Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Koronawirus dotarł do podstawówki w Rudach. Zachorowali nauczyciele i uczniowie

20.10.2020 16:42 | 2 komentarze | mad
Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 23:00

TEKST AKTUALIZOWANY

Kolejna placówka w powiecie raciborskim zmaga się z koronawirusem. Od środy 21 października Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) zawiesza zajęcia stacjonarne. Co z przedszkolem?

Koronawirus dotarł do podstawówki w Rudach. Zachorowali nauczyciele i uczniowie
Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koronawirus w Rudach

W związku ze zgłoszeniami przypadków dotyczącymi zachorowań na COVID-19 wśród nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, a także ze względu na dużą absencją wśród nauczycieli i uczniów dyrektor szkoły Adrian Plura, w porozumieniu z gminą i po poinformowaniu Sanepidu i kuratorium, zawiesił zajęcia stacjonarne w szkole od 21 października. - Dyrektor na razie oczekuje jeszcze na zgodę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu na przejście szkoły na nauczanie zdalne. Póki co dni wolne będą wynikały z tzw. dni dyrektorskich. Na chwilę obecną zawieszenie zajęć obowiązuje do końca tygodnia, czyli do piątku 23 października - informuje Anna Mainusz, kierownik Referatu Edukacji, Sportu i Promocji kuźniańskiego urzędu. Informacje o kolejnych decyzjach mają być udostępniane rodzicom na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły oraz gminy i Facebook.

Jak się dowiadujemy, szkolna świetlica będzie funkcjonowała dla zdrowych dzieci potrzebujących opieki. - Prosimy o zgłoszenie tego faktu dyrektorowi przez dziennik elektroniczny. Za wszelkie niedogodności związane z podjętą decyzją z góry przepraszamy, ale została ona podjęta w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły - mówi pani kierownik.

Co z przedszkolem?

W murach rudzkiej podstawówki znajduje się również przedszkole. Zostało tam przeniesione na czas remontu swojej siedziby. Jak wyjaśniają w urzędzie, placówka będzie funkcjonowała bez zmian. - Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby podejrzewać, iż personel przedszkola może również zostać objęty obostrzeniami lub wystąpiło jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo w zakresie normalnego funkcjonowania przedszkola. Stołówka dla dzieci przedszkolnych będzie funkcjonować normalnie. Autobus szkolny również będzie dowoził dzieci do przedszkola zgodnie z planem - wyjaśnia Anna Mainusz.


AKTUALIZACJA

- Informujemy, że złożony do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wniosek dyrektora szkoły w sprawie zmiany organizacji nauczania w związku z zachorowaniami na SARS-CoV-2 uzyskał pozytywną opinię - podaje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej. Nauczanie zdalne obejmujące wszystkie klasy podstawówki do 3 listopada. Uległa również zmiana decyzja względem świetlicy szkolnej, gdzie zajęcia również zostają zawieszone. - Przedszkole nadal pracuje normalnie. Prosimy rodziców, by przysyłali do przedszkola dzieci zdrowe, które nie miały kontaktu z osobami zakażonymi lub chorymi - czytamy w urzędniczym komunikacie.Ludzie:

Adrian Plura

Adrian Plura

Radny Powiatu Raciborskiego.