Bożydar Nosacz: Od buractwa do soku z buraków

Ogłaszam powstanie Społecznego Komitetu Obrony Kundelków i Buraków (za wyjątkiem buraków cukrowych, bo cukier niszczy kolagen i mamy przez to zmarszczki). Szczególnie na powstanie Komitetu chciałbym uczulić przewodniczącego Mariana Czernera, żeby – kiedy otrzyma nasz oficjalny protest – nie potraktował go jako anonimu, jak to zrobił z pismem Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego - pisze Bożydar Nosacz.

Bożydar Nosacz: Od buractwa do soku z buraków
Bożydar Nosacz (w środku) staje w obronie buraków i kundelków. Zainspirowali go do tego (nieświadomie): wiceprezydent Dawid Wacławczyk (po lewej) i Piotr Klima (po prawej).

Głównym celem naszego Komitetu będzie zwalczanie wszelkimi legalnymi środkami (z doniesieniami do prokuratury włącznie) języka nienawiści i szerzenia szkodliwych stereotypów przez osoby pełniące funkcje publiczne, w tym radnych i prezydentów. Konkretnie chodzi nam o to, żeby zarówno sympatycznych kundelków, jak i mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie buraków, nie kojarzyć z zachowaniem naszych radnych czy prezydentów. One na to nie zasłużyły!

Oczywiście kroplą, która przepełniła czarę było nagranie z udziałem wiceprezydenta Wacławczyka, który zachowanie radnych opozycji nazwał „buractwem”, a także rzekoma (poinformowała o niej radna Kusy), niegdysiejsza wypowiedź radnego Klimy, że ktoś z klubu prezydenckich radnych "się skundli" i zajmie jego stanowisko.

Na czele Komitetu stanęła Asia (nazwisko muszę utajnić ze względu na przypadkową zbieżność z nazwiskiem radnego). Asia jest posiadaczką adopotowanego kundelka Gryzaka i bardzo początkującą jutuberką, promująca kiszenie buraków dla celów zdrowotnych. Asia zna także bardzo dobrze, pasywnie i aktywnie, język nienawiści czego byłem kiedyś naocznym świadkiem. Sytuacja była taka, że Asia założyła koszulkę promującą bezpłatną adopcję psów ze schroniska. Koszulka jednak ułożyła się na jej popiersiu dosyć nieszczęśliwie, faworyzując komunikat „Nie płać, weź za darmo”, kosztem dalszej części przesłania, przekonującego do bezpłatnej adopcji piesków ze schroniska, zamiast kupowania drogich psów rasowych. Wiele osób uśmiechało się na ten widok, a biedna Asia tkwiła w błogiej nieświadomości, ciesząc się, że jako ambasadorka szczytnej akcji wywołuje taki sympatyczny odzew. Aż w końcu jeden, może lekko podchmielony, a może tylko chamski koleś, zagadnął do niej, że jak za darmo, to chętnie się z nią umówi. No i tu właśnie przekonaliśmy się, co potrafi wygarnąć Asia, jeśli ktoś ją odpowiednio zmotywuje. Nasi bohaterowie od „buractwa” i „skundlenia” to przy tym wzory cnót językowych. No, ale finał był taki, że gość ją przeprosił. Potem zresztą okazało się, że firma od koszulek się pomyliła, bo nadruk, zamiast „Nie płać”, miał brzmieć „nie kupuj”, co robi jednak różnicę. Firma też przeprosiła.

Może zatem i nasi bohaterowie powinni przeprosić i baczniej uważać, jakie zachowania publicznie promują? A sok z kiszonych buraków, m.in. naprawdę obniża ciśnienie, wspomaga odporność i przemianę materii. Warto pić!

Bożydar Nosacz


Zobacz również:

„Co za buractwo”. Wiceprezydent Wacławczyk na sesji o opozycji. Polowy: to przekłamania na łączach

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~WaclawtopiPolowego (78.31. * .162) 02.02.2022 08:04

I po co Polowemu był ten Wacławczyk, który tylko go jeszcze topi....

~dwaognie (193.105. * .176) 01.02.2022 23:42
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

miarka się przebrała
i kropla wylała ;
wkładają na grilla
ogon krokodyla...
węgiel go przyjara
będzie smród i siara...

~RacjaZ (178.43. * .171) 01.02.2022 22:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

DW dał ciała, że pozwolił się nagrać, ale ogólnie to co wyrabiają w tej radzie to jest buractwo.

~Maryjanna (46.204. * .209) 01.02.2022 21:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Za zatajenie pisma z kongresu kobiet radny przewodniczący powinien podać się do dymisji.

~Ibardzodobrze (185.244. * .245) 01.02.2022 19:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Może już skończymy z grillowaniem Klimy bo się zaczyna przypalać? Hehe żartowałem, chłop sobie zasłużył za całe lata zachowywania się jak cham i prostak