Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gerard Przybyła przedstawił kandydatów na radnych Nędzy. Z kim tworzy komitet?

Gerard Przybyła jest obecnie jedyną osobą, która publicznie ogłosiła swoje zamiary dotyczące nadchodzących wyborów samorządowych w gminie Nędza. Zamierza ubiegać się o kluczową funkcję w gminie – stanowisko wójta. Kto będzie kandydować do rady z jego komitetu?

Gerard Przybyła przedstawił kandydatów na radnych Nędzy. Z kim tworzy komitet?KuKi
G. Przybyła poinformował o swoich planach kandydowania na wójta Nędzy podczas koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbył się 3 lutego.

W Nędzy dotychczasowa wójt nie zdecydowała kandydować ponownie, mimo możliwości reelekcji zgodnie z dwukadencyjnością obowiązującą od 2018 roku. Anna Iskała zasugerowała to już w sierpniu 2022 roku, mówiąc Nowinom o swoim zainteresowaniu startem do rady powiatu (więcej: Anna Iskała: To moja ostatnia kadencja wójta, czas na ludzi młodszych [WYWIAD]).

Tymczasem Przybyła, dotychczasowy przewodniczący Rady Gminy Nędza, przedstawił kandydatów na radnych, z którymi zamierza pójść do wyborów. W mediach społecznościowych ogłosił: "Prezentuję swoją drużynę, która jako komitet wyborczy – Razem dla rozwoju gminy – idzie do wyborów, żeby właśnie razem ponad wszelkimi podziałami działać dla dobra i rozwoju naszej gminy, naszej małej Ojczyzny". Dodając, że jest to zespół aktywnych osób, które nie są anonimowe w gminie i już teraz angażują się w życie lokalnej społeczności.

Kto wystartuje z Przybyłą? Alicja Kowol, Longin Kałus (Babice), Florian Rezner, Mateusz Giemza (Górki Śląskie), Dominik Przybyła (Ciechowice), Danuta Kretek, Piotr Procek (Zawada Książęca), Mateusz Kołodziej (Łęg), Małgorzata Gawron, Agnieszka Oleś, Piotr Swoboda, Piotr Kudla, Dominik Szendzielorz, Grzegorz Kałus (Nędza).

Jak dotąd, Gerard Przybyła jako jedyny publicznie ogłosił swoje plany dotyczące nadchodzących wyborów samorządowych w gminie Nędza (więcej: Anna Iskała do Gerarda Przybyły: czy spełni się moje marzenie? Marzy mi się wójt Przybyła). Jeszcze przed formalnym zgłaszaniem komitetów wyborczych, mówiono o czterech kandydatach, którzy aspirują do najważniejszego urzędu w społeczności tej gminy. Oprócz komitetu obecnego przewodniczącego rady – KWW Razem dla rozwoju gminy, którego pełnomocnikiem jest Magdalena Siara-Liwyj, zarejestrowano także:

  • KWW Franciszka Marcola - pełnomocnik wyborczy: Joanna Monika Marcol
  • KWW Energia dla regionu - Łukasz Tomasz Cieślik
  • KWW Wspólna przyszłość Gminy Nędza - Kamil Bartosz Jezusek
  • KWW Bartosza Sali - Edyta Anna Sala
  • KWW Leszek Pietrasz Gmina nasz wspólny dom - Elżbieta Monika Rębisz

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NNNN (93.197. * .106) 27.02.2024 06:21

nie mów chop póki nie przeskoczysz.

~BC87 (45.151. * .185) 26.02.2024 22:10

Taktyka czyni mistrza dlatego się nie ujawniają...

~Obiektywnyyy (193.93. * .135) 26.02.2024 00:16
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~real_ista (178.43. * .29) 25.02.2024 22:23

Pan Gerard pozamiata rywali. Pewnie dlatego się nie ujawniają.