Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Rafała Brzoskę - miliardera pochodzącego z Zawady Książęcej w powiecie raciborskim

Rafał Brzoska został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Takie samo wyróżnienie otrzymała jego żona - Amma Omenaa Mensah.

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Rafała Brzoskę - miliardera pochodzącego z Zawady Książęcej w powiecie raciborskimMarek Borawski/KPRP
Rafał Brzoska został odznaczony za działalność filantropijną

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Rafała Brzoski

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu zorganizowano w Belwederze 11 listopada. Rafał Brzoska otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w działalności filantropijnej i charytatywnej".

Amma Omenaa Mensah została odznaczona "za zasługi w podejmowaniu z pożytkiem dla kraju działalności publicznej i społecznej, za wkład w umacnianie obronności i bezpieczeństwa państwa".

Dodajmy, że podczas tej samej uroczystości Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i działalności naukowo–badawczej, za popularyzowanie historii Kościoła w Polsce został odznaczony ks. bp. Jan Kopiec (emerytowany duszpasterz diecezji gliwickiej).

Przygodę z biznesem zaczął od porażki

W tym miejscu polecamy lekturę wywiadu, który przeprowadziliśmy rok temu w związku z Festiwalem Perspektyw - wydarzeniem organizowanym przez Wydawnictwo Nowiny, skierowanym do młodzieży. Celem Festiwalu Perspektyw jest promocja kierunków kształcenia zapewniających pracę oraz pokazywanie młodym ludziom lokalnych przedsiębiorstw, które zapewniają stabilne, perspektywiczne i dobrze płatne miejsca pracy:

Miliarder z Zawady Książęcej w gminie Nędza

Rafał Piotr Brzoska (ur. w 1977 r. w Raciborzu) jest polskim przedsiębiorcą, inwestorem (także mecenasem start-upów), założycielem, współwłaścicielem i prezesem międzynarodowej Grupy Kapitałowej Integer.pl. Polakom najbardziej znany jest ze stworzenia sieci samoobsługowych paczkomatów działających pod marką InPost, którą rozwija od 2006 r. Miesięcznik biznesowy "Forbes" w 2022 r. umieścił go na 18. miejscu listy najbogatszych Polaków, z majątkiem szacowanym na 2 mld 61 mln zł.

W 2022 r. Rafał Brzoska założył fundację "Rafał Brzoska Foundation", która finansuje i wspiera młode utalentowane osoby (Milioner z Zawady Książęcej założył fundację. Rafał Brzoska chce pomagać młodym ludziom). Ponadto Rafał Brzoska i Omena Mensah pomagali ogarniętej wojną Ukrainie (w lutym 2022 r. przekazali ok. 500 ton żywności, lekarstwa, śpiwory i artykuły chemiczne).

Ludzie

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Bart3K 15.11.2023 10:55
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Szkoda, że pieniążki na tą filantropię płyną min. z pracy kurierów, którzy nawet 11 listopada nie mogli wziąć wolnego, nie mówiąc o niedzielach...