Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mniej urodzeń i zgonów. Taki 2022 rok był dla Krzanowic

Jaki był 2022 rok dla gminy Krzanowice (sołectwa: Moravia, Bojanów, Borucin, Pietraszyn i Wojnowice) pod względem ewidencji ludności? Sprawdzamy.

Mniej urodzeń i zgonów. Taki 2022 rok był dla Krzanowic
O jedno mniej urodzenie odnotowano w krzanowickim urzędzie na przestrzeni zeszłego roku w porównaniu do 2021 r. (zdjęcie poglądowe)

Urząd Miejski w Krzanowicach podaje, że w zeszłym roku gminę zamieszkiwało 5409 osób na pobyt stały, to więc o 30 mniej w porównaniu do 2021 roku. O trzy osoby więcej zameldowane były natomiast na pobyt czasowy (2022 r. - 76, 2021 r. - 73).

Jeśli chodzi o urodzenia, to gmina odnotowała niewielki spadek. W zeszłym roku urodziło się 38 nowych mieszkańców gminy (w 2021 roku – 39). Spadek jest też w liczbie zgonów – 2022 r. – 72, 2021 r. – 78.

Urząd Stanu Cywilnego w Krzanowicach podaje z kolei, że w zeszłym roku odnotowano 10 umiejscowionych aktów urodzenia (czyli o sześć więcej) oraz 21 małżeństw - 10 konkordatowych, 5 cywilnych i 6 umiejscowionych (czyli o dwa mniej). Rozwodów było natomiast tyle samo – po dwa w 2022 r. i 2021 r. – wynika ze statystyk USC.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].