Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koronawirus w Kuźni Raciborskiej. Co dzieje się w szkołach i przedszkolach?

Zgodnie z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa od poniedziałku 26 października do 6 listopada uczniowie klas IV-VIII uczą się w systemie zdalnym. A jak sytuacja prezentuje się w poszczególnych placówkach podległych kuźniańskiemu urzędowi miejskiemu?

Koronawirus w Kuźni Raciborskiej. Co dzieje się w szkołach i przedszkolach?
zdjęcie poglądowe

Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Rudach do 3 listopada uczą się zdalnie. W tej szkole do tego czasu nie pracuje także świetlica. Powodem jest stwierdzone zakażenie wśród kadry nauczycielskiej, uczniów oraz ich rodziców (czytaj więcej: Koronawirus dotarł do podstawówki w Rudach. Zachorowali nauczyciele i uczniowie). Natomiast w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej uczniowie klas I-III uczą się w placówce. Pracuje także stołówka i świetlica szkolna.

Jeśli chodzi o przedszkola, to w placówce nr 1 w Kuźni Raciborskiej pod nadzorem epidemiologicznym do 6 listopada pozostaje grupa 6-latków. Dla nich zorganizowano zajęcia zdalne. Kilkoro przedszkolaków wraz z rodzicami zostało skierowanych na kwarantannę ze względu na kontakt z zakażonym nauczycielem. Pozostałe oddziały przedszkolne pracują normalnie. Podobnie zadziało się również w przedszkolu numer 2. Z kolei przedszkole w Rudach pracuje bez zmian.

- Wszelkich dodatkowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Można je także znaleźć na stronach internetowych placówek - informują rodziców urzędnicy.

Koronawirus - wszystko o pandemii 3456 wiadomości, 5528 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kluska (84.234. * .168) 27.10.2020 10:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pan/i chyba opuścił/a lekcje gdy było czytanie ze zrozumieniem bądź przeczytał/a tylko i wyłącznie fragment "podobnie jest w przedszkoli nr 2"..Co do pozostałych zaleceń i problemów chyba pomylił/a Pan/i adresata.

~rodzic9238937 (157.25. * .178) 27.10.2020 09:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czyta to ktoś przed publikacją? "Pozostałe oddziały przedszkolne pracują normalnie. Podobnie zadziało się również w przedszkolu numer 2" Podobnie jak w przedszkolu nr 1 czy podobnie jak w innych działających normalnie? W przedszkolu nr 2 zarażona była jedna z pracownic. W czwartek już jej nie było, a dopiero w poniedziałek rodzice dostali informację. Dzieci mają zostać w domu natomiast pracownice przebywające na co dzień oczywiście pracują normalnie. Grupy mają się nie mieszać natomiast mieszają się regularnie, tak w budynku jak i na przedszkolnych placach zabaw. Kadrze przydało by się porządne szkolenie. Aha a na drzwiach wejściowych to powieście wytyczne dla przedszkoli a nie dla szkół.