Ścieżka przyrodnicza w Arboretum Bramy Morawskiej jest jak nowa [ZDJĘCIA]

- Oficjalnie zapraszamy na odnowioną ścieżkę przyrodniczą. Możecie ją z powodzeniem odwiedzać sami ze swoimi rodzinami, polecamy się też na zajęcia zorganizowane z pracownikiem Arboretum - informuje Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

Ścieżka przyrodnicza w Arboretum Bramy Morawskiej jest jak nowa [ZDJĘCIA]
Pamiątkowe zdjęcie uczestników otwarcia odnowionej ścieżki przyrodniczej przy wejściu do Arboretum Bramy Morawskiej.

Nowe tablice na ścieżce "Co mówi las?" zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Prace porządkowe wykonali wychowankowe raciborskiego poprawczaka.

Odnowiona ścieżka przyrodnicza została otwarta 9 listopada. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej Elżbieta Skrzymowska, wiceprezydent Dawid Wacławczyk, radna Magdalena Kusy, a także urzędnicy, uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu oraz wychowankowie i pracownicy Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

- To właściwie ostatnia z pilnych inwestycji w naszym arboretum. W ciągu dwóch lat udało się już wytyczyć ścieżkę filozoficzną i oznaczyć atrakcje ze ścieżki historycznej, wykonać drewniane stojaki na rowery; na ukończeniu jest toaleta, do Zaczarowanego Ogrodu prowadzi platforma dla osób niepełnosprawnych, pojawiły się także nowe kierunkowskazy, a turyści mogą nie tylko skorzystać z usług przewodnickich i oferty warsztatowej, ale także nabyć pamiątki i odpić pamiątkowe pieczątki. Jest też quest, regularne koncerty, no i Raciborski Gród Średniowieczny. Tutaj świętujemy też święto "Matki Boskiej Zielnej" (15 sierpnia). Przed nami unowocześnienie mini - zoo, a w przyszłości centrum edukacji z odpowiednią salą - informuje wiceprezydent Dawid Wacławczyk na Facebooku.

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].