Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

XIX Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu Śląskim w cieniu wielkiej tragedii [ZDJĘCIA, LIVE]

6 czerwca na obiektach Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu (stadion przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim) o godz. 9.30 uroczyście otwarto XIX Powiatową Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.

XIX Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu Śląskim w cieniu wielkiej tragedii [ZDJĘCIA, LIVE]
Uczestnicy olimpiady podczas parady otwierającej wydarzenie

Celem Olimpiady – jednego z największych tego rodzaju wydarzeń w województwie śląskim – jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami udziału w zawodach rekreacyjno-sportowych, popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych oraz integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym.

Uroczystość otwarcia Olimpiady rozpoczęła się od przemarszu orkiestry, delegacji z flagą olimpijską oraz uczestników

W ramach Olimpiady przewidziano 15 indywidualnych konkurencji sportowych: bieg sprinterski na 30 metrów, pchnięcie kulą, rzut piłką palantową na odległość, skok w dal z miejsca, slalom z piłką, strzały do bramki, rzut piłką lekarską, bieg z przeszkodami, rzuty do puszek, rzuty woreczkami do celu, rzuty do tarczy, podnoszenie ciężarka, rzuty do kosza, unihokej, podbijanie piłeczki.

W tegorocznej Olimpiadzie udział wzięły 24 ośrodki, ponad 300 uczestników, 127 opiekunów, 130 wolontariuszy oraz ok. 150 kibiców.

Po wciągnięciu flagi olimpijskiej na maszt zapalono symboliczny znicz olimpijski

Każda zgłoszona drużyna, która wzięła udział w Olimpiadzie otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar, a uczestnicy – pamiątkowe medale.

Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., wodzisławski ośrodek Caritas, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach oraz Powiatowy Młodzieży Ośrodek Sportu w Wodzisławiu Śl. Wydarzenie wspierają wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.

Grupy uczestników po otwarciu Olimpiady przystąpiły do uczestnictwa w konkurencjach

Z rąk Tadeusza Skatuły oraz Krystyny Kuczera gratulacje odebrał 16-letni Marek Freiwald z Rydułtów, który zdobył złoto, srebro oraz brąz w mistrzostwach Europy juniorów do lat 16 w siłowaniu się na rękę. Marek od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. 

16-letni Marek odbiera gratulacje

Olimpiada w cieniu wielkiej tragedii

6 czerwca wicestarosta Tadeusz Skatuła otworzył XIX Powiatową Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych. Niedługo później w pomieszczeniu Zespołu Szkół Technicznych wicestarosta zasłabł. Według wstępnych informacji stracił przytomność. Przez ponad godzinę prowadzono jego reanimację, jednak nie udało się go uratować. 

- Jest mi niezmiernie miło w imieniu władz powiatu wodzisławskiego powitać naszych wspaniałych sportowców wraz z opiekunami, szanownych gości, widzów i nieocenionych wolontariuszy, którzy dzisiaj uczestniczą w naszej Powiatowej Olimpiadzie Niepełnosprawnych. Cieszę się niezmiernie, że ta impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń rekreacyjno-sportowych, ponieważ z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych. Na dzisiejszej olimpiadzie jest ponad 320 uczestników, nie licząc tak zgromadzonej widowni i kibiców - mówił Tadeusz Skatuła na otwarcie olimpiady. 

Wicestarosta podczas przemówienia na otwarciu Olimpiady

Live z rozpoczęcia Olimpiady. Po 20 minucie swoje przemówienie ma wicestarosta

Ludzie

Tadeusz Skatuła

Były radny powiatu wodzisławskiego, wicestarosta i starosta wodzisławski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].