Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uroczystości odpustowe w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie [ZDJĘCIA]

W niedzielę (9.06) parafia pod wezwaniem Najświętrzego Serca Pana Jezusa obchodzi odpust parafialny. Uroczysta suma była sprawowana o godzinie 11.00. 

Uroczystości odpustowe w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie [ZDJĘCIA]Fryderyk Kamczyk
Uroczysta procesja dookoła kościoła w Rogowie.

Sumie odpustowej przewodniczył ks. prałat Józef Szklorz, który wygłosił kazanie.

- Parafia to nie tylko wspólnota wspólnot, ale parafia to przede wszystkim rodzina, a jak rodzina to bracia i siostry - mówił ks. Szklorz na początku kazania zaznaczając, że aby rodzina mogła cieszyć się obfitością darów to każdy w tej rodzinie powinien troszczyć się o właściwą atmosferę. - I tak też powinno być w parafii - dodał. Kaznodzieja przypomniał również o słowach Pisma Świętego, mówiące o konieczności pojednania z bratem i siostrą przed modlitwą, która ma zostać wysłuchana. - Oczywiście powinniśmy teraz wszyscy wyjść, bo każdy z nas gdzieś kogoś wspomina a tu chodzi o duchowe nastawienie. Jeśli gdzieś tam jest moja wina to przy najbliższej okazji powinienem wyciągnąć dłoń, powiedzieć przepraszam. Nie zawsze jednak na wyciągniętą dłoń, na naszą życzliwość ktoś odpowiada tym samym, ale to już jest jego problem - dodał prałat. 

- Dziś wasza rodzina, wasza parafia w tym Domu Bożym obchodzi swoje wielkie święto- uroczystość ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i bardzo się cieszę, że mogę być z wami, razem się modlić, uczestniczyć w obfitości tych bożych łask. Dziękuję księdzu dziekanowi i jednocześnie waszemu proboszczowi za zaproszenie - zaznaczył ks. Szklorz.

Bóg Cię kocha i czeka na Twoją odpowiedź

Kaznodzieja wspomniał swoją wizytę w miejscowości Osiny oddalonej od Rogowa o kilka kilometrów, kiedy pełnił funkcję diakona.

- Te tereny znam od ponad czterdziestu lat. Jako diakon i młody ksiądz prowadziłem w niedalekich Osinach rekolekcje dla Dzieci Maryi. Tak humorystycznie powiem, przyjechałem tutaj na romecie z siostrą służebniczką - wspominał.

Kaznodzieja zaznaczył, że w tym świętowaniu należy przede wszystkim dziękować Bogu -  Zawsze za wszystko Bogu dziękujcie - mówił. Prałat stwierdził, iż ta uroczystość ma każdemu przypomnieć, że z przebitego boku Chrystusa, z Najświętszego Serca, płynie dla parafian i całego Kościoła bezmiar bożej łaski. - W dzisiejszej Uroczystości Najświętszego Serca odsłania się przed nami serce Boga, który zaprasza nas do przyjęcia Jego miłości- mówił, zaznaczając, że podstawowe wezwanie ewangelizacji to hasło: Bóg cię kocha i czeka na Twoją odpowiedź.

Procesja dookoła kościoła

Na zakończenie liturgii eucharystycznej odbyła się tradycyjnie procesja dookoła kościoła z udziałem Jezusa Eucharystycznego. W procesji uczestniczyli kapłani, poczty sztandarowe, strażacy, dzieci i wierni. Na koniec miało miejsce uroczyste błogosławieństwo.

Parafiada 2024 w najbliższą niedzielę

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca odbędzie się tradycyjna parafiada w rogowskim Parku Dąbki. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o 15.00. W ramach parafiady wystąpią między innymi: zespół taneczny UKS RAPID-MAŻORETKI działający przy domu kultury w Czyżowicach, duet muzyczny Martyna Gajda i Leszek Kołek, zespół SMOKIE BAND oraz Kobiety na Walizkach. Gwiazdą wieczoru będzie LONG & JUNIOR.

- Tradycyjnie, co roku odbywa się parafialne święto rodziny w parku Dąbki. Jest to przede wszystkim spotkanie rodzin, parafian, wspólne bycie razem po odpuście, wspólne świętowanie, umocnienie więzi braterskich, parafialnych, rodzinnych. Jest to okazja do wspólnego bycia razem - mówi ks.dr Bernard Rak, proboszcz parafii w Rogowie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].