Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Iskała do Gerarda Przybyły: czy spełni się moje marzenie? Marzy mi się wójt Przybyła

Koncert muzyki biesiadnej w Nędzy był okazją, by mieszkańcy podziękowali wójt Annie Iskale. Ta po ponad 17 latach opuści fotel wójta gminy. Wskazała wymarzonego następcę. - To będzie wójt, który rozumie ludzi - zapewniła zebraną w hali sportowej publiczność. 320 przygotowanych miejsc było tam zajętych.

Anna Iskała do Gerarda Przybyły: czy spełni się moje marzenie? Marzy mi się wójt PrzybyłaJakub Kwiatkowski
Anna Iskała i Gerard Przybyła

Materiał wideo:

Cały rozdział w dziejach gminy

- To bardzo ważna chwila - mówił konferansjer i radiowiec Vanessy Piotr Scholz, gdy pod scenę zmierzał Gerard Przybyła.

Ten oznajmił, że po ponad 17. latach w nadchodzących wyborach Anna Iskała nie będzie kandydowała na stanowisko wójta.

- Kończy się pewien rozdział w historii gminy. Choć wiem, że służba pani wójt dla mieszkańców się nie skończy - zapowiedział Przybyła, nie precyzując planów Iskały.

Przybyła podkreślił, że współpracował z nią przez ten cały czas i zawsze służyła mu pomocą, poradą. - Nigdy nie odmówiła wsparcia, nasze relacje zawsze były oparte na wzajemnym szacunku.

W imieniu mieszkańców - dziękuję pani wójt, za zaangażowanie, za wytrwałość, za wyrozumiałość, za wiele dobrych projektów, które zrealizowaliśmy razem - podkreślił G. Przybyła.

Przewodniczący rady gmin dodał, że okres współpracy z panią wójt był dla niego zaszczytem.

- Bo pracowałem z bardzo dobrym wójtem i wspaniałym człowiekiem - stwierdził.

WIDEO: GERARD PRZYBYŁA DZIĘKUJE I INFORMUJE O SWOICH PLANACH

Na początku była wystraszona

Anna Iskała przyznała, że to niespodzianka dla niej te podziękowania. - Słuchajcie, ale to wygląda na lekką stypę, że mnie żegnają - śmiała się przy wesołym odbiorze publiki.

Powiedziała, że 17,5 roku w samorządzie całkowicie ją zmieniło. Pamiętam jak po pierwszych wyborach zadzwonił do mnie pan Zagola i powiedział, że wygrałam w pierwszej turze. Ja wtedy się wystraszyłam najbardziej w życiu. I tutaj muszę podziękować Antoniemu Wawrzynkowi wtedy wójtowi Pietrowic Wielkich. Bo on mi bardzo pomógł na początku najbardziej.

Obiecał mężowi, że będzie pomagał „dopóki zobaczy, że dziołcha da sobie radę sama”. - I dałam. Dziękuję mu tu oficjalnie, bo nigdy nie było okazji, żeby to zrobić - oznajmiła Anna Iskała.

Wójt poinformowała, że w tej kadencji jest mnóstwo pieniędzy przygotowanych na inwestycje.

- Zastanawiam się, czy nie za szybko odchodzę, bo nie chcę żeby to przepadło. Dlatego sądzę, że idealnym moim następcą byłby Gerard Przybyła. Poznałam go przez lata, wiem, że on dba o ludzi. Ja miałam hasło: wójt dla ludzi, razem z ludźmi i on się w to wpisuje. On nie będzie nikogo skłócał, nie będzie przedkładał swojego zdania nad inne, będzie słuchał mądrzejszych od siebie - zachwalała przyszłego kandydata.

WIDEO: ANNA ISKAŁA - BO JA JESTEM JEDYNĄ BABCIĄ WŚRÓD WŁODARZY GMIN

Nadchodzi czas rozważnych decyzji

- Mam marzenie, żeby to on został wójtem. Dlatego chcę go tutaj spytać oficjalnie: czy moje marzenie się spełni? - spojrzała na stojącego obok Przybyłę.

Ten przyznał, że wiele osób pyta go czy będzie kandydował?

- Tak. Mam swój plan, swoją wizję. Tę wizję wspiera grupa ludzi, bo w pojedynkę nic się nie zdziała. Przedstawimy pomysł, zaprezentujemy nasz program. Wiemy jak rozwijać gminę, a przed nami wiele wyzwań i potrzebujemy sprawnych działań. Nie zawiedziemy! Przed nami czas rozważnych decyzji, Już dziś zapraszam na wybory 7 kwietnia, wtedy poproszę was o głos. Wcześniej będziemy się spotykać i rozmawiać, teraz jest czas zabawy - powiedział Gerard Przybyła.

Na koniec publiczność odśpiewała Iskale sto lat, o co poprosił Piotr Scholz. - Co jest w tym najśmieszniejsze to już do tej setki mi niewiele brakuje - uśmiechała się pani wójt.

WIDEO: W GRONIE WSPIERAJĄCYCH GERARDA PRZYBYŁĘ JEST BRAT STAROSTY

WIDEO: AGNIESZKA OLEŚ TEŻ JEST W PRZYSZŁEJ DRUŻYNIE GERARDA PRZYBYŁY

WIDEO: CZY GERARD PRZYBYŁA PLANUJE W WYBORACH HAT-TRICKA?

WIDEO: PIOTR SCHOLZ O IMPREZIE W HALI SPORTOWEJ W NĘDZY

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].