Poniedziałek, 18 lutego 2019
imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
RSS
Nowa oferta raciborskich przedsiębiorstw Rafako i Ensol skierowana jest do ciepłowni. To nowoczesny system wytwarzania i magazynowania ciepła pozyskanego z kolektorów słonecznych oraz systemów pomp ciepła.
Wreszcie dowiemy się, czy racja w sporze o jakość powietrza w Raciborzu leży po stronie władze miasta, czy też bijących na alarm członków Raciborskiego Alarmu Smogowego.
Raciborski Alarm Smogowy w natarciu. Na zorganizowane w Markowicach spotkanie przyszło ponad 30 osób.
Przełom w podejściu władz Raciborza do kwestii monitorowania jakości powietrza w naszym mieście. Prezydent Mirosław Lenk jest już po słowie z dr. inż. Piotrem Kalusem z PWSZ Racibórz. Naukowcy i studenci raciborskiej uczelni jeszcze w tym...
Aula Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach była miejscem, gdzie odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia Konkursu Zielone Pracownie 2016, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
To inwestycja, na którą w gminie Lyski czekano od ponad dwóch dekad. Na terenie sołectwa Sumina oficjalnie otwarto stację uzdatniania, której funkcjonowanie rozwiąże problemy mieszkańców z dostępem do wody, szczególnie w okresach suchych....
Gmina z dobrą energią! - to nazwa modelowej kampanii informacyjno-edukacyjnej, uwzględniającej szereg działań, które skierowane są do trzech kluczowych grup: dzieci i młodzieży, dorosłych mieszkańców subregionu zachodniego oraz samorządowców....
RSS Nasze Miasto wystartowało z kampanią uświadamiającą o złej jakości powietrza w Raciborzu. Stowarzyszenie Dawida Wacławczyka chce walczyć z raciborskim smogiem i ma zakrojony na wiele lat plan działania.
W lipcu tego roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomił pilotażowy program skierowany do osób fizycznych, dotyczący walki z tak zwaną niską emisją. Projekt zakończył się sukcesem, a świadczą...
Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego twierdzi, że firma bez żadnych zezwoleń gromadzi tony odpadów. Właściciel firmy zapewnia, że ma wszystkie zezwolenia i pozywa naczelnika wydziału do sądu o działanie na jego szkodę.
W środę 13 lutego specjaliści Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w asyście raciborskich urzędników odbyli wizję lokalną miejsc, na których może stanąć stacja monitorująca zanieczyszczenie powietrza.
Pieniądze na walkę ze smogiem to najlepiej wydane środki w budżecie miasta – uważa Dawid Wacławczyk. Radny powiatowy, lider RSS Nasze Miasto i były działacz Raciborskiego Alarmu Smogowego szefuje teraz nowej komisji doradczej przy prezydencie Polowym.
Od 1 września 2017 roku na terenie województwa śląskiego obowiązują przepisy uchwały antysmogowej. Jakie grożą nam sankcje za nieprzestrzeganie nakazów wynikających z przepisów?
Tegoroczny budżet miasta Rybnika przewiduje przeznaczenie przeszło 30 mln zł na walkę ze smogiem. Środki te w większości przeznaczone będą na termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła w placówkach oświatowych, miejskich budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach komunalnych.
W środę 13 lutego z inicjatywy działającego w raciborskiej bibliotece Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się spotkanie z mgr inż. Katarzyną Polak - naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz.
Nowiny Raciborskie rozmawiały z raciborskim ekologiem Bogusławem Siwakiem, który od kilku lat zachęca raciborski samorząd do odważnych kroków w zakresie zwalczania smogu. W ubiegłej kadencji był jednym z inicjatorów dyskusji o „strefie bez węgla”.
Dzisiaj, tj. wtorek, 22 stycznia, jakość powietrza na poziomie alarmowego koloru czarnego - bardzo duży poziom zanieczyszczenia. W związku z tym przejazdy autobusami, na liniach organizowanych przez ZTZ w Rybniku są dziś bezpłatne.
Informacja skierowana jest do mieszkańców Raciborza.
Specjaliści z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przyjadą do Raciborza, aby sprawdzić czy można tu zamontować stację monitorującą jakość powietrza.
Szkoła Podstawowa numer 15 podsumowała konkurs powiatowy na projekt energooszczędnego domu.