Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

O tragedię nietrudno. Złamane słupy energetyczne w Pawłowie nadal pod napięciem  

Ostatnia nawałnica spowodowała liczne zalania, uszkodzenia dachów oraz poważne awarie w sieci energetycznej na terenie regionu. Mimo że większość problemów została już naprawiona, inne, takie jak złamane słupy w Pawłowie, wciąż oczekują na interwencję. Jest to pilna sprawa ze względu na potencjalne zagrożenie, jakie stanowią.

Nowa remiza i marzenie o nowym wozie. Setna rocznica OSP Żerdziny [ZDJĘCIA]  

Żerdzińska jednostka strażacka świętuje swoje stulecie z wielką pompą. Nowa remiza, złoty znak Związku Ochotniczych Straż Pożarnych RP na nowy sztandar, tablica pamiątkowa i serdeczne "Sto lat". Do pełni szczęścia strażakom brakuje jeszcze nowego wozu. Obecny ma prawie pół wieku i brakuje mu zbiornika na wodę.

Grażyna Podleśny z komitetu Adama Wajdy została szefową rady w Pietrowicach Wielkich   

Pierwszą sesję nowej kadencji zwołano 6 maja. Obrady rozpoczął najstarszy w gronie Bernard Franiczek sołtys Żerdzin. Na początek wybrano nową przewodniczącą rady gminy.

Odwołane zajęcia taneczne w Pietrowicach Wielkich budzą zniesmaczenie. W tle spotkanie komitetu wyborczego   

- To oburzające - usłyszeliśmy od kilku mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie, którzy skontaktowali się z redakcją Nowin. Poszło o odwołane zajęcia taneczne w Centrum Społeczno-Kulturalnym, gdzie zaplanowano także spotkanie wyborcze jednego z komitetów. Gmina przyznaje, że spotkanie faktycznie zaplanowano, ale na innym piętrze. - Jednocześnie...

O bezpieczeństwie na wsi, zamiast wagarów. Tak było pierwszego dnia wiosny w Pietrowicach Wielkich [ZDJĘCIA]  

Placówka KRUS w Raciborzu, którą kieruje Krystyna Lancman, kontynuuje akcje prewencyjne w powiecie, a tegoroczny Gminny Dzień Bezpieczeństwa odbył się w Pietrowicach Wielkich. Wzięło w nim udział 304 uczniów, którzy, pomimo kuszącej wiosennej aury, zdecydowali się uczestniczyć w wydarzeniu, zamiast wagarować. W końcu pierwszy dzień...

Radni z Pietrowic Wielkich interweniują u prezydenta Dudy i premiera Tuska 

Radni z Pietrowic Wielkich na ostatniej sesji wyrazili sprzeciw wobec planów wykorzystania górotworu pod powierzchnią gminy do składowania sprężonego dwutlenku węgla lub jego mieszanki. Decyzja ta jest bezpośrednią odpowiedzią na zaniepokojenie wyrażane przez mieszkańców. - Temat jest świeży, nowy, kontrowersyjny. Nie chcemy ukrywać,...

Radni z Pietrowic nie podjęli uchwały po myśli mieszkańców. Chodzi o wtłaczanie dwutlenku węgla do magazynu w ziemi. Jak tłumaczą swoją decyzję? 

Radni z Pietrowic Wielkich, choć z pełnym zrozumieniem podchodzą do obaw mieszkańców związanych ze składowaniem dwutlenku węgla w górotworze na terenie gminy, zdecydowali, że nie podejmą uchwały, o jaką wnioskowali sygnatariusze petycji w tej sprawie.

W Pietrowicach Wielkich padły strzały. Wirtualna strzelnica oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]  

Były dworzec kolejowy w Pietrowicach Wielkich doposażony w wirtualną strzelnicę. Jak nowa atrakcja wykorzystywana jest w praktyce?

Cała wieś jak jedna rodzina. Samborowice świętują dożynki, w korowodzie reprezentacje różnych zawodów [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Dożynki to święto plonów, które ma ogromne znaczenie dla ludzi na wsi, jest pełne radości i wspólnego świętowania.

Policjanci bliżej mieszkańców. Do Pietrowic Wielkich po 12 latach powrócił posterunek policji [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA]  

Policjanci jeszcze skuteczniej mają troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie, zwłaszcza że w gminie swoją siedzibę ma największy pracodawca Raciborszczyzny. Posterunek policji oficjalnie został otwarty w piątek 8 września.

Wiadomo co było przyczyną masowego śnięcia ryb w Krowiarkach. W wiosce wiedzą, jak temu zapobiec w przyszłości 

Są znane wyniki badań wody ze stawu w Zielonym Centrum w Krowiarkach, które przeprowadzono po tym, gdy stwierdzono masowe śnięcie ryb. W wiosce wiedzą, co zrobić, aby przeciwdziałać temu problemowi w przyszłości.

Dlaczego przystosowanie pomieszczeń pod posterunek policji w Pietrowicach Wielkich tak długo trwa? 

Temat utworzenia Posterunku Policji w Pietrowicach Wielkich powrócił na obrady miejscowej rady przy zmianach budżetowych. Bo choć wcześniej mówiło się, że placówka będzie funkcjonowała już w czerwcu, to ciągle trwają prace remontowe. Miejscowi decydenci przyznają, że choć roboty spowolniły, to zapewniają, że posterunek na pewno powstanie.  

Wicemarszałek województwa opolskiego: Kto tak naprawdę stoi za projektem linii kolejowej Racibórz-Racławice Śląskie 

W głubczyckim magistracie samorządowcy zainteresowani przywróceniem ruchu kolejowego między Raciborzem a Głubczycami podpisali umowy o pokryciu części kosztów prac projektowych. Wydarzenie miało miejsce 12 lipca. Zabrakło tam oficjalnego akcesu raciborskich władz. Co o tym zdecydowało?

Masowe śnięcie ryb w Krowiarkach. Co jest przyczyną? 

Odpowiedź mają przynieść wyniki badań wody, choć w wiosce przypuszczają, że być może chodzi o przyduchę. Nie wykluczają jednak także innych przyczyn. Łącznie zebrano tam kilkaset karpi.  

Flagi Śląska zawisną na większości urzędów, odmawia tylko Kuźnia Raciborska 

Złoto-modre fany zawisną na urzędach poszczególnych samorządów ziemi raciborskiej? Tego chce Ruch Autonomii Śląska, ale czy zdecydują się na to poszczególni włodarze? W większości tak, choć nie wszyscy, bo w przypadku Kuźni Raciborskiej słyszymy, że gminna flaga nawiązuje jednoznacznie do barw śląskich i przez cały rok wywieszona...

140 lat odwagi i poświęcenia. OSP Pietrowice Wielkie świętuje jubileusz [ZDJĘCIA, WIDEO]  

- Taki jubileusz zdarza się raz na 140 lat - uśmiechał się Jan Herud, naczelnik i prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pietrowicach Wielkich. Czego jednostce życzy na urodziny? - Jestem już spełniony, samochód udało nam się pozyskać, co było moim oczkiem w głowie przez 20 lat naczelnikowania. Życzę, żeby to trwało...

Wiemy, co dzieje się na placu buraczanym między Makowem i Kornicami   

- Co dzieje się między Makowem i Kornicami? - pytacie w korespondencji do redakcji Nowin. Chodzi o instalację, która stanęła na tzw. placu buraczanym nieopodal Eko-Okien. Urzędnicy uspakajają: to nie ma związku z asfalciarnią.

Zobacz więcej