Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Z rozmachem do Pietrowic Wielkich powróciła Gala Przedsiębiorczości. Dla zgromadzonych wystąpił Andrzej Grabowski [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Kiedy w 2020 roku w Pietrowicach Wielkich organizowano 15. Galę Przedsiębiorczości nikt nie przypuszczał, że na kolejną – 16. edycję będzie należało zaczekać kilka lat. Wydarzenie wstrzymała pandemia koronawirusa, ale powróciło z wielkim rozmachem. Kogo wyróżniono?

Żołnierze ćwiczyli w lesie na terenie Kuźni Raciborskiej  

Żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyli na terenie byłej bazy 11 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Równocześnie szkolili uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Akcję przeprowadzono w sobotę 15 października.

Remont słodowni na Zamku znacznie podrożał. Rząd więcej nie da. Radni powiatu z wątpliwościami 

W starostwie muszą głębiej sięgnąć do kieszeni. Urzędnicy liczyli, że starczy im 9 mln zł na roboty budowlane w słodowni. Tymczasem spośród firm zainteresowanych najtańsza oferta jest o 2 mln zł większa, a raciborski Borbud żąda 13 mln zł. Sprawa stanęła na wrześniowej sesji.

Nowa obwodnica kontra drożyzna 

Jak poinformował radnych starosta raciborski Grzegorz Swoboda, trwają prace nad tzw. zachodnią obwodnicą Raciborza. Zajmuje się tym specjalny zespół samorządowców i drogowców. Włodarz wchodzi w jego skład, a towarzyszy mu m.in. Adam Wajda – samorządowiec powiatowy i przedstawiciel firmy Eko-Okna, która włączyła się w ideę budowy...

Rada Powiatu Raciborskiego potępiła działania Putina i Federacji Rosyjskiej na Ukrainie 

Od symbolicznego gestu wsparcia dla mieszkańców partnerskiego Horiszni Plawni i Ukraińców zaczęła się druga w tym roku sesja Rady Powiatu Raciborskiego. 1 marca w sali obrad pojawiły się flagi Ukrainy i partnerskiego miasta. Radni przypięli sobie wstążeczki w ukraińskich barwach.

Frączek do starosty: czy gracie w bambuko z Zamkiem? Radny podejrzewa chęć prywatyzacji zabytku  

Radni z klubu PiS sprzeciwili się na sesji planom zarządu powiatu, żeby przeznaczyć 200 tys. zł na przygotowanie koncepcji adaptacji zamkowej słodowni pod centrum konferencyjno - eventowe i muzeum multimedialne. Doszło do słownej sprzeczki między starostą a radnym Tomaszem Kusym. Radny Ryszard Frączek porównał sytuację z Zamkiem do...

Przy szpitalu powstanie centrum dla niepełnosprawnych dzieci 

W starostwie porozumieli się z Eko-Oknami i na Gamowskiej ma być wybudowany nowy obiekt. Posłuży rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami.

Premier Morawiecki w Kornicach. Odwiedza największego pracodawcę Raciborszczyzny - Eko-Okna [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]  

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki gości dzisiaj (tj. 12 lipca) na Śląsku. Na jego trasie znalazły się Ogrody Japońskie w Parku Śląskim w Chorzowie, które oficjalnie otwarto. Premier przybył również do Kornic w gminie Pietrowice Wielkie, gdzie wizytuje największego pracodawcę Raciborszczyzny - firmę Eko-Okna S.A. "Na żywo"...

Impreza w pandemii. Radni płacili za siebie, ale fakturę dostało starostwo 

Tomasz Kusy szef radnych z PiS-u nie daje spokoju włodarzowi powiatu w sprawie świętowania zeszłorocznego absolutorium w Zajeździe Biskupim. Radny analizuje fakturę za stołowanie się tam radnych, a starosta twierdzi, że błędnie ją opisano.

Prywatyzacja diagnostyki w szpitalu nie ma pełnego poparcia w radzie powiatu 

Chociaż komisja zdrowia, także głosami rajców PiS (Paweł Płonka i Sebastian Mikołajczyk) poparła niemal jednogłośnie kontynuację obecnej formuły w działalności szpitala rejonowego w Raciborzu, gdzie zakład diagnostyki jest sprywatyzowany, to już na sesji powiatowej opozycja ogłosiła wyraźny sprzeciw.

"Dla nas ważny jest człowiek". Otwarto prywatną przychodnię dla pracowników Eko-Okien [ZDJĘCIA]  

Pracownicy Eko-Okien nie muszą już stać w kolejkach do otolaryngologa, okulisty czy na badania techniczne. Wszystkie te usługi będą świadczone w przyzakładowej przychodni. 24 lutego nastąpiło jej oficjalne otwarcie.

Eko-Okna przekazały potrzebującym ponad pół tysiąca komputerów 

- Nie było żadnego klucza. Kto potrzebował, mógł się do nas zgłosić - mówi dyrektor operacyjny Eko-Okien Adam Wajda w filmie promującym akcję.

Czy Odrą płyną ścieki z gmin? 

Marcin Nowak reprezentujący Zarząd Zlewni w Gliwicach (RZGW), podległy Gospodarstwu Wodnemu Wody Polskie, gościł na dwóch posiedzeniach samorządu powiatowego w Raciborzu. Wpierw – 23 listopada – pojawił się na obradach komisji budżetowej, a dzień później na listopadowej sesji rady powiatu.

Przebudowa za prawie 8 mln złotych. Trwa remont drogi w Kornicach  

Po rozpoczęciu prac na drodze powiatowej nr 3504S w Kornicach Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wraz z dyrektorem operacyjnym firmy Eko-Okna S.A. Adamem Wajdą wizytowali teren inwestycji.

W Rudniku nagrodzono przedsiębiorców. Wręczono siedem statuetek [ZDJĘCIA]   

Te nagrody powstały po to, by docenić trud i pracę oraz by zainspirować innych do działania. W Rudniku po raz drugi zorganizowano galę wręczenia Fial Przedsiębiorczości.

Przyszłość placu Długosza: rozmowy z inwestorem trwają 

Żółta kartka, jaką na lipcowej sesji rady miasta dostał prezydent Polowy od rodzeństwa Szukalskich nie zdopingowała go do stanowczych działań, przyspieszających sprzedaż placu Długosza.

Szpital w Raciborzu potrzebuje lekarzy. Z ginekologii odszedł szef oddziału 

Goszcząca na posiedzeniu powiatowej komisji zdrowia zastępczyni dyrektora lecznicy omówiła sytuację kadrową w szpitalu zakaźnym, która komplikuje się wskutek działalności jednostki w formie jednoimiennej.

Zobacz więcej