Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Polski polityk i prawnik. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 6 sierpnia 2015.

Nasi włodarze będą rządzić dłużej. Prezydent Duda podpisał ustawę 

22 listopada Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego. Kadencja nie zakończy się jesienią 2023 roku (tak jak kadencja sejmu), ale potrwa do 30 kwietnia 2024 roku.

Ostatnie pożegnanie Franciszka Pieczki. Prezydent Andrzej Duda: "Wspaniały i wielki człowiek" [ZDJĘCIA]  

Legendarny Gustlik z serialu "Czterej pancerni i pies", uwielbiany Stacho Japycz z "Rancza" i wrażliwy Mateusz z "Żywotu Mateusza" zmarł 23 września w wieku 94 lat. Franciszek Pieczka spoczął dziś (29.09) na cmentarzu w Aleksandrowie w grobie obok ukochanej żony Henryki.

Siostra z Pawłowa błogosławioną. Była ofiarą czerwonoarmistów 

W sobotę 11 czerwca w katedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu odbyła się beatyfikacja dziesięciu sióstr męczenniczek elżbietańskich. Wśród nich była pochodząca z Pawłowa w gminie Pietrowice Wielkie bł. siostra M. Melusja (Marta) Rybka.

Wiceprezydent Wacławczyk odznaczony przez prezydenta Dudę 

Dawid Wacławczyk wiceprezydent Raciborza odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi. Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w Belwederze 27 maja z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Jest nowe święto państwowe. Czy będzie wolne od pracy?  

We wtorek w Katowicach Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich. 20 czerwca po raz pierwszy będziemy obchodzili ogólnopolskie święto upamiętniające uczestników powstań śląskich.

PILNE Silny wstrząs w kopalni Zofiówka - Ratownicy dotarli do czterech osób [TEKST AKTUALIZOWANY]  

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Na teren kopalni przyjechał premier Mateusz Morawiecki, zapewniając o rządowym wsparciu dla rodzin górników, którzy zginęli w kopalni Pniówek, po nim - wieczorem - na kopalni pojawił się prezydent RP, Andrzej Duda. Na razie nie ma kontaktu z 10 górnikami w Zofiówce.  

AKTUALIZACJA

Prezydent Andrzej Duda odwiedził KWK Pniówek i spotkał się z ratownikami [LIVE, ZDJĘCIA]  

W drugi dzień trudnej akcji ratowniczej w kopalni Pniówek do Pawłowic przyjechał prezydent Andrzej Duda.

"Orzeł" spoczął na Jeruzalem. Ostatnie pożegnanie śp. Mariana Szlapańskiego  

Śp. Marian Szlapański pseudonim "Orzeł" był ostatnim żołnierzem 19. Pułku Piechoty Armii Krajowej. - Śpij nasz "Orle" w ciemnym grobie... niech się Polska przyśni Tobie - powiedział Marcin Kruszyński, wnuk jednego z towarzyszy broni Mariana Szlapańskiego na pogrzebie weterana.

Nowe nazwiska w zarządzie OSP powiatu raciborskiego na lata 2021-2025 i wielki zaszczyt dla Jana Sochy z Bieńkowic [ZDJĘCIA]  

Sześciu nowych członków ma nowy zarząd związku OSP w powiecie raciborskim. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze zorganizowano 18 grudnia w Jankowicach.

Prezes Rafako poleciał z prezydentem Dudą do Macedonii Północnej 

Rafako wzięło udział w polsko-macedońskim forum gospodarczym.

Gminy nie będą już obsługiwać programu 500 plus. Zajmie się tym ZUS 

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do obsługi, od 1 stycznia 2022 roku, programu "Rodzina 500 plus" - poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Medale dla małżeństw od prezydenta Dudy. W Nędzy uhonorowano złote i diamentowe pary [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Gmina Nędza powróciła do organizacji jubileuszów małżeńskich w tradycyjnej formie, na terenie ośrodka Aqua-Brax w Szymocicach, a nie jak rok temu, w dobie zaostrzonych restrykcji sanitarnych, w miejscowym urzędzie. W tym roku jubileusz 50-lecia świętuje 17 par. 60. rocznicę po ślubie celebruje 7 małżeństw.

Justyna Święty-Ersetic ze złotem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Racibórz świętuje 

Polska sztafeta w biegu 4x400 m wywalczyła w Tokio złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich. Wśród polskich reprezentantów w sztafecie znalazła się raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. 

AKTUALIZACJA

Prezydent: kto się nie szczepi, świadomie decyduje się na testowanie 

Ten, kto się nie szczepi mając taką możliwość, ten świadomie decyduje się na to, że będzie poddawany uciążliwości, jaką jest testowanie - ocenił prezydent Andrzej Duda, odnosząc się twierdzeń, że paszporty covidowe są przejawem segregacji społeczeństwa.

Prezydent Duda uhonorował Krzyżanowice 

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył tablice "Tobie Polsko" upamiętniające miejsca pamięci Powstań Śląskich. Jedna z nich trafiła do gminy Krzyżanowice, odebrał ją wójt Grzegorz Utracki.

Apelują o powołanie młodzieżowej rady powiatu. "Młodzi chcą być słyszalni" [AKTUALIZACJA] 

Czy w strukturach powiatu wodzisławskiego powstanie młodzieżowa rada? Tego chcą działacze Forum Młodych PiS. - Młodzieżowa rada jest bardzo potrzebna, niezbędna, a nawet kluczowa, by głos młodemu pokoleniu - mówią.

Guzik nas tu obchodzi [KOMENTARZ] 

Ostatnio parę osób zagadnęło mnie w sprawie Złotego Krzyża Zasługi, który burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha otrzymał od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Niektórych to wzburzyło, innych zaciekawiło, jeszcze innych rozśmieszyło, zwłaszcza po obejrzeniu zdjęcia, na którym pozują obaj panowie - pisze Bożydar Nosacz.

Zobacz więcej