2024 09:34
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@Pył a ile polityków zmieniło barwy? mam zacząć wymieniać ? to nie powód żeby kogoś opluwać publicznie !

~Pył (89.25. * .86) 12.03.2024 09:24
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

leśnik ma rację...

lepszej twarzy dla PiS-u nie ma... czysty przekręt z pluciem wyborcą w twarz... no cały PiS

~bambaryła (193.46. * .123) 12.03.2024 09:07
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@leśnik1 coś się uczepił Wojtka Kałużę, czyżby pod nikiem " leśnik1" krył się urażony wyborca ślepo zapatrzony w PO, daruj sobie takie puste komentarze.

~leśnik1 (78.31. * .32) 12.03.2024 08:23
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Nie ma lepszej twarzy dla PiS-u jak pan Kałuża. Brawo, człowiek honoru i odpowiedzialności. pierwsze miejsce na liście do sejmiku, więcej zdjęć tego kandydata,

~Kasa (46.204. * .124) 12.03.2024 07:01
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

po forse ,po forse.