Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Protestowali dla Mikołaja. Blokada DW 933 w Mszanie [ZDJĘCIA]

We wtorek na przejściu dla pieszych położonym na drodze wojewódzkiej numer 933 (trasa Wodzisław Śląski - Jastrzębie-Zdrój) protestowano przeciwko decyzji władz o braku refundacji dla leku, którego potrzebuje chory na SMA Mikołaj Kubala.

Protestowali dla Mikołaja. Blokada DW 933 w Mszanie [ZDJĘCIA]
Uczestnicy protestu podkreślali, że nie zgadzają się z decyzją władza o braku refundacji leku, który potrzebuje chory na SMA Mikołaj fot.F.Kamczyk

Protestowali dla Mikołaja. Blokada DW 933 w Mszanie [ZDJĘCIA]

Organizatorem protestu był Grzegorz Grabowski, który podkreślał swoje oburzenia decyzją ministerstwa zdrowia.

- Nie zgadzamy się z decyzją władz dotyczącą refundacji leku dla chorych dzieci na SMA, chodzi o małego Mikołaja i 26 innych dzieciaków, którzy tej refundacji nie otrzymają. To jest mały, symboliczny gest dla Niego. Przy okazji pokazujemy w jaki sposób należy prawidłowo przechodzić przez pasy z rowerem - mówi Grabowski.

Przypominamy, że zbiórka trwa nadal, organizowane są między innymi imprezy charytatywne ale równolegle można także wysyłać SMS pod numer 72365 o treści 0184127 (2,46 zł), lub dokonać tradycyjnego przelewu dla Fundacji Siepomaga na nr konta 89 2490 1028 3587 1000 0018 4127 a w tytule przelewu wpisać Darowizna Mikołaj Kubala 0184127. W regionie pojawiają się również serca na nakrętki, a dochód ze sprzedaży nakrętek trafi na rzecz Mikołajka. Ponadto warto obserwować grupy na facebooku oraz licytacje, bo pojawiają się tam wyjątkowe przedmioty i ogłoszenia.

Mikołaj Kubala - Miki kontra SMA 23 wiadomości, 32 komentarze w dyskusji, 395 zdjęć

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ANIAAAAA (80.53. * .194) 25.08.2022 14:59

ODSYŁAM WSZYSTKICH DO ARTYKUŁU NIKI GOŚCINIAK POCZYTAJCIE DLACZEGO LEK NIE JEST DLA DLA DZIECI POW 6 M-CA

~bidanapasach (87.101. * .96) 24.08.2022 23:16
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ffrida (93.179. * .78) 24.08.2022 22:24

pis karze nam rodzić dzieci bez względu na stan ich zdrowia to niech leczy teraz te WSZYSTKIE chore dzieci

~Julek1 (188.137. * .223) 24.08.2022 21:55

Ktoś z Kornic pytał ,,gdzie są te dzieci ,, właśnie te dzieci są obok nas i nie mogą dostać pomocy od Państwa PiS .... może zamiast wydawać na bilbordy , pomóc w walce z chorobą... tu są te dzieci...

~Ito (5.172. * .31) 24.08.2022 21:10

Jestem za tym aby wszystkie dzieci na świecie otrzymały to lekarstwo. A może by wykorzystać te palety euro od DONALDA.