Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski

Były starosta wodzisławski

Wicestarosta Skatuła do dyrektora Kowalika: "Jeżeli się zawini i czegoś nie dopełni, to trzeba mieć odwagę i powiedzieć to wprost" 

Zgrzyt między kierownictwem powiatu wodzisławskiego a dyrektorem Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. - Czuję się wprowadzony w błąd, delikatnie mówiąc - mówił wicestarosta Skatuła do Krzysztofa Kowalika.

OSP Bluszczów podsumowała rok działalności [ZDJĘCIA]  

Strażacy z OSP Bluszczów podsumowali rok działalności na zebraniu sprawozdawczym. Przedstawili także ciekawe plany na kolejny rok.

Proboszcz z Rogowa z Gorzycką Perłą 2022. Wręczono też upominki dla stypendystów [ZDJĘCIA]  

Wspólne zdjęcie wyróżnionych stypendiami gminnymi wraz z władzami gminy i przedstawicielami władz powiatu

Uruchomiono nową linię Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. We wrześniu darmowe przejazdy 

Na terenie powiatu wodzisławskiego ruszyła właśnie nowa linii autobusowa, która jest dedykowana przede wszystkim uczniom z południowej części regionu, w szczególności z terenu gminy Gorzyce i okolic, którzy dojeżdżają do szkół ponadpodstawowych w Pszowie i w Rydułtowach.

Rozmawiają o poprawie efektywności zarządzania wodą 

Na terenie powiatu wodzisławskiego tworzy się Lokalne Partnerstwa ds. Wody. Jaki jest główny cel tego przedsięwzięcia?

Osiny pożegnały sołtysa śp. Henryka Tomalę [ZDJĘCIA]  

W kościele pw. Ducha Świętego w Osinach odbyła się msza święta w intencji zmarłego w niedzielę 7 sierpnia wieloletniego sołtysa Henryka Tomali. 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach zyska nowe otoczenie. Nakładem blisko pół miliona złotych 

- Samorząd Powiatu Wodzisławskiego od lat inwestuje w swoje szkoły - słyszymy w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Pod koniec lipca podpisano tam umowę na budowę parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach.

Magazyn, do którego będą przychodziły paczki z całego świata. Budowa Panattoni w Gorzyczkach pnie się w górę 

Budowa centrum – mimo rozmiarów – jest mocno zaawansowana. Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Mowa o budowane Centrum logistycznego Panattoni w Gorzyczkach.

Prawie 250 tys. złotych trafi do powiatu. Dzięki temu szkoła specjalna otrzyma nowy minibus  

Powiat wodzisławski pozyskał kolejne dofinansowanie na rzecz osób z niepełnosprawnością. Dzięki nowym środkom zakupiony zostanie minibus.

Oferty pracy dla Ukraińców. PUP w Wodzisławiu Śl. tworzy bazę miejsc 

Ważne zadanie stoi przed Powiatowym Urzędem Pracy w Wodzisławiu Śl. Z jednej strony to wsparcie dla ukraińskich obywateli, którzy już dzisiaj pracują w zakładach na terenie powiatu. Z drugiej, pomoc w znalezieniu miejsc pracy napływającym na teren powiatu wodzisławskiego wojennym uchodźcom.

Z wojewodą o sytuacji na Ukrainie 

Przedstawiciele samorządu powiatu wodzisławskiego wzięli udział w telekonferencji z wojewodą śląskim na temat sytuacji na Ukrainie.

Powiat projektuje przebudowę dwóch newralgicznych skrzyżowań 

- Celem obu zadań jest poprawa bezpieczeństwa ruchu i przepustowości na skrzyżowaniach - słyszymy w wodzisławskim starostwie. O jakie przedsięwzięcia chodzi?

Wiadomo już, kto przebuduje Raciborską w Bełsznicy i Rogowie 

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. rozstrzygnął przetarg na kompleksową przebudowę kolejnego, tym razem aż dwukilometrowego odcinka ul. Raciborskiej w Bełsznicy i Rogowie. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą.

Panattoni w gminie Gorzyce przebuduje drogi 

Przebudują drogę, wybudują rondo i poprawą bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Wraz z budową jednej z hal na terenie strefy przemysłowej w Gorzyczkach zmieni się także układ komunikacyjny w tamtym rejonie.

Przebudowa ronda przy autostradzie A1 lekiem na korki? 

Już teraz dochodzi do zatorów w ciągu ul. Raciborskiej w okolicach węzła autostrady A1 na granicy Gorzyczek i Łazisk. Adodatkowo w tym rejonie planowane są duże inwestycje, które będą miały wpływ na wzmożony ruch samochodów ciężarowych.

Radość, nadzieja i ciut polityki na inauguracji roku szkolnego w powiecie wodzisławskim  

Równo w południe w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim odbyła się powiatowa uroczystość inauguracji roku szkolnego 2021/2022. Padły słowa podziękowania za trudny miniony rok i słowa nadziei co do przebiegu roku bieżącego. Nie zabrakło nawiązań do bieżącej polityki, w tym... do...

Strata wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala liczona w milionach złotych. Wicestarosta Skatuła: "Sytuacja finansowa PPZOZ-u jest niepokojąca" 

Jak wyglądają finanse szpitala w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. po pół roku bieżącego roku? Okazuje się, że nie za ciekawie. 6-miesięczny wynik zamknął się stratą na pozimie prawie 5,2 mln zł.

Zobacz więcej