Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Adam Wajda

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie, były Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie, były Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Nowa remiza i marzenie o nowym wozie. Setna rocznica OSP Żerdziny [ZDJĘCIA]  

Żerdzińska jednostka strażacka świętuje swoje stulecie z wielką pompą. Nowa remiza, złoty znak Związku Ochotniczych Straż Pożarnych RP na nowy sztandar, tablica pamiątkowa i serdeczne "Sto lat". Do pełni szczęścia strażakom brakuje jeszcze nowego wozu. Obecny ma prawie pół wieku i brakuje mu zbiornika na wodę.

Winda i remont wnętrz. Nadchodzi metamorfoza Urzędu Gminy w Pietrowicach Wielkich 

Ta inwestycja w Pietrowicach Wielkich była obiektem dyskusji od lat, ale dotychczas ograniczała się jedynie do zmiany wyglądu zewnętrznego urzędu. Wciąż wnętrza budynku oczekują remontu. Nowy wójt Adam Wajda postanowił przyspieszyć tempo i zapowiedział, że do końca roku prace zostaną ukończone.

Deszczowy koszmar mieszkańców Pawłowa. Kiedy skończą się podtopienia?  

Mieszkańcy nie zdążyli jeszcze dobrze posprzątać swoich posesji, a już musieli mierzyć się z tym samym problemem. Tydzień po tygodniu Pawłów w gminie Pietrowice Wielkie zmagał się ze skutkami ulewnego deszczu. W wiosce z niepokojem spoglądają w niebo, gdy zanosi się na kolejny deszcz.

Grażyna Podleśny z komitetu Adama Wajdy została szefową rady w Pietrowicach Wielkich   

Pierwszą sesję nowej kadencji zwołano 6 maja. Obrady rozpoczął najstarszy w gronie Bernard Franiczek sołtys Żerdzin. Na początek wybrano nową przewodniczącą rady gminy.

Ostatnia sesja w Powiecie. Pożegnania i podziękowania. Wajda: każdy miał swoją misję  

16 kwietnia odbyła się 61. sesja Rady Powiatu Raciborskiego 6. kadencji. W całej podjęto 479 uchwał. Jednocześnie była to najdłuższa, bo trwająca 5 i pół roku kadencja.

Oni powalczą w drugiej turze wyborów o Kornowac, Nędzę i Kuźnię Raciborską 

Druga tura wyborów przyniesie odpowiedź, kto przez najbliższe lata będzie rządził Kornowacem, Nędzą i Kuźnią Raciborską – gminami wiejskimi i miejsko-wiejskimi powiatu raciborskiego, w których nie doszło jeszcze do rozstrzygnięcia. Jaką frekwencję zanotowano tam w pierwszej turze?

Czy wójt chce dać etat na kilka lat swojemu pełnomocnikowi wyborczemu? 

Takie pytanie wynika z apelu, który do ustępującego wójta Pietrowic Wielkich Andrzeja Wawrzynka skierował wójt-elekt Adam Wajda. Poniżej publikujemy treść apelu.

Zmiany w Pietrowicach Wielkich po 22 latach. Adam Wajda zostaje nowym wójtem 

To już dane oficjalne. Adam Wajda zastępuje Andrzeja Wawrzynka na stanowisku wójta gminy Pietrowice Wielkie.

AKTUALIZACJA

Pomysł na kadencję. Adam Wajda i Andrzej Wawrzynek o swoich planach dla Pietrowic Wielkich 

Flagowe projekty stanowią trwałą pamiątkę po włodarzach gmin, którzy odważnie się nimi zajęli i doprowadzili do ich realizacji. To na podstawie tych osiągnięć ocenia się ich kadencje. Dlatego też przyjrzeliśmy się, jakie cele mają ci, którzy ubiegają się o najważniejsze stanowiska w poszczególnych gminach wiejskich i miejsko-wiejskich...

19 osób rywalizuje o 7 stanowisk. Poznaj kandydatów na urząd wójtów i burmistrzów w powiecie raciborskim 

W gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego zgłosiło się łącznie 19 kandydatów na 7 stanowisk wójtów i burmistrzów. Decyzję o tym, kto będzie kierował władzą przez kolejne pięć lat, podejmą wyborcy 7 kwietnia. W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie uzyska w pierwszej turze co najmniej 50 proc. głosów, odbędzie...

2 komitety, 30 kandydatów. Sprawdź, kto chce zostać radnym w gminie Pietrowice Wielkie [LISTA] 

Dwa komitety wyborcze, KWW "Doświadczenie Rozwój Odpowiedzialność" pod przewodnictwem Andrzeja Wawrzynka oraz KWW "Z Miłości do Gminy" z Adamem Wajdą na czele, wystawiły swoich kandydatów we wszystkich 15 okręgach, co daje łącznie 30 osób, które ubiegają się o mandaty radnych w gminie Pietrowice Wielkie. Kto konkretnie? Mamy listę.

Wybory samorządowe w powiecie raciborskim. Kto ma szansę na fotel wójta i burmistrza? 

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Sprawdzamy, które komitety w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego mogą wystawić kandydatów na najważniejsze stanowiska – wójtów i burmistrzów. Warunkiem jest zgłoszenie co najmniej ośmiu kandydatów na radnych.

Oficjalna wizyta na budowie trzeciej fabryki Eko-Okien 

Już wkrótce, bo na kwiecień tego roku, planowane jest otwarcie zakładu produkcyjnego w Kędzierzynie-Koźlu. Teren inwestycji odwiedzili przedstawiciele powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Adam Wajda przedstawił kandydatów na radnych Pietrowic Wielkich. Jest dumny ze swojej drużyny 

- Mam ogromną przyjemność zaprezentować Państwu naszą wspaniałą grupę osób – mocną drużynę, składającą się z bardzo pracowitych jednostek o różnorodnych doświadczeniach życiowych, temperamentach i zainteresowaniach. Jednoczy nas jedna idea – działania na rzecz rozwoju Naszej Gminy Pietrowice Wielkie - oświadczył Adam Wajda....

Komitety Wyborcze Wyborców z Raciborza i powiatu raciborskiego w wyborach samorządowych 2024 [LISTA]  

Najwięcej zarejestrowano w Raciborzu - 7. Najmniej zgłoszono w Pietrowicach Wielkich - 2. Ostra rywalizacja zapowiada się w Kuźni Raciborskiej, Krzanowicach i Nędzy. Na dziś w Krzyżanowicach będzie tylko jeden kandydat na wójta.

W kwietniu rusza nowa fabryka Eko-Okien. 500 miejsc pracy na już, a docelowo 1000. Ruszyła rekrutacja 

W fabryce Eko-Okien na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu ruszyła testowa linia produkcyjna, z której wyjechało pierwsze okno. Na dobę w zakładzie produkowanych będzie 1500 sztuk. Zakład jest ogromny, sama hale mają 120 tys. metrów kwadratowych, co obrazowo daje nam około 20 boisk do piłki nożnej.

Andrzej Wawrzynek ponownie wystartuje na wójta Pietrowic Wielkich. "Jestem pełen energii i determinacji, nie odczuwam wypalenia" 

W rozmowie z Nowinami urzędujący wójt Pietrowic Wielkich zapowiedział swój start w nadchodzących wyborach. Jeśli Andrzej Wawrzynek wygra, będzie to jego szósta kadencja. Wiadomo już, że urzędujący wójt będzie miał rywala w osobie Adama Wajdy, byłego sekretarza Pietrowic Wielkich, aktualnie przewodniczącego rady powiatu oraz menedżera...

Zobacz więcej